Середа, 06 Листопад 2019

Порядок денний семінару для посадових осіб місцевих рад району з питань опрацювання вимог земельного законодавства, що відбувся 06 листопада 2019 р.

Порядок денний семінару для посадових осіб місцевих рад району з питань опрацювання вимог земельного законодавства, що відбувся 06 листопада 2019 р., сформовано Захарівською районною радою на підставі пропозицій районного відділу Держгеокадастру. Оскільки зміни законодавства необхідно оперативно враховувати в щоденній роботі кожного органу місцевого самоврядування, а також у процесі формування бюджетів на наступний період та планування потреб для соціального розвитку території, то практична спрямованість і актуальність вибраних питань була очевидною.

Заболотний М.Ф., начальник Відділу Держгеокадастру у Захарівському районі, виступив перед селищними, сільськими головами, секретарями та землевпорядниками рад з інформаційними матеріалами з таких питань:

-         роз’яснення вимог діючого законодавства України щодо використання

земель колишніх колективних сільськогосподарських підприємств (КСП);

-         про необхідність реєстрації земельної ділянки, право на яку посвідчено документами старого зразка.

Учасники семінару ставили питання та обговорили практичні поради стосовно того, які рішення може прийняти рада щодо використання земель запасу та як знайти баланс між необхідністю наповнювати місцеві бюджети від надходжень за оренду землі, а значить забезпечити належне утримання об’єктів соціальної сфери, і задоволенням звернень громадян щодо отримання погодження на виділення до 2 га землі для особистого селянського господарства.

Про надходження коштів від оренди землі до місцевих бюджетів; особливості формування районного бюджету Захарівського району на 2020 рік доповіла Трач В.В., начальник фінансового управління Захарівської районної державної адміністрації. Основні показники з формування проектів бюджетів місцеві ради вже отримали і обговорили та погодили із фінансовим управлінням, в тому числі і заходи з оптимізації витрат, скорочення персоналу тощо. Найголовнішою складовою доходів всіх рад є, звичайно, плата за оренду землі юридичними і фізичними особами.

Голова районної ради В.А. Думитрашко особливу увагу приділив також питанню спроможності надання медичних послуг Захарівською райлікарнею, в якій є гостра потреба у лікарях, це стосується гінеколога та анестезіолога. Щоб можна було запросити спеціаліста в район, необхідно невідкладно організуватися і разом придбати житло, виділити кошти для стимулюючих виплат фахівцям. Це дасть можливість виступити із сильнішої позиції для відстоювання ЦРЛ, її подальшого функціонування.

Тож з огляду на теми, підняті на семінарі, селищним, сільським головам є над чим працювати з депутатським корпусом.

DSCN2348DSCN2350DSCN2351DSCN2354

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30