Вівторок, 23 Серпень 2016

23 серпня 2016 року о десятій ранку розпочався урочистий мітинг жителів Захарівки з нагоди Дня Державного Прапора України. Гімн України виконав хор районного центру культури і дозвілля».

23 серпня 2016 року о десятій ранку розпочався урочистий мітинг жителів Захарівки з нагоди Дня Державного Прапора України. Гімн України виконав хор районного центру культури і дозвілля».
Винесли великий прапор школярі-старшокласники. Честь підняти прапор надано воїнам-учасникам бойових дій в зоні антитерористичної операції Олександру Морозюку та Вячеславу Гаврилюку.
З вітальними словами до земляків звернулися керівники Захарівської райдержадміністрації та районної ради.

 

Виступ голови Захарівської районної ради

В’ячеслава Думитрашка


      Шановні земляки!
      Сьогодні ми відзначаємо День Державного Прапора України.
Одним з найважливіших елементів становлення державності будь-якої країни є визначення державної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Народ, громадянське суспільство, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Державний синьо-жовтий прапор і є однією з найголовніших святинь народу. Синьо-жовті барви символізували Київську державу ще до християнства. Історики стверджують, що поєднання цих кольорів – в ряду найдавніших серед національних прапорів світу.
      Як і в багатьох інших державах, кольори нашого прапора не мають офіційного пояснення і донині. Кожен прочитує їх сам, визначаючи для себе найголовніше, чи це – пшениця у степах під голубим склепінням неба, чи сонце і води, без яких неможливе життя.
Ми вже чітко знаємо, що український державний прапор кличе не тільки на свята, як зібрав він нас сьогодні, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Прапор є нашим історичним духом, нашою совістю і символом незламності. Прапор – не просто барвисте полотнище. Під його знаменами ми йшли до проголошення незалежності, самостійності української держави. Під цим прапором наш народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя. Сьогодні це символ, що об’днує і сповнює патріотичними почуттями. Сьогодні під Державним Прапором наші бійці йдуть у двобій за справедливість, за мир на нашій землі, за єдність України.
    Бо ми всі мріємо про мирну нездоланну державу «у сім’ї вольній, новій», як писав наш Кобзар Тарас Шевченко, та прагнемо зайняти достойне місце у сім’ї європейських народів.
Ніщо у цьому світі не втримається на неправді. Врешті наші зусилля і час все розставлять на свої місця. Вітаю всіх і бажаю миру й вільної праці.
З днем Державного Прапора!

 

На 14 годину 23 серпня заплановано урочистості з нагоди 25-ї річниці незалежності України. Урочисті збори та святкова концертна програма відбудуться у районному Будинку культури.

Вітання голови Захарівської районної ради В’ячеслава Думитрашка з Днем незалежності України:


        Шановні учасники урочистостей!
        Радий поздоровити всіх із двадцять п’ятими роковинами Незалежності нашої держави. Прийміть сердечні вітання з одним із найголовніших державних свят.
Ми з вами живемо у чудовому куточку нашої української землі. Напередодні Незалежності України ми хочемо говорити про любов до рідного краю, про Батьківщину, про Україну. Хочемо подарувати Україні і один одному якнайбільше позитивних емоцій, гарного настрою та теплих посмішок. Сьогодні ми є свідками значних перетворень, що відбуваються в нашій країні. І сьогодні ми згадуємо, чим жили і чим запам’яталися ці роки.
      25 років – чверть століття, протягом якого в нашій історії відбулися такі події, що засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. 90 відсотків українців з надією на це проголосували за самостійність України на грудневому референдумі 1991 року. Не всі надії справдилися. Та це наш досвід і наш шлях. Можливо, не завжди успішний і переможний, але залежав він від наших зусиль, вмінь і вибору. І якщо є проблеми, є труднощі і є сьогодні біда – справжня війна на Сході, то це наша спільна біда, нам шукати з неї виходу. Якщо наша держава не така заможна і сильна, як всім хотілося б, то значить ми зробили не все необхідне і можливе для її розбудови й утвердження. Істинна любов до Рідної Землі не визначається її багатством. Це сьогодні дуже важливо усвідомити, як і пам’ятати, що наша незалежність вистраждана багатьма поколіннями справжніх патріотів, шлях до суверенітету України обчислюється віками підневільного існування та життями багатьох і багатьох хоробрих українців, що жертвували собою заради неї.
     Ми з вами, шановні земляки, належимо до цього народу. Народу, з яким жоден інший не витримав би суперництва щодо кількості пролитої крові. 70 років Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90 – ті Україні вдалося зберегти мир. Ще два з половиною роки тому ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину обпалило полум’я військових подій. Ми уважно слухаємо новини, розглядаємо фото поранених, полонених та загиблих героїв і розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для українців не просто словами з Гімну, це стало станом душі.Тепер ми знаєм, що таке війна і як це незвично - воювати з тим, із ким немає лінії кордону.
Тож День Незалежності – це день, коли ми з почуттям глибокої поваги і вдячності схиляємо голови перед відомими і безіменними героями, які відстоювали і зараз виборюють право українців на свободу і державність, боролися, загинули і сьогодні складають голови за цю світлу ідею. Вони керувалися в житті принципами гідності й справедливості, мріяли про добро і процвітання рідної України, завжди підтримували, берегли вогнище і тепло національно-визвольної ідеї. Згадаємо сьогодні лише деякі імена: Богдан Хмельницький, Петро Калнишевський, Григорій Сковорода, Маркіян Шашкевич, Тарас Шевченко, Микола Драгоманов, Іван Франко, Павло Грабовський, Михайло Грушевський, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Василь Стус, Герої Небесної Сотні, воїни Збройних сил України, які загинули за час антитерористичної операції.
Україна за світовими рамками ще дуже юна держава. Її молодість - це світанок нашого життя, це радість, це світлі мрії про майбутнє. Щиро бажаю всім нам, щоб українське майбутнє було суверенним і щасливим. Хай наші діти й онуки чують ніжну мамину колискову, опираються на батькове міцне плече під чистим небом України без супроводу вибухів і тривожних сирен. Але мирного життя треба не лише просити у Господа. Треба всім про нього дбати.
      У День незалежності необхідно подати один одному руку. Хтось уже зробив це раніше, хтось це зробить сьогодні, а хтось, можливо, це зробить завтра. Але ми не можемо, не повинні, залишати давній розбрат своїм онукам, бо краще за інших знаємо ціну визволення та ціну української єдності. Усі ми хочемо зберегти найдорожче: дітей і родину, мир і спокій, працю і добробут, надію і віру. Хай все це у нас буде! Зі святом, дорогі друзі!

 

 

Read more

Календар новин

<< < Серпень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 24 25 26 27 28
29 30 31