Четвер, 04 Серпень 2016

Нарада 04.08.16

Прикметою сьогодення стає той факт, що виникає все більше питань, для вирішення яких необхідне безумовне об’єднання зусиль  територіальних громад району. Таку потребу диктує життя і очільники громад Захарівщини, які зібралися на чергову нараду, ініційовану головами  районної ради  та районної державної адміністрації, продемонстрували свою готовність до продуктивної співпраці.

Для обговорення і обміну думками було винесено питання підготовки до нового навчального року, до зимового періоду, організації відзначення  Дня незалежності України та Дня селища Захарівки.

Селищні, сільські ради досить активно надають фінансову допомогу навчальним закладам для проведення ремонтних робіт, придбання для шкіл і дитсадків необхідних засобів, матеріалів і обладнання. Виділяють кошти і мають намір контролювати якість їх застосування. Ремонт даху, підлоги, встановлення вхідних дверей, оновлення елементів опалювальної системи чи інші потреби вибираються індивідуально в співпраці з директорами шкіл. Прикро, що відділ освіти райдержадміністрації досі не володіє інформацією про таку допомогу. У селищних, сільських голів були справедливі зауваження до роботи цього підрозділу, який мав би набагато активніше й енергійніше організовувати і контролювати роботи з підготовки шкіл до 1 вересня. Часу залишається не так і багато, а фарбу, вапно і цемент тільки завезли і директори закладів її отримують. Крім того, є занепокоєння з приводу готовності транспортного парку. До прикладу, автомобіль для підвезення дітей Новозаріцького у розібраному стані. Розрахунки щодо матеріалів і обладнання для майбутнього Войничівського дитячого садка так і не зроблені при тому, що Войничівська сільська рада готова винести на розгляд сесії питання про виділення відповідної суми коштів на дитячі ліжечка, білизну, пральну машину тощо. Для присутніх важливо було почути від т.в.о. начальника  відділу освіти Є.Соболя, яких заходів підрозділ вживає з цих питань, в які строки планує їх вирішити. Очевидною була зацікавленість і переживання керівників рад за належну організацію  і забезпечення освітнього процесу.

Не менш гостро стоять сьогодні і питання  забезпечення спільних дій в осінньо-зимовий період. Голова райдержадміністрації Д.Франчук наголосив, що нема надії на допомогу дорожніх служб і організовувати розчистку доріг в умовах зимової негоди необхідно буде знову, як і минулої зими, залучаючи фермерів, сільгосптовариства, використати досвід створення запасу пального для колективних потреб.

Голова районної ради В.Думитрашко запропонував ввести всіх селищних, сільських голів до складу оперативного штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду та дій в умовах негоди, розробити відповідні районні заходи, визначивши і завдання для  кожної  ради району. Важливим вважає, щоб селищні, сільські голови провели відповідні переговори з сільгоспвиробниками для залучення при  потребі їх сил і техніки, можливо, вже укласти відповідні договори. А ще розпочати формування запасу піску для піщано-соляної суміші. 50 тонн солі вже є у складах району і головам можна отримати її безоплатно. Проте всі ці заходи будуть мало ефективними без відповідної техніки. Району потрібен грейдер, техзасіб для розчистки доріг від снігу. Коштує він немало, тому без спільних зусиль не обійтись. Т.Пустова закликала колег виділити кошти на придбання грейдера. Очевидно, що це питання надто важливе для більшості громад, і вже не раз піднімалося, і голови добре його обміркували кожен для себе, тому сім громад відразу згодилися взяти участь у придбанні техніки, у формуванні відповідної програми підтримки місцевого комунального господарства. Процедурні питання ще будуть погоджуватися, але те, що техніка придасться і майбутній об’єднаній громаді, безсумнівно.

Узгодили також організаційні заходи проведення Дня Захарівки в День Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. Директор Центру культури і дозвілля Ф.Ракул розповів про запланований фестиваль народної української пісні. Є намір запросити до участі в ньому колективи з Києва, Одеси, Ананьєва, Любашівки, Іванівки, Котовська. І знову ж Т.Пустова запропонувала всім громадам долучитися і підготувати свої художні номери для фестивалю, експонати для оформлення. Важливо, щоб свято було яскравим, гостям  було  підготовлено гарний прийом і громади району розкрили свій  потенціал, а працівники культури Захарівщини прозвітували про свій творчий доробок.

narada 04_08_2016_1

 

narada 04_08_2016_2

Read more

Календар новин

<< < Серпень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31