Серед багатьох свят, які відзначають всі країни світу День молоді – особливий та унікальний, бо саме такою особливою є молодість. Це неповторна та відповідальна пора, коли молода людина починає самостійне життя, ухвалює перші власні рішення.Молоді люди – це майбутнє держави! Молодь виконує в суспільстві важливу функцію зміни поколінь, бере безпосередню участь у перетворенні всіх сфер життєдіяльності соціуму.
Сучасна молодь має великий потенціал, запал та енергію, які саме у молодому віці потрібно спрямувати у правильне русло – формування особистості, розбудову суспільства, поповнення національного політикуму молодими силами.
Вітаємо з Днем молоді та з нагоди свята бажаємо усім молодим успіхів у навчанні і роботі, творчої енергії, міцного здоров’я, незалежних думок.
У цей не простий для держави час, час соціальної напруги і нестабільності, бажаємо все ж впевнено йти до своєї мети, прагнути якнайкраще реалізувати потенціал своїх можливостей для власного добробуту та добробуту всієї України.
З повагою
Виконуючий обов’язки голови районної ради В.М.Іванов
Шановні жителі Захарівщини! Прийміть сердечні вітання з Днем Конституції України!
Після розпаду СРСР і набуття Україною незалежності у 1991 році стало зрозуміло, що розбудова правової системи в незалежній державі повинна здійснюватися на власній основі – оглядатися ні на кого. Між 1991-1996 років комісіями, окремо створеними Верховною Радою та президентом, було складено декілька проєктів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і доопрацьовувалися. Найгостріші протиріччя викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму. Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.
28 червня 1996 року Верховна Рада України, після майже доби безперервної роботи, прийняла і ввела в дію Конституцію. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз.Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» - вже у жовтні була створена Конституційна комісія.
А загалом, за тоненькою брошурою, якою є Конституція України – сторіччя народної законотворчості. Тут можна згадати і «Руську правду» доби Київської Русі, і козацькі та гетьманські конституції, включно з Конституцією Пилипа Орлика – однією з найперших на європейських теренах, і Конституцію Української Держави 1918 року.
Від початку прийняття, нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. Прикметно, що в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради України. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України, згідно зі статтею 157, і взагалі не може бути змінена.
Від початку прийняття, нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. Важливо, щоб зміни до Основного Закону, які ще будуть здійснюватися, були спрямовані виключно на зміцнення суверенітету нашої держави та правових і демократичних засад її існування.
Нам же – громадянам України і всім гілкам влади хочеться побажати поваги до законодавства своєї держави та неухильного дотримання положень нашої Конституції. Зі святом, шановні земляки!
З повагою
В.М. Іванов, виконуючий обов’язки голови Захарівської районної ради.
Read more
На сесію запрошені: голова Захарівської районної державної адміністрації Муравенко А.О. та доповідачі, згідно з порядком денним. Початок засідання – 10.00, завершення – 11.10 (тривалість – 1 год. 10 хв.).
Був присутній на пленарному засіданні депутат Одеської обласної ради М.О. Біб, згідно з розпорядженням голови обласної ради «Про нагородження з нагоди Дня Конституції України» він вручив:
почесні грамоти Одеської обласної ради
ПОСТЄВОМУ Івану Яковлевичу, секретарю Василівської сільської ради Захарівського району Одеської області;
ХОМІЧУ Василю Васильовичу, лісничому Фрунзівського лісництва ДП «Великомихайлівське лісове господарство»;
ЮРЧЕНКУ Володимиру Івановичу, старшому майстру Захарівської дільниці Акціонерного товариства «Одесагаз»;
цінний подарунок – наручний годинник Одеської обласної ради - ІВАНОВУ Володимиру Михайловичу, заступнику голови Захарівської районної ради Одеської області.
