Червень 2017

Четвер, 29 Червень 2017

Засідання XVІ сесії районної ради

           29.06.2017 року о 10.00 в сесійній залі  районної ради  відбулося чергове засідання шістнадцятої сесії Захарівської районної ради VII скликання.

 

Згідно з порядком денним розглянуто такі питання:

 

1.Про інформацію голови Захарівської районної виборчої комісії В.В. Барабан.

 

2.Про внесення змін   до  рішення Фрунзівської районної ради від 10 грудня 2015 року № 12-VII «Про утворення Президії  Захарівської районної ради Одеської області VII скликання» (зі змінами).

 

3.Про внесення змін   до  рішення Фрунзівської районної ради від 10 грудня 2015 року № 9-VII «Про склад постійних комісій Захарівської районної ради Одеської області VII скликання» (зі змінами).

 

4.Про внесення змін до рішення  Захарівської районної ради  від 23 грудня 2016 року № 120-VIІ «Про затвердження структури, чисельності, витрат на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2017 рік».

 

5.Про затвердження районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа на 2017 – 2018 роки.

 

6.Про внесення змін до рішення районної ради від 05 червня 2015 року № 392-VІ «Про затвердження програми інформатизації Захарівського району на 2015 - 2017 роки» (зі змінами)

 

7.Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 31 березня 2017 року № 150-VII «Про затвердження акту прийому-передачі майна комунальної установи «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти, культури та молодіжної політики», що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ Захарівського району Одеської області, до комунальної власності Затишанської селищної ради Одеської області».

 

8.Про затвердження районної Програми фінансової підтримки Захарівського відділення поліції  Роздільнянського відділу поліції Головгого управління Національної поліції в Одеській області.

 

9.Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету Захарівського району за 5 місяців 2017 року.

 

10.Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року №115–VII  «Про районний бюджет Захарівського району на 2017 рік».

 

11.Про щорічний районний конкурс сільських та селищних рад з розвитку інфраструктури та благоустрою території.

 

12.Про затвердження Положення про порядок надання в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Захарівського району, управління яким здійснює районна рада.

 

13.Про затвердження Положення про порядок передачі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Захарівського району.

 

14. Про затвердження Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Захарівського району.

  

15. Про надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлі комунального закладу «Захарівський районний центр культури і дозвілля».

 

16.Про надання згоди на приватизацію житла за адресою: смт. Захарівка, вул. Суворова, 4, кв. 5, завідувачем хірургічного відділення комунальної установи «Захарівська центральна районна лікарня» Чернєвим А.М.

 

17. Про надання згоди на передачу з балансу КЗ «Захарівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс Онилівської сільської ради господарських предметів та матеріалів.

 

18.Різне.


Коротко окреслюючи найяскравіші моменти сесії, варто сказати про прийняття Присяги депутатом районної ради Суковатою Н.П., про затвердження вперше за останні кілька років програми фінансової підтримки місцевого відділення поліції, про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік. У ході підготовки до сесії відбулися засідання постійних комісій районної ради і Президії, детально обговорено питання перерозподілу коштів. Зокрема, зміни до бюджету передбачають направлення 50 тис. грн. на оздоровлення дітей району, 19,5 тис. грн. – на спортивні заходи, на Програму «Підтримка сім’ї та молоді Захарівського району на 2017-2020 роки» – 15,0 тис.грн.


Будуть профінансовані проектно-вишукувальні роботи будівлі приміщення Фрунзівського НВК І-ІІІ ступенів  - 66,5 тис.грн., придбання будівельних матеріалів для ремонту шкіл (в т.ч. 10,0 тис.грн. Войничівська ЗОШ)  – 110,0 тис.грн.; на заробітну плату з нарахуванням (в зв’язку з підвищенням на 2 тарифних розряди посадових окладів з 01.09.17 ) - 850,0 тис.грн., придбання матеріалів та проведення ремонтних робіт у закладах соціальної сфери району тощо.


Голова районної ради В.А.Думитрашко звернувся до селищних, сільських голів з пропозицією переглянути всі об’єкти на території району, для відновлення яких планується залучати кошти обласного і державного бюджету, і завчасно подбати про замовлення проектно-кошторисної документації та оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких вони розташовані.


Голова районної державної адміністрації І.І.Стебловський наголосив на важливості прийняття рішення про виділення 600 тис. грн. для підтримки ДНЗ «Фрунзівський професійний ліцей», відповів на запитання депутатів щодо стану справ із Фрунзівіським НВК, повідомив, що обласна експертна комісія продовжує напрацьовувати відповідний висновок, проблема є, але розмови про аварійність передчасні, ремонтні роботи будуть проводитися.


