Середа, 04 Жовтень 2017

Форум місцевого розвитку

У понеділок 2 жовтня відбулася, на мій погляд, важлива для життя району подія – головою громадської організації «Відродження села Перехрестове» Миколою Батичком було підписано Угоду з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй про надання грантових коштів. Вперше у районі працюють з міжнародною організацією такого рівня. В Угоді зафіксовано, що міжнародна організація бере на себе зобов’язання  надати громадській організації кошти в сумі 194,516,00 грн. для виконання робіт у межах Мікропроекту «Капітальний ремонт дитсадка з комплексною термомодернізацією, водовідведенням, відмоткою і пристроєм цоколя за адресою: Одеська область, Захарівський р-н, с.Перехрестове, вул. Ливарна, 2». До речі, вже оприлюднене запрошення до участі в конкурсному відборі підрядних організацій, які можуть забезпечити виконання відповідних будівельних робіт, розкриття конкурсних пропозицій відбудеться 16 жовтня п.р.

Угоду підписано під час проведення чергового відкритого засідання Форуму місцевого розвитку, який очолили голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашко та Захарівської районної державної адміністрації І.І.Стебловський. До роботи Форуму залучили активістів Перехрестівської громади, Перехрестівського сільського голову В.І.Грекуляка, обласних кооординаторів Проекту ПРООН Т.Маяк та А.Білявську, а також керівників відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики райдержадміністраціїО.В.Воєділова, управління Державної казначейської служби у районі О.А.Кучеренко.

На Форумі відбувся предметний обмін думками та вироблення плану спільних дій, що їх необхідно буде впроваджувати під час здійснення ремонтних робіт у дитсадку, який перебуває на балансі відділу освіти; обговорили процедурні питання проходження коштів. Грандові кошти надійдуть на рахунок громадської організації, а кошти сільської ради, це близько 375 тис. грн., будуть виділені згідно з відповідною програмою. Всі присутні тим чи іншим чином будуть задіяні у ході реалізації Проекту, тому працювати мають намір на партнерських засадах та з урахуванням досягнутих на Форумі домовленостей, не створюючи  один для одного зайвих перешкод і труднощів.

Крім розгляду названих питань, у цей день відбулася також презентація бізнес-проектів: Яни Косюк щодо організації в Перехрестовому майстерні з виготовлення виробів з металу; Сергія Кота щодо відкриття сервіс-центру з ремонту електроніки в смт Затишші; Олега Демчука, який опрацьовує можливість відкриття майстерні з ремонту взуття в Затишші. Як ми писали вже раніше, Австрійська Агенція Розвитку готова профінансувати кожен з проектів-переможців у сумі близько 3 тис. євро. Про рішення цієї поважної організації поінформуємо читачів пізніше.

Обласні координатори впровадження Проекту відвідали Затишшя та із членами громадської організації, що перебуває у стадії реєстрації, селищним головою Г.М.Топольницьким обговорили деякі проблемні питання з підготовки мікропроектної заявки  громади щодо капітального ремонту покрівлі будівлі Затишанського НВК. Це досить масштабний проект, тому вирішено цього року взятися за першу його чергу, зокрема утеплення горища. І, звичайно ж, найперше все-таки завершити реєстрацію громадської організації, адже саме вона має зібрати 5%  від вартості ремонтних робіт, що є запорукою отримання грантових коштів.

Отож робота Форуму була насиченою і змістовною, а головне корисною, оскільки Перехрестівська і Затишанська громади, що виграли можливість залучення коштів міжнародної організації, ніяк не повинні зійти з дистанції, мають довести справу до успішного завершення і до кінця року в дитячому садку та школі проведуть ремонтні роботи з утеплення і модернізації приміщень.

20171002 115342

20171002 115043

20171002 114656

20171002 110428

Read more

Календар новин

<< < Жовтень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31