Для виконання своїх депутатських обов’язків зареєструвалися в сесійній залі 17 депутатів з 26, в голосуванні взяли участь 17 депутатів. Результати пофракційного аналізу:
«Солідарність» - 5 депутатів (всього у складі фракції 6 депутатів);
«Батьківщина» - 4 депутати (всього 6);
«Опозиційний блок» - 3 депутати (всього 5);
«Аграрна партія» - 2 депутати (всього – 3);
депутатська група «Фрунзівщина – наш край» - 2 депутати (всього– 4);
позафракційні – 1 депутат (всього – 2).
Фото-Звіт сесії від 25.06.2020
Read more
Матеріали 13 питань рекомендованого порядку денного позачергової 41-ї сесії Захарівської ради обговорено на спільному засіданні постійної комісії збюджету, фінансово-економічних питань, регуляторної діяльності та питань спільної власності територіальних громад і Президії районної ради 23 червня п.р. Депутати заслухали доповідачів і внесли поправки до запропонованих проєктів рішень (з матеріалами можна ознайомитись у розділі «Документи районної ради»). Як завжди протягом останнього часу, найбільше уваги було приділено питанням фінансової підтримки та організації діяльності КНП «Захарівська центральна районна лікарня». Так, розглянуто проєкт рішення «Про затвердження Положення про службове житло». У лікарні вже працюють молоді спеціалісти-медики і Положення визначає правила придбання службового житла, що дуже допоможе заохотити молодих лікарів продовжити працювати у нашій лікарні. Генеральний директор КНП «Захарівська центральна районна лікарня» Ганзій А.М.представила проєкт рішення «Про затвердження Положення про надання платних медичних послуг КНП «Захарівська центральна районна лікарня» Захарівської районної ради Одеської області, переліку і тарифів на платні медичні послуги, які надаються КНП «Захарівська центральна районна лікарня» Захарівської районної ради Одеської області». Депутати проаналізували розрахунки вартості послуг і запропонували слушні поправки щодо необхідності врахувати у них також витратні матеріали, щоб люди отримувати цілісну послугу, не витрачаючи додаткові кошти і час на придбання їх в аптечних закладах.
Масштабні роботи з реконструкції і ремонту будівель лікарняного комплексу потребують значного фінансового ресурсу. Для завершення капремонту приймального відділення залучаються кошти селищних, сільських бюджетів, згідно з новими рішеннями місцевих рад додатково виділено 1 млн. 250 тис. грн., які будуть спрямовані на фінансування заходів районної цільової Програми розвитку Комунального некомерційного підприємства «Захарівська центральна районна лікарня» Захарівської районної ради Одеської області на 2020 рік». Депутати погодили проєкт відповідного рішення.
Було рекомендовано для розгляду на пленарному засіданні кілька проєктів рішень щодо управління комунальним майном, погодження укладання, розірвання договорів оренди.
23 червня відбулися урочисті збори з нагоди Дня державної служби, у яких взяли участь керівники районної ради В’ячеслав Думитрашко та Володимир Іванов. Вітальні слова і вручення грамот були виявом поваги до відповідальної роботи працівників органів державної влади та вдячності за спільну роботу з вирішення важливих для Захарівщини питань соціально-економічного розвитку.
Згідно з розпорядженням виконуючого обов’язки голови Захарівської районної ради від 22 червня 2020 р. № 19/2020 за плідну співпрацю, взаємодію з органами місцевого самоврядування району та з нагоди свята – Дня державної служби нагороджено грамотою Захарівської районної ради:
ВАСИЛЬЄВА Миколу Анатолійовича, головного спеціаліста Управління Державної казначейської служби України у Захарівському районі Одеської області.
ВОЄДІЛОВА Олега Володимировича, начальника відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики Захарівської районної державної адміністрації Одеської області;
МАТВІЙЧУК Олену Сергіївну, головного спеціаліста з мобілізаційної роботи апарату Захарівської районної державної адміністрації Одеської області.
Шановні державні службовці Захарівщини!
Прийміть сердечні поздоровлення від депутатського корпусу району, виконавчого апарату Захарівської районної ради з професійним святом.