Оскільки четвер 26 червня розпочався зі зборів сільгоспвиробників, фермерів, що пройшли за участю керівників району і представників області, то на сесії теж було озвучено цю тему: на території району,  як і інших районів Одещини, працює Держземінспекція, кілька земельних ділянок виставлено на аукціон без погодження з органами районного рівня, є загроза застосування значних штрафних санкцій до фермерів, які сьогодні обробляють ці ділянки і сплачують податки до сільських бюджетів. І найголовніше: місцеві бюджети живуть фактично за рахунок надходжень від сільгоспвиробників, тому так важливо привернути увагу керівництва області і держави до  проблеми, підтримати аграріїв у цій непростій ситуації до проведення, як це передбачено законодавством, всіх без винятку земельних ділянок через аукціони. За підтримку тих, хто працює на землі, підтримку ініціативи фермерів щодо звернення до вищих органів влади стосовно розробки механізму перехідного періоду до вирішення питань по аукціонах одностайно висловилися всі керівники  депутатських фракцій районної ради. Депутати доручили головам районної ради і районної державної адміністрації підготувати  і направити до вищих органів влади відповідне спільне звернення.


20170629 101058


20170629 100856


20170629 101222


20170629 101416


20170629 101838


20170629 102633

Read more

28 червня – День Конституції України

Шановні земляки!

             Прийміть сердечні вітання з нагоди Дня Конституції України – Основного Закону нашої держави, в якому викристалізовано національну ідею, відображено ментальність українців, волю та прагнення українського народу до власної національної державності. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості.

Нехай же в цей урочистий день повсюди панує світлий настрій, у громадян міцніє почуття гордості за свою країну, за її Конституцію, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й благополучне життя у власній державі. І пам’ятаймо, що саме від нас, від кожного громадянина, його особистого внеску в спільну справу, від нашої працьовитості, від дотримання вимог законодавчих та нормативних актів залежить успішність нашої держави і те, чи стане наша Конституція не декларативним, а по-справжньому Основним Захоном України.

                Від усього серця бажаю вам мирного життя, міцного здоров'я та творчого натхнення, добробуту і затишку в ваших родинах, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни – народовладдя, гуманізму та законності.

                Із святом вас, дорогі співвітчизники!

 

                 Виконуючий обов’язки голови Захарівської районної ради В.М.Іванов


18074091

Read more

26 червня 2017 року був дуже насиченим різними подіями.

О 13.00 відбулося спільне засідання Президії районної ради та постійної комісії районної ради з бюджету, фінансово-економічних питань, регуляторної діяльності та питань спільної власності територіальних громад. Депутати розглянули всі запропоновані для розгляду на черговій шістнадцятій сесії Захарівської районної ради питання та затвердили рекомендований порядок денний пленарного засідання на 29 червня п.р. Грунтовно обговорили питання розподілу коштів районного бюджету. Йшлося, зокрема, про виділення фінансування різним об’єктам соціальної сфери, фінансову підтримку Захарівського відділення поліції, погашення боргів редакції тощо. 

У цей же день відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції України в районному  Будинку культури. За традицією спільним розпорядження голів районної ради і районної державної адміністрації нагороджено активних та сумлінних працівників, громадян Захарівщини. Очільники району привітали присутніх зі святом та побажали успіхів у справі розбудови нашої держави, розвитку рідного краю на засадах гуманізму, демократії. 

DSCF8403

DSCF8418

Read more

Четвер, 22 Червень 2017

Відкрите засідання Форуму місцевого розвитку в Захарівському районі

22 червня 2017 року відбулося відкрите засідання Форуму місцевого розвитку в Захарівському районі, який проводився в рамках спільного проекту Агентства розвитку Австрії та програми розвитку ООН в Україні «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Тема Форуму: Розгортання компоненту з несільськогосподарських бізнес-ініціатив Проекту ААР/ПРООН.

                Районна рада запросила до участі в Форумі представників Затишанської та Перехрестівської громад, задіяних в реалізації Проекту, посадових осіб, депутатів, підприємців та зацікавлених представників громадськості. Захід відбувся в приміщенні СОУП (самоорганізуючий учбовий простір) в районному Будинку культури.

                Форум розпочав свою роботу з урочистої події: голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашко та Захарівської районної державної адміністрації І.І.Стебловський підписали Угоду про партнерство між Програмою розвитку організації Об’єднаних Націй та Захарівською РДА і Захарівською райрадою. Від імені Перехрестівської громади окрему Угоду підписав сільський голова Грекуляк В.І. Далі Угоди надійдуть на підпис Міжнародного менеджера проекту ПРООН Хендріка ван Зіла.

