Червень 2019

Четвер, 27 Червень 2019

Урочистості з нагоди дня Конституції

DSCN0203

DSCN0204

Read more

Понеділок, 24 Червень 2019

Твої таланти, Захарівщино!

„ЗОРЕПАДУ” – 25

За чверть сторіччя у Перехрестівського шкільного театру „Зорепад” з’явилась довга та цікава історія, яка варта цілої книги. Адже за цей час вінздобув безліч нагород: це грамоти, дипломи за перемоги у творчих конкурсах районного й обласного рівнів. Гуртківці постійно оновлюють свій репертуар, мають багато шанувальників. Жодне шкільне свято не відбувається без вистав улюбленого театру. Тому стислий сюжет цієї книги міг би бути таким.

 Засновано шкільний театр було у 1994 році вчителем української мови та літератури Сергієм Петровичем Сторожем та вчителем зарубіжної літератури Оленою Миколаївною Трибой. Впевнено робити педагогам перші театральні кроки допомагав Василь Іванович Грекуляк, який на той час працював заступником  директора з виховної роботи. Театр працював на ентузіазмі його організаторів.

Сергій Петрович з 1993 року викладав українську мову в Перехрестівській середній школі і виявив бажання організувати дитячий театральний колектив. Його ідею підтримала молода, талановита, творча, енергійна Олена Миколаївна. За плечима у Сергія Петровича тоді була багаторічна робота режисера-постановника. Його онилівський театральний колектив здійснював гастролі селами району. Були  юні артисти з творчими візитами і у нашому  сільському клубі. А з п’єсою „Наймичка” Івана Карпенка-Карого їздили онилівці до самої Одеси, виступали на обласній сцені, відпочивали аж два дні в обласному центрі.

Невтомний Сергій Петрович, який серце віддавав дітям, зберіг вірність театру і у нашій школі. Отже, у 1994 році на базі Перехрестівської середньої школи почав діяти учнівський драматичний гурток. Педагоги першу свою виставу Карпенка-Карого „Голодному й опеньки м’ясо” ставили теж в сільському клубі. Ще й досі Олена Миколаївна пам’ятає, як юні театрали несли до клубу свої реквізити (шкільне ліжко, подушки, постіль), їли на сцені справжнього півня і дуже були втішені своєю першою творчою славою.

На жаль, лише один театральний сезон працювали разом Олена Миколаївна та Сергій Петрович. В 1995 році Сергій Петрович пішов із життя. А наступна вистава, „За двома зайцями”, творча задумка талановитого педагога, вже була присвячена його світлій пам’яті. Ця сумна сторінка театру представлена в нашому  літописі театрального життя.

Театр, як магніт, притягує творчих людей. Поряд з Оленою Миколаївною в свій час працював талановитий педагог Юрій Людвігович Стрельбицький, який з дитинства закоханий у театр, і вважає, що „працюючи над роллю, діти краще пізнають власний світ, і світ, що знаходиться навколо них...”.

Сьогодні шкільний театр надихає професійна актриса, людина, яка віддала театру 22 роки життя, Зінаїда Миколаївна Бошняга, яка сприймає шкільний театр – як безмежний політ фантазії, уяви, розвиток уміння бути самим собою...

Цікавою є історія назви гуртка. Виникла вона не одразу.

Щороку навесні відкривався театральний сезон. Школярі збирали шанувальників театру і тішили їх своїми талантами. Олена Миколаївна представляла своїх „зірочок”,  завжди тішилась, коли творча зустріч вдавалася по-справжньому. Щедрі театральні таланти, які з’являлись щорічно в молодому театрі, нагадували вчительці зоряний дощ. Так з’явилися рядки:

Творчості високий злет

Засвічує зорі на небесах!

Краса спасе наш світ.

Світяться „зірочки” в моїх руках.

Презентація історії театру на Всеукраїнському конкурсі „Учитель року-2008” якісно змінила усе театральне життя „Зорепаду”. Його аматорський стихійний плин був поставлений на професійну основу: драматичний гурток став театральною студією. Тут  учні навчаються протягом трьох років в двох вікових групах: молодшій „Усмішка” (2-6 класи) та старшій „Зорепад” (7-11 класи).  Зміст діяльності студії співвідноситься з програмами шкільного курсу зарубіжної та української літератури. Відбір репертуару будується на принципах інтересу учнів, доступності, наступності, сценічності твору. Щоб дана система працювала на повну силу, потрібен був спеціально обладнаний навчальний кабінет.