В усі часи було почесним обов’язком вірно, чесно і шляхетно служити своєму народові, державі в ім’я її добробуту та процвітання. Насправді за щоденними клопотами ми рідко замислюємося, наскільки важливою та відповідальною є професія державного службовця. Саме на вас, шановні працівники органів державної влади, покладено завдання реагувати на непрості виклики сьогодення. На ваших плечах лежить відповідальність за добробут держави. Ця ноша нелегка, але почесна.
Бажаю Вам і надалі мати заслужену шану і вдячність від людей, бути сповненими оптимізму та любові, які допомагатимуть у виконанні професійного обов’язку перед нашою країною!
Бажаю усім вам міцного здоров`я, щастя, благополуччя та успіхів у благородній справі служіння народу України!
Рано-вранці 22 червня 1941 року бомбардували Київ. Це день початку німецько-радянської війни.
Найжорстокішої війни в історії людства, яка забрала життя кожного п'ятого українця. В Україні загинуло до 10 мільйонів людей, 700 міст та селищ були перетворені на руїни.
22 червня – День скорботи та вшанування жертв війни в Україні.
День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, також Верховна Рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.
Біля пам’ятника полеглим у роки війни воїнам у районному центрі – селищі Захарівка відбулося покладання квітів та хвилина мовчання.
Дорогі працівники медичної сфери Захарівщини!
Від імені депутатського корпусу району, виконавчого апарату Захарівської районної ради щиро вітаємо вас із професійним святом.
Ви належите до одного з найбільших професійних загонів у районі, внесок якого у соціально-економічний розвиток нашого краю дуже важливий. Надзвичайної ваги місія, покладена на вас, ті послуги, які ви надаєте населенню, ваша роль у збереженні та зміцненні здоров’я громадян накладають на вас, шановні працівники медичних підприємств, дуже багато обов’язків, адже кожен наш земляк розраховує на вашу допомогу, а часто – й на порятунок життя.
Сьогодні повсякчас збільшуються ризики для здоров’я громадян через військову агресію, через наступ інфекційних захворювань і пандемій. Нелегко йдуть і процеси реформування медичної галузі, вони потребують виваженості, спільних зусиль і налаштованості на позитивний результат. Тому природньо, що дуже багато зусиль органів місцевого самоврядування району спрямовуються на підтримку і забезпечення достойної роботи медичних закладів, зокрема виділяється фінансування, буквально кожна вільна копійка місцевих бюджетів перерозподіляється для потреб центральної районної лікарні, для проведення ремонтних робіт, придбання сучасного обладнання, підвищення матеріально-технічного рівня підприємства.
Ми бачимо, як медичний персонал наших лікарень, їх керівництво прикладають максимум зусиль, аби і надалі розвивати сімейну медицину, розширювати спектр медичних послуг, підвищувати їх якість та доступність, професійний рівень медичних працівників.
Тож успіхів всім на цьому шляху вдосконалення! Бажаю миру, здоров’я й продуктивної трудової діяльності, добробуту родинам. Зі святом!
Дорогі працівники медичної сфери Захарівщини!
Від імені депутатського корпусу району, виконавчого апарату Захарівської районної ради щиро вітаємо вас із професійним святом.
Ви належите до одного з найбільших професійних загонів у районі, внесок якого у соціально-економічний розвиток нашого краю дуже важливий. Надзвичайної ваги місія, покладена на вас, ті послуги, які ви надаєте населенню, ваша роль у збереженні та зміцненні здоров’я громадян накладають на вас, шановні працівники медичних підприємств, дуже багато обов’язків, адже кожен наш земляк розраховує на вашу допомогу, а часто – й на порятунок життя.
Сьогодні повсякчас збільшуються ризики для здоров’я громадян через військову агресію, через наступ інфекційних захворювань і пандемій. Нелегко йдуть і процеси реформування медичної галузі, вони потребують виваженості, спільних зусиль і налаштованості на позитивний результат. Тому природньо, що дуже багато зусиль органів місцевого самоврядування району спрямовуються на підтримку і забезпечення достойної роботи медичних закладів, зокрема виділяється фінансування, буквально кожна вільна копійка місцевих бюджетів перерозподіляється для потреб центральної районної лікарні, для проведення ремонтних робіт, придбання сучасного обладнання, підвищення матеріально-технічного рівня підприємства.
