Жовтень 2016

Понеділок, 31 Жовтень 2016

Нарада 28.10.16

У Захарівському районі триває підготовча робота, пов’язана із формуванням проектів бюджетів на наступний фінансовий рік. 28 жовтня голови районної ради В.Думитрашко та районної державної адміністрації Д.Франчук провели спільну нараду з цих питань, у якій взяли участь селищні, сільські голови, директори навчальних закладів та керівники бюджетних установ району.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації В.Трач проаналізувала основні вимоги Бюджетного кодексу України, які передбачають ще більший обсяг видатків, що мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів селищ, сіл району. Формування бюджетів відбувається за програмно-цільовим методом, проекти бюджетів мають бути затверджені до 25 грудня п.р. Очільники громад мають ретельно зважити і проаналізувати всі джерела надходжень до бюджетів, врахувати ті видатки, які потребуватимуть немалих коштів, зокрема витрати на виконання соціальних  програм, надання пільг ветеранам, компенсацій виплат на пільгове перевезення пасажирів на автомобільному транспорті, програм розвитку освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, транспортної інфраструктури, мобілізаційної підготовки, підтримки органів пожежної охорони, правопорядку та ін.  Звертаючись до всіх присутніх і, зокрема, до директорів навчальних закладів, голова районної ради В.Думитрашко наголосив на необхідності оптимізації власних витрат на утримання закладів, на енергоресурси тощо. Непроста ситуація у зв’язку зі змінами в бюджетному законодавстві складеться в освітній галузі району, оскільки освітня субвенція спрямовуватиметься у 2017 році лише на фінансування оплати праці педагогічних працівників. Для прикладу, утримання обслуговуючого технічного пресоналу шкіл лягає на селищні, сільські бюджети. Те ж стосується фінансування енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Тому продовжуватиметься співфінансування районного і сільських, селищних бюджетів.

Вже зараз посадовці проводять відповідні розрахунки майбутніх бюджетів, при цьому мають звернути увагу на задеклароване вищими посадовими особами держави підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн. з січня 2017 р. Протягом поточного тижня розпочнуться співбесіди і консультації з керівниками бюджетних організацій з  практичних аспектів формування проектів бюджетів, які проводитимуть спеціалісти фінансового управління

Більш конкретно розглядалося на нараді питання збереження чи реорганізації районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на утримання якого при існуючій заробітній платі необхідно близько 270 тис. грн. У присутніх було немало нарікань на ефективність роботи центру, проте соціальна робота з сім’ями груп ризику і тими, які потрапили у складні життяєві обставини, в нинішніх умовах є дуже важливою. Саме тому селищні, сільські голови висловлювали кожен свою позицію стосовно доцільності збереження цієї установи  в районі. Зрештою рекомендували директору центру О.Присяжнюку так організувати роботу РЦСССДМ, щоб результатами роботи довести  свою необхідність.

14906963 157303161400153_8735551966177573770_n

DSCN2650

DSCN2669

Read more

Вівторок, 25 Жовтень 2016

Візит Токарчука Олександра Йосиповича

       24 жовтня 2016 року до Захарівського району з робочим візитом завітав Токарчук Олександр Йосипович - голова Одеської радикальної партії Олега Ляшка. Представник від радикальної партії Олега Ляшка разом з представником районної ради Івановим Володимиром Михайловичем відвідав дитячий садочок «Веселка» та подарував книжечки та солодощі для малят, після цього відбулася робоча зустріч з активом партії.

20161024 162749

20161024 163021

20161024 163412

Read more

Понеділок, 17 Жовтень 2016

14 жовтня – День захисника України

Шановні жителі Захарівщини!

 

Прийміть щирі вітання зі святом, яким вшановуються багаті і славні ратні традиції українського народу,  звитяги оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії.

Це свято є яскравим свідченням визнання українським народом мужності та героїзму воїнів у роки  Другої світової війни, тих, хто обрав для себе нелегку і почесну професію - захищати Батьківщину, недоторканність її кордонів, суверенітет і незалежність, пильно стояти на сторожі інтересів нашої держави, тих, хто пролив кров і відстоює суверенітет нашої держави сьогодні, коли славні традиції ветеранів гідно продовжує нове покоління захисників України, з честю виконуючи свій конституційний і військовий обов’язок.

Захисник Вітчизни – це  взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

З нагоди свята мужній і сильній частині українства бажаємо міцного здоров’я, добра і  щастя, оптимізму і духовних сил, злагоди та козацького духу.

Нехай спокій і добробут завжди будуть в українських родинах, хай мир запанує на всій  нашій землі!

 

Голова Захарівської районної ради                           В.А.Думитрашко

245146 1

 

 

Read more

П'ятниця, 07 Жовтень 2016

Вітання громадам Захарівщини, які святкують дні села у жовтні.

Жовтень багатий на свята.  9 жовтня День села відзначать Карабанове  і Войничеве, 13 жовтня – Новозаріцьке, 14 жовтня – Василівка.

Щиро вітаємо жителів цих громад із прекрасним приводом підвести підсумки спільної праці за рік, відзначити найактивніших, найшанованіших громадян, разом порадіти успіхам. Бажаємо хай вони множаться, хай вдається реалізація задуманого, а важка селянська праця справедливо винагороджується!  Хай любов до малої нашої Батьківщини – до українського села підтримує його і допомагає жити й розвиватися зусиллями кожного його мешканця.