 

                Перед членами громадських організацій «Відродження села Перехрестове» та «За добробут Затишанської громади» виступили Багмет М,А., заступник начальника-начальник Захарівського відділення Роздільнянської об’єднаної державної податкової інспекції, з інформацією щодо особливостей організації, реєстрації та оподаткування підприємств малого бізнесу; Єйнікова Р.І., заступник директора районного центру зайнятості, щодо можливостей ЦЗ з підтримки малого бізнесу.

 

                Координатор Проекту в Одеській області Т.Л.Маяк зробила презентацію про особливості впровадження економічного компоненту Проекту підтримки несільськогосподарських ініціатив громади. У невимушеній атмосфері спільної зацікавленості обговорили пріоритетні напрямки економічної діяльності в громадах, ознайомилися з анкетами, які будуть заповнені жителями Перехрестового і Затишшя, що бажають взяти  участь у конкурсі на здобуття гранту (близько 3 тис. євро на бізнес-ініціативу). Адже вже за два тижні, 6 липня п.р., заплановані збори громадян, на яких самі жителі оберуть по три проекти від громади для направлення їх авторів на навчання до бізнес-школи. Громади очікують, що переможці розпочнуть свої бізнес-проекти і надаватимуть людям необхідні їм послуги, наприклад з ремонту одягу, взуття, побутової техніки, чи організації дозвілля дітей  тощо.

                Аналізуючи хід роботи з підготовки мікропроектів по ремонту Перехрестівського дитячого садка і Затишанського НВК, Т.Л.Маяк зазначила, що заповільно працюють проектанти, проте висловила сподівання, що всі процедури вдасться провести у визначені терміни. Зараз громадські організації активно працюють з жителями громад над збором необхідних 5 % коштів від вартості проекту.

2017 06_22_frunz_news_2_pic_1

2017 06_22_frunz_news_2_pic_2

2017 06_22_frunz_news_2_pic_3

2017 06_22_frunz_news_2_pic_4

2017 06_22_frunz_news_2_pic_5

Read more

День скорботи

22 червня 2017 року в Захарівці біля пам’ятника воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, відбувся скорботний мітинг, покладання квітів, звучали слова поваги до подвигу визволителів, заклики пам’ятати трагедію війни і її численні жертви.

 

З виступу виконуючого обов’язки голови Захарівської районної ради В.М.Іванова:

«Шановні земляки-захарівчани! Шановні ветерани!

Сьогодні День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні».

 

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з  війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював  перемогу в Великій Вітчизняній війні. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані нацистами.

 

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям, онукам. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Бо вона чітко визначає величезну ціну миру – мільйони людських життів.

І сьогодні у кожному українському серці горить палке бажання про мир, який має повернутися на всю територію нашої держави, про припинення воєнних дій, поранень, смертей і втрат.

 

Хай лихо війни назавжди відійде в минуле! А героям – вічна слава і наша пам’ять!»

2017 06_22_frunz_news_1_pic_1

2017 06_22_frunz_news_1_pic_2

2017 06_22_frunz_news_1_pic_3

Read more

Четвер, 15 Червень 2017

Проект, спрямований на розвиток громадських ініціатив

У першій декаді червня відбувся кластерний тренінг проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Проходив він у Новій Каховці Херсонської області й залучив до роботи представників Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей.  У ході семінару  учасники знайомилися з результатами впровадження Проекту місцевого розвитку громад, залучення громадських організацій, широкого кола громадян до вирішення різних питань функціонування та розвитку, розбудови інфраструктурних об’єктів. Мали змогу на місцях, у сільських, селищних громадах Чаплинського району Херсонщини вивчити кращий досвід застосування співпраці з міжнародними організаціями-донорами, роботи ресурсних центрів громад. Зокрема, ми побували в ресурсних центрах селища Чаплинки і Григорівської сільської ради, відвідали модернізовані в рамках проекту об’єкти і поспілкувалися з лідерами громадської організації «Майбутнє Григорівки», сільськогосподарського кооперативу «Перлина Григорівки».

Вразило і викликало непідробну повагу те, з якою любов’ю до рідних селищ і сіл члени ініціативних груп ставляться до вирішення проблем, які є у всіх населених пунктах, підштовхують органи влади  до їх розв’язання, збирають кошти, контролюють виконання робіт. За останні роки громаді вдалося, почавши з малого - відновлення прилеглої території до пам’ятника  воїнам-односельцям, і продовживши реалізацією проектів технічного переоснащення артезіанської свердловини, заміни віконних блоків у  загальноосвітніх школах, термомодернізації будівлі  та капітального ремонту системи опалення з встановлення котлів на біомасі у ФАПі, лікарській амбулаторії, кількох школах тощо, значно покращити умови життя у віддалених селах. Сільгоспкооперативом придбано трактор та навісне обладнання до нього, односільчанам надають послуги з обробітку присадибних ділянок, особистих паїв.