Ми бачимо, як медичний персонал наших лікарень, їх керівництво прикладають максимум зусиль, аби і надалі розвивати сімейну медицину, розширювати спектр медичних послуг, підвищувати їх якість та доступність, професійний рівень медичних працівників.
Готуючись до наступного пленарного сесійного засідання, депутати Захарівської районної ради 17 червня п.р. розглянули на постійній комісії з питань агропромислового виробництва, земельних відносин, раціонального природокористування (голова комісії – С.І.Бабенко) питання про необхідність направити до вищих органів влади держави - до Президента України, Прем’єр-міністра України і Голови Верховної Ради України, голів Одеської обласної ради та Одеської обласної державної адміністрації - звернення в зв’язку з кризовою ситуацією, що склалася в аграрному секторі економіки, пов’язаною з негативним впливом посухи на врожай 2019-2020 років в Захарівському районі Одеської області.
Агропромисловий комплекс району зазнав багатомільйонних збитків через негативний вплив посухи та неврожаю 2019- 2020 років. Зміна кліматичних умов, що спостерігалась останніми роками, поставила аграріїв перед великими труднощами, боргами та збитками. Оскільки наш район є аграрним, основна частка надходжень до районного бюджету залежить від спроможності сільгоспвиробників та сплати ними податків. Це впливає на поповнення бюджетів усіх рівнів. Затримка виплати податкових платежів - це недофінансування заходів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення.
Аграрії району стурбовані перспективами майбутнього врожаю. У 2019 році зима була м’якою та малосніжною, що істотно вплинуло на втрату врожаю зернових. Зима 2020 року виявилась практично безсніжною та рекордно теплою. За даними Гідрометцентру, в регіоні зафіксовано найменшу кількість опадів за останні 20 років. Тож поповнення запасів вологи у грунті були недостатніми, що призвело до низьких відсотків сходів озимих посівів, які формують валове виробництво зернових культур в районі. До того ж у 2020 році ситуація ускладнилася заморозками, що спостерігалися протягом другої половини березня та у квітні.
Внаслідок обставин, викладених вище, господарства району несуть втрати посівів озимих культур та у 2020 році очікують суттєвого зменшення прогнозованого врожаю на площах, що вдасться врятувати, або взагалі повну втрату врожаю.
Зокрема, в проекті звернення зазначено: «Ми, депутати Захарівської районної ради Одеської області VII скликання, підтримуючи ініціативу сільгоспвиробників Захарівського району, просимо вжити відповідних заходів щодо підтримки аграрного сектору в період посухи та неврожаю шляхом:
- часткової або повної компенсації витрат на виробництво по загиблих посівах врожаю 2019-2020 років або встановлення фіксованої суми фінансової допомоги на
- звільнення від коригування податкового кредиту з ПДВ на матеріальні витрати під врожай загиблих посівів врожаю 2019-2020 років;
- компенсування відсотків за кредитами, надання відстрочки по їх сплаті та видачі нових на пільгових умовах;
- створення резервного регіонального фонду продовольчого зерна для забезпечення населення соціальними сортами хлібо-булочних виробів;
- створення резервного регіонального фонду насіннєвого матеріалу з метою проведення посівної кампанії 2020-2021 років або часткова компенсація витрат на придбання насіннєвого матеріалу для посівної кампанії 2020-2021 років;
- звільнення від нарахування та сплати єдиного податку 4-ої групи сільськогосподарських товаровиробників;
- заборони фіскальним службам на проведення перевірок сільськогосподарських підприємств впродовж одного року.
Віримо, що разом ми зможемо здолати труднощі та вистояти у складний для всіх час. Наперед вдячні за розуміння і підтримку».
Read more