У 2009 році такий кабінет  створили. Над його ідеєю працювали співробітники вищих навчальних закладів, дослідники в галузі літератури, а над оформленням – талановитий педагог,  художник Валерій Борисович Джуренко. Натхненна праця, творчий неспокій, пошук потрібних образів – ось чим жив Валерій Борисович, створюючи кабінет.

На жаль, робота не була завершена. 1 січня 2009 року Валерій Борисович відійшов у вічність. Залишились ідеї, макети майбутнього кабінету, за якими продовжила роботу донька художника, вчитель образотворчого мистецтва,  Марія Валеріївна Джуренко, яка на той навчалась в Одеському  художньому училищі. Їй допомагали друзі-студенти. Спільними зусиллями була дописана „Історія культури в костюмах”, створена портретна галерея драматургів світу.

Наш кабінет упорядкований таким  чином, щоб забезпечити вивчення світового літературного процесу в контексті розвитку театрального мистецтва. Разом з тим це творча лабораторія, в якій діти осягають основи театральної майстерності. В ньому створені умови для занять шкільного театру, репетицій.

Мультимедійні технології – обов’язкова складова сучасного кабінету літератури. Щоб їх придбати, потрібні  були кошти. На той час директором школи працював Микола Трохимович Димич. Він зумів знайти спонсора – людину, яка  б перейнялася проблемами школи.  Ним виступив наш односелець – Станіслав Сергійович Ракул, якому ми щиро дякуємо за турботу і розуміння. Нині свята з мультимедійними технологіями проходять на високому рівні, є цікавими та справляють незабутнє враження на глядачів.

Згодом акценти нашої творчої діяльності дещо змістилися. Для  нас є принциповим глибоке вивчення творчості письменника, виставу якого представляємо... Саме з цією метою у 2008 році був створений Клуб інтелектуальних літературних ігор, ініціаторами якого виступили вчитель зарубіжної літератури, керівник театру-студії Олена  Миколаївна Трибой та  Валентина Тимофіївна Стрельбицька,  яка на той час працювала шкільним бібліотекарем. Протягом декількох років ми разом з керівниками Клубу експериментували, шукали форму, яка б задовольнила наші пізнавальні інтереси, сприяла б просвітницькій роботі театру. Захопилися російською класикою. Тому  у 2011році заснували Клуб любителів російської словесності „Вдохновение”.

Театральні проекти – це те, чим ми живемо зараз. Вони назавжди залишились в пам’яті, адже ми не лише виконували роль акторів, а й працювали над декораціями, продумували костюми, відповідали за музичне оформлення. Це: театральний проект „Золотий Ключик або пригоди Буратіно”, інтелектуальні змагання „Відкриваємо Гоголя” (2009 р.), інтелектуальні змагання любителів російської словесності „Мій Пушкін” (2010 р.), творча зустріч любителів російської словесності „Во всем дойти до совершенства” (2011 р.), засідання клубу російської словесності „Я лиру посвятил народу своему” (2012 р), творчий вечір „Разговор с писателем” (2013 р), зустріч з письменником  „Великий Учитель Правды и Добра” (2014 р.).

А  творчі гастролі „Зорепаду” – це гордість театру!

В 2010 році в м. Одеса народився Регіональний фестиваль театральних мініатюр – і ми стали активними його учасниками. У ньому ми мали право брати участь на позаконкурсній основі! Адже наш театр заявив про себе на Всеукраїнському конкурсі „Учитель року-2008”. 

І тут теж маємо маленьку творчу історію! Річ утім, що вистава Гоголя „Женитьба” (2010 р.) була оцінена  високим журі (а головою журі фестиваля був Юрій Володимирович Ющенко, керівник літературної частини, член режисерської колегії Одеського російського драматичного театру), як найоригінальніший виступ на першому фестивалі, а за театральну мініатюру „В плену страстей” (2011р.) наш театр отримав ІІ-ге почесне місце серед шкільних колективів області!

Найбільша подія, якою ми пишаємось, відбулась у листопаді 2016 року, коли на VII Регіональному фестивалі театральних мініатюр „Зустрічі в Одесі” за театральну мініатюру „В ожидании любви”   Анастасія Прозоровська, Володимир Ангел, Олександр Трибой, Катерина Дячук, Олена Демедюк отримали гран-прі, найвищу нагороду фестивалю. А Анастасія Прозоровська перемогла тоді ще й в номінаціях  „Краща жіноча роль” і „Краща афіша”. Сповнені почуттів, які важко описати словами, гойдаючись на лаврах слави дуже солодких, повертались ми тоді додому. 

