Вівторок, 16 Серпень 2016

Стаття по Павлівці

      Те, що рівень громадської активності сьогодні високий, що людей хвилюють питання ефективного використання землі, роботи місцевих органів влади, використання сільських бюджетів яскраво засвідчили збори мешканців села Павлівки, що відбулися в п’ятницю 12 серпня. Павлівчани запросили на них керівництво району і в присутності голів районної ради В.Думитрашка та райдержадміністрації Д.Франчука бурхливо обговорювали давно наболіле невдоволення тим, як свого часу провели розпаювання земель, як було проведено- видачу держактів на ріллю в обмін на сертифікати, обурювалися тим, що й досі неврегульоване питання із землями пасовищ, сінокосів та ділянками, що не підлягають паюванню. Про особливості земельного законодавства з цих питань, його зміни громадян інформував в.о. начальника Відділу Держгеокадастру у Захарівському районі М.Заболотний. Він зокрема запевнив, що сертифікати громадян, які отримали держакти на право власності на земельні ділянки, зберігаються в архіві Відділу, за розпорядженням голови райдержадміністрації про виділення земельної ділянки у влсність, вони мають обов’язково передаватися райдержадміністрації. Фахівець наголосив, що, згідно з чинним законодавством, землі пасовищ і сінокосів можуть бути надані лише в оренду і за рішенням зборів, на яких будуть присутні не менше 95% власників паїв.
Пролунали на зборах зауваження громадян до керівництва ФГ «Туманове» стосовно якості та кількості зерна, що видали на паї. По-різному сприймали люди роз’яснення. Досить переконливо прозвучали слова голови районної ради В.Думитрашка про те, що все потрібно бачити в комплексі: не тільки те, що «Туманове» видало на пай, а й скільки від них надійшло в бюджет сільської громади, а це 1,1 мільйона гривень, 330 тис. податку на прибуток за кожного влансника паю, і те, яку допомогу надало господарство закладам соціальної сфери, школі, дитячому садочку, а це теж немало. Адже всі діти НВК харчуються, на ремонтні потреби господасртво виділяло кошти. Проте, звичайно, справедливими є зауваження людей про те, що керівництву ФГ «Туманове» необхідно періодично інформувати громадян про свою діяльність.
Серйозні зауваження громадян почули сільський голова і працівники сільради і щодо благоустрою, і за неуважне ставлення до земляків, і стосовно проведення засідань сесій сільської ради та ін. Не бути над громадою, а активно працювати в її інтересах – це вимога павлівчан до місцевої влади.
        У голови районної ради В.Думитрашка в цей день відбулася ще одна зустріч у с. Йосипівці. Там група мешканців скаржилася на конфліктну ситуацію, що виникла у стосунках з фермером. Господарські відносини між орендарями і власниками паїв регулюються виключно на договірних засадах. Неодноразово у цей день звучала істина про необхідність виважено ставитися до оформлення договорів, вимагати їх виконання і бути взаємно відповідальними та ввічливими.

 

  

  

  

Read more

Календар новин

<< < Серпень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31