Це далеко не повний перелік добрих і корисних справ, зроблених у партнерстві з міжнародними організаціями-донорами. Важливіше, що залучаючи, хоч і невеликі на перший погляд, грантові кошти, громади підкріплюють це власними, зібраними  жителями, спонукають до виділення бюджетних коштів сільських, районного а подекуди і обласного бюджетів. У результаті накопичуєть досить значний фінансовий ресурс, використання якого здійснюється за планом, під контролем і з безпосередньою участю громад. Таким чином ми побачили практичне втілення девізу григорівчан «Крок за кроком – до добробуту громади!».

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орінтований на громаду – ІІІ» активно працює в Україні. Наш район представляють у ньому дві громади, які пройшли конкурсний відбір проектів, що фінансуватимуться Австрійською Агенцією Розвитку. Як ми вже писали раніше, громадські організації Перехрестівської сільської та Затишанської селищної рад отримають відповідні гранти для облаштування закладів освіти. У Перехрестові - це утеплення стін та ремонт фасаду дитячого садка, у Затишші – ремонт приміщення навчально-виховного комплексу: дах, відливи, вимощення.  Громадська організація перехрестівчан «Відродження» працює над утепленням дитячого садка, загальна сума проекту 600 тис. грн. За правилами ЄС/ПР ООН, 5 відсотків суми мають надійти від громадян, 6 тис. євро - від міжнародних партнерів, решта – із сільського бюджету. Проектно-кошторисна документація виготовлена і зараз важливий етап збору коштів. Громадські активісти мають мотивувати своїх земляків включитися в усім необхідну справу модернізації дитячого садка, створення для  його вихованців   кращих умов. У Затишші громадська організація ще продовжує формуватися. Хочеться побажати, щоб цей    процес пришвидшився, бо час спливає.

Треба сказати, що Австрійська Агенція Розвитку запровадила додатковий бонус для громад –учасників проекту, а саме програму підтримки малого бізнесу. Вона передбачає, що на рівні Перехрестівської і Затишанської громад будуть підтримані бізнес-ініціативи, спрямовані на покращення обслуговування населення громад, надання різноманітних послуг. По три претенденти, заявки і бізнес-ідеї яких підтримає громада, пройдуть навчання в обласному центрі коштом Агенції, створять свої бізнес-проекти, які пройдуть конкурсний відбір. Близько трьох тисяч євро фінансової підтримки отримають кращі проекти цих громад. 22 червня планується проведення в Захарівці семінару, на якому буде представлено цю програму в усіх деталях. На сьогодні Одеський обласний підрозділ впровадження Проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» активно допомагає громадам в освоєнні методології організації громадських і малих екнономічних ініціатив, надає можливість навчання громадян роботи над бізнес-проектами, роботи з  кошторисними, проектними документами, допомогу в створенні громадської організації, яка має право отримати грант для реалізації власного проекту. А от без лідера, без ініціативної групи активних небайдужих громадян навіть найкращі проекти приречені на невдачу. І знайомство з  громадами, у яких все рухається і розвивається, відкриваються молодіжні і ресурсні центри, реалізуються ідеї, бо поряд з владою – сільською радою енергійні люди не дають опустисти руки і все спустити на гальмах, продукують ідеї і досягають їх втілення, яскраво і переконливо це підтвердили. 

20170608 092434

20170608 160318

20170608 160914

20170608 170751


 

 

 

 

 

 

Read more

П'ятниця, 02 Червень 2017

День захисту дітей

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре та світле свято – День захисту дітей. Водночас це свято й тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.


Голова Захарівської районної ради Думитрашко В’ячеслав Анатолійович взяв участь у святкуванні Дня захисту дітей, зранку був присутній на відкритті табору відпочинку в селі Войничеве, де прийняли участь діти Майорського НВК, а пізніше на святковий концерт, в якому взяли участь юні артисти школи, дитячого садочку  та будинку дитячої творчості, а ведучі були переодягнені в казкових персонажів.


Того ж дня Заступник голови Захарівської районної ради Іванов Володимир Михайлович завітав з подарунками до Затишанського притулку, діти були дуже вдячні та підготовили гарну святкову програму для глядачів які прийшли їх привітати.


Діти – найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб наші діти, діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими.


Немає більшого щастя, аніж посмішка та сміх щасливих дітей. Вірю, що дорослі зроблять усе, щоб дитячі мрії стали дійсністю, адже саме для цього всі ми живемо та працюємо.


1

2

Read more

Календар новин

<< < Червень 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30