Як і всі артисти,  ми дуже любимо гастролі. А тому  з радістю їздили зі своїми виставами до Мар’янівки, Леніного, Захарівки, Онилового.

А ще пам’ятаємо наші шкільні літературно-театральні свята. Під час їх проведення ми  завжди отримували задоволення від розумових зусиль,  з готовністю долали труднощі інтелектуального характеру,  болісно переживали невдачі, вчилися використовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, з натхненням опрацьовували інформацію, наполегливо шукали матеріал до теми в довідковій літературі, відчували себе справжніми партнерами.

В процесі підготовки літературного свята у нас  завжди виникало безліч запитань, народжувалися цікаві ідеї.  Готуючи чергове засідання, ми часто ставали авторами нових конкурсів, пропонуючи ту чи іншу форму. Нам постійно хотілося нових вражень, несподіваних випробувань. Так, в процесі роботи з’явилася ще одна рубрика: „А ми знаємо…”, в якій команди по черзі розповідали одна одній цікаві факти з життя митця. Імпровізований літературний бій не був конкурсним. Це була своєрідна розминка після  напружених інтелектуальних змагань. Але саме цей вид роботи нам дуже подобався, адже кожен з нас демонстрував свою обізнаність з даної теми, ділився творчими знахідками.

Шкільне літературне життя завжди прагне нових вражень. Ми стали друзями з драматичним колективом Затишанського НВК „Орфей” (керівник Людмила Іванівна Камнєва). У 2012 році наша творча зустріч відбулася в Будинку дитячої творчості. В 2013  році ми запросили „Орфей” до нас. Команди змагались, демонструючи свою глибоку любов до творчості Олександра Сергійовича Пушкіна.

Своєрідним нашим експериментом  був також творчий вечір   знавців англійської поезії  „Поетична вітальня” (2016 рік). Тоді ми зібралися в кабінеті-студії зарубіжної літератури ввечері. Легка класична музика, урочиста атмосфера і ми, вишукане товариство, знавці англійської поезії, розповідаємо  один одному про видатних українських перекладачів, читаємо в оригіналі твори Шекспіра, Байрона, Бернса. Особливий настрій створювала мерехтлива свічечка. В напівтемряві звучить англійська мова, ми відчуваємо себе шляхетними, витонченими, особливими! 

Усі наші свята завжди завершувались веселим чаюванням зі смачнючим тортом або трубочками, якими щедро пригощали нас Олена Миколаївна та Зінаїда Миколаївна.

Яскравою сторінкою історії нашого театру є виникнення творчої команди театралів „Експромт”, які одразу взяли в полон наші серця. Їхня творчість була веселою, дотепною, іскристою! Ідейна натхненниця та улюблениця як артистів, так і публіки, Валентина Валеріївна Мудрик, сама в минулому талановита зірочка „Зорепаду”, щоразу дивувала своїми творчими експериментами, оригінальними ідеями, неповторними авторськими сценаріями. Ми обожнювали свою наставницю і завжди готові були  під її керівництвом втілити в життя найавантюрніші проекти. Валентина Валеріївна яскраво доповнила історію нашого театру творчими проектами „Експромту” та лялькового театру „Радість”. 

Отже, наш „Зорепад” має славну історію! У нас є  „театральне братство”,   „акторські родини”, „театральні династії”.

За 25 років творчим колективом, що постійно оновлювався, було зіграно понад 40 п’єс. Це надзвичайно багатий та різноманітний репертуар. Він представлений кращими драматичними творами української та світової класики. Твори М. Старицького, О.Пушкіна, М.Гоголя, Г.Квітки-Основ’яненка, Л.Толстого, А.Чехова, О.Островського вчили нас бути людиною, шанувати свої корені, любити світ, поважати старших, мати гідність, бути принциповими та великодушними.

Сьогодні театр продовжує  залучати своїх вихованців до кращих творів світової скарбниці, виховувує в театралів грамотного читача, пробуджує любов до Мистецтва. Ми з насолодою читаємо твори Пушкіна та Старицького, Шекспіра та Некрасова, Толстого та Чехова.

Талантами іскриться наша школа,

Щасливі ми радувать людей!

А в голові зринає тисячі ідей,

І вдячні оплески – найвища нагорода!

