Четвер, 12 Жовтень 2017

Вісімнадцята сесія Захарівської районної ради

Вісімнадцята сесія Захарівської районної ради, що відбулася 12 жовтня п.р., була дуже результативною. У підсумку прийнято рішення з 63 питань порядку денного, серед яких затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку 24-х земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Захарівського району (за межами населених пунктів). Ці ділянки будуть виставлені на земельні аукціони, в результаті очікується поповнення надходження коштів до бюджетів сільських, селищних рад.

Депутати затвердили ряд програм, серед яких Програма підтримки

малозабезпечених верств населення на 2018-2020 роки; Програма з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Захарівського району Одеської області протягом 2017-2022 років; Програма розвитку туризму вЗахарівському районі на 2017-2019 роки; Програма національно-патріотичноговиховання дітей та молоді на 2017-2020 роки; Програма забезпечення містобудівною документацією населених пунктів району та території Захарівського району Одеської області на 2017-2020 роки; Програма фінансової підтримки КП «Редакція газети «Новини Фрунзівщини» на 2017 рік; Програма забезпечення комфортних умов платників податків в органів державної податкової служби у Захарівському районі на 2017 рік. 

 

Також заслухано звіти Захарівської районної державної адміністрації про виконання районного бюджету іПрограми соціально-економічного та культурного розвитку Захарівського району за І півріччя 2017 року, про діяльність комунального підприємства «Фрунзівське бюро технічної інвентаризації» в2015-2017 роках. Районна рада схвалила рішення про деякі питання управління майном спільної власності територіальних громад району, зокрема погодження надання приміщень комунальних закладів в оренду.

 

Проте найбільш активним і емоційним виявилося обговорення питань

про затвердження Порядку призначенняна посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності Захарівського району Одеської області та затвердження в новій редакції статутів комунальних закладів освіти.Свою небайдужість і надзвичайну наполегливість у відстоюванні позицій показали практично всі керівники фракцій, постійних комісій районної ради, керівники райради і райдержадміністрації, відділу з питань освіти, культури і молодіжної політики райдержадміністрації. Йшлося переважно про те, якою має бути процедура призначення та звільнення директорів навчальних закладів району. Ці питання протягом останнього тижня теж дуже бурхливо розглядалися на постійних комісіях та Президії районної ради. Треба відзначити, що далеко не всі пропозиції і рекомендації цих дорадчих органів були враховані депутатами при голосуванні. Не зважаючи на це, а також на положення нового Закону України «Про освіту», на противагу рішенням, які приймалися протягом минулих років, більшість голосів (16 проти 9) депутати районної ради віддали за те, щоб прописати у нових редакціях статутів процедуру призначення директорів навчальних закладів за рішенням уповноваженого органу та за результатами конкурсного відбору. Цим уповноваженим органом у статутах названо Захарівську районну державну адміністрації. Їй же депутати віддали право утворювати відповідні конкурсні комісії.

        

Важливо відзначити, що в процесі підготовки питань до розгляду на сесії мали місце численні порушення Регламенту районної ради. Так, паперові екземпляри статутів навчальних закладів, опрацьовані посадовцями районної державної адміністрації після засідань дорадчих органів, було продемонстровано депутатам і присутнім у залі тільки в ході пленарного засідання, тобто приймалися вони з голосу без попереднього опрацювання текстів цих документів ні більшістю депутатів, ні апаратом районної ради. Як працюватиметься школам за цими установчими документами, покаже час.

Read more

Календар новин

<< < Жовтень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31