З повагою та любов’ю до театру „Зорепад” його вихованці

 

 

2019 06_24_news_1_img_1

2019 06_24_news_1_img_1

2019 06_24_news_1_img_1

2019 06_24_news_1_img_1

2019 06_24_news_1_img_1

2019 06_24_news_1_img_1

икористано  матеріали з газети «НОВИНАР») 

Read more

П'ятниця, 21 Червень 2019

Свято держслужби

Відповідно до розпорядження голови Захарівської районної ради від 18 червня 2019 р. № 29/2019 «Про нагородження з нагоди Дня державної служби» за плідну співпрацю, взаємодію з органами місцевого самоврядування району нагороджено грамотою Захарівської районної ради:

ЗАБОЛОТНОГО Миколу Федоровича, начальника відділу у Захарівському районі Міжрайонного управління у Великомихайлівському та Захарівському районах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області;

ПИЩИК Тетяну Олексіївну, тимчасово виконуючу обов’язки завідувачки сектору у справах сім’ї, молоді та спорту відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики Захарівської районної державної адміністрації Одеської області;

СУКОВАТУ Катерину Олександрівну, головного спеціаліста бюджетного відділу фінансового управління Захарівської районної державної адміністрації Одеської області;

ТАТАРЧУК Ірину Павлівну, головного спеціаліста відділу надходжень та видатків управління Державної казначейської служби України у Захарівському районі Одеської області.

Урочисті збори державних службовців району та ветеранів відбулися в 21 червня. Грамоти вручив заступник голови районної ради В.М. Іванов. Вітальні слова і побажання, нагородження, виступи самодіяльних артистів районного центру культури і дозвілля налаштували присутніх на енергійну роботу, подарували гарний настрій.

2019 06_21_news_1_img_1

2019 06_21_news_1_img_2

2019 06_21_news_1_img_3

2019 06_21_news_1_img_4

2019 06_21_news_1_img_5

Read more

Четвер, 20 Червень 2019

23 червня – День державної служби України

Шановні державні службовці Захарівщини!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем державної служби!


        Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям, забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави, створювати умови для розвитку відкритого громадянського суспільства, захисту прав і свобод людини і громадянина.

          Довіра до влади починається з людини, яка допомагає громадянам вирішувати їхні повсякденні проблеми. Саме тому суспільство покладає на державних службовців особливо відповідальні завдання, чекає від них компетентності, ініціативи й сумлінного ставлення до справи.

      Хай же ваші зусилля, шановні державні службовці, й надалі будуть спрямовані на побудову демократичного суспільства, відновлення мирного життя країни, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, стабільний розвиток України.

         Бажаю, щоб життя дарувало радість, родинне тепло і затишок допомагали вам у виконанні почесного професійного обов’язку.

Зі святом!

Голова районної ради  В.А.Думитрашко


2019 06_20_news_1_img_1


Read more

П'ятниця, 14 Червень 2019

16 червня – День медичного працівника

Шановні працівники медичної сфери району!


Прийміть сердечні вітання та найкращі побажання з нагоди професійного свята. Від щирого серця бажаю Вам мирного життя, щастя, добра, благополуччя, міцного здоров’я.

Працівники медичної галузі – один із найбільших професійних загонів у районі. Відзначення  свята– це свідчення важливості місії, покладеної на вас, тих послуг, які ви надаєте населенню, надзвичайної ваги вашої ролі у збереженні та зміцненні здоров’я громадян, розвитку територіальних громад.

У  медичній галузі є багато проблем, і ми розуміємо, що вирішувати їх слід якомога грунтовніше. Серед них процеси реформування, які розпочалися  в країні, йдуть непросто, потребують виваженості і вашої активної участі. Це постійно існуюча потреба зміцнення матеріально-технічної бази, проблема кадрового забезпечення  фаховими спеціалістами.

Тож хочу Вам побажати у переддень професійного свята енергії й завзяття для підтримання професійного рівня, порядку в ваших закладах та продуктивної роботи на благо наших земляків, кожного громадянина.


Голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко

72 soc_holiday

Read more

Четвер, 06 Червень 2019

06 червня – День журналіста

З нагоди професійного свята українських журналістів від імені депутського корпусу району щиро вітаємо колектив районної газети «НОВИНАР» та всіх ветеранів журналістської ниви, кореспондентів і дописувачів, які плідно співпрацюють з виданням, з Днем журналіста.

Бажаємо вам, шановні газетярі, та Вашим прихильникам і читачам, щоб районка завжди була для нас цікавим, сучасним, актуальним і правдивим тижневиком. Адже позиція, думки, критика та бачення журналістів є завжди є важливими та корисними для громадян.

Гарного Вам настрою та цікавих творчих знахідок, здоров'я, благополуччя!


Голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко

2019 06_06_news_1_img_1

Read more

Вівторок, 04 Червень 2019

Міністерство юстиції - правова допомога

2019 news_img

Read more

Календар новин

<< < Червень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30