 

Голова Захарівської районної ради                                   В.А.Думитрашко

Свято села_2016

Read more

День юриста

день юриста

До Дня юриста України

8 жовтня вся правнича громадськість України відзначає своє професійне свято, ми вшановуємо працівників цієї професії - юристів, щоб привернути увагу суспільства до питань утвердження законності, правопорядку, забезпечення дотримання прав і свобод громадян у нашій державі.

         Це свято Закону і людей,  все життя яких повинне підпорядковуватися гаслу «Знати право, служити праву, захищати право».

         Сьогодні практично немає проблем, які б вирішувалися поза полем діяльності юристів, немає такої галузі господарства, яка могла б обійтися без їхньої компетентної допомоги та кваліфікованих консультацій. Тож для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбуваються процеси реформування в Україні,  на правознавче співтовариство покладаються  надії і завдання утвердження принципу верховенства права, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення  і підвищення правосвідомості та правової культури українців.

         Вітаю Вас з професійним святом і усім юристам Захарівщини адресую найщиріші поздоровлення і побажання невтомної праці, здобутків, поваги колег, а також родинного щастя, міцного здоров’я, довголіття і добробуту.

 

Голова Захарівської районної ради                           В.А.Думитрашко

Read more

Нагородження освітян

Відповідно до розпорядження голови Одеської обласної ради за багаторічну сімлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі, справу навчання і виховання підростаючого покоління, активну громадянську позицію, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників освіти нагороджено ряд педагогів Захарівського району.

 

Цінним подарунком – наручним годинником Одеської обласної ради нагороджено Мартинюка Ігоря Миколайовича, директора державного закладу «Фрунзівський професійний ліцей».

 

Грамотами обласної ради:

Габітову Наталію Василівну, керівника гуртків комунального закладу «Фрунзівський Будинок дитячої творчості».

Вітюк Ольгу Василівну, заступника директора державного закладу «Фрунзівський професійний ліцей»;

Грицюту Валентину Федорівну, директора навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклада» с. Перехрестове Фрунзівського району Одеської області;

Сауляк Лідію Романівну, соціального педагога навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклада» с. Леніне Фрунзівського району Одеської області;

Осійчук Ірину Дмитрівну, заступника директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклада» смт Фрунзівка Фрунзівського району Одеської області;

Нежинську Тетяну Іванівну, директора навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклада» с. Оленівка Фрунзівського району Одеської області.

У святковій обстановці, безпосередньо в трудових колективах навчальних закладів нагороди вручили освітянам голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко, заступник голови районної ради В.М.Іванов, начальник відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики Захарівської райдержадміністрації О.В.Миндра. Творчої праці та подальших успіхів у роботі, побільше дитячої любові і поваги, здоров’я і миру – такими були щирі побажання, адресовані освітянам. Принагідно керівники району обговорили з директорами шкіл і освітніх закладів деякі виробничі питання, зокрема щодо готовності до опалювального періоду.

 

Нагородження освітян 2016_1

Нагородження освітян 2016_2

Нагородження освітян 2016_3

Нагородження освітян 2016_4

Read more

Вівторок, 04 Жовтень 2016

Ювілей Великої Михайлівки

Гарний сонячний день, велика кількість святково налаштованих людей, музика, пісні, настрій сонячний та світлий. Так Велика Михайлівка відзначала 220-ту річницю від заснування селища. Надзвичайно злагоджено, по-дружньому і з великою любов’ю до своєї малої Батьківщини було продумано ювілейну програму. Висловлюємо вдячність сусідам за запрошення взяти участь у святкуванні. Делагацію Захарівського району очолив голова районної ради В.А.Думитрашко. Творчим подарунком Захарівщини Великій Михайлівці став запальний виступ колективу із села Перехрестового «Гламурний батальйон».

У своєму слові В.А.Думитрашко привітав учасників свята із славною річницею утворення селища і побажав розквіту і благополуччя, щасливих мирних років, економічних і соціальних успіхів: 

«Такі поважні дати і події в історії селища викликають у кожного з нас шану і повагу до його минувшини, різних поколінь  жителів, які вкладали у його розбудову нелегку працю, любов і тепло сердець. 

Ми з повагою ставимося до Вашого сміливого вибору – рішення про створення об’єднаної громади, усвідомлюючи, що першопрохідцям завжди найскладніше, запроваджувати нові форми роботи і співжиття в громаді непросто. Тому щиро бажаємо Вашій  новоствореній об’єднаній територіальній громаді успішно здолати всі труднощі становлення, впевнено рухатися вперед і міцніти.

 

З святом Вас, шановні.

 

Хай квітне і розвивається Ваше селище!»

20161001 134305

20161001 142006

20161001 140015

20161001 135952

Read more

Понеділок, 03 Жовтень 2016

Всеукраїнський День бібліотек

lib

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички, на яких їх сучасники зафіксували важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Звичайно ж, іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книгу - Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. Історики стверджують, що ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-Волинського князівства, на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Поява друкарства в середині XV століття спричинила грандіозні зміни у всьому світі, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшла в моду в заможних і шляхетних родів, сім’ях козацьких старшин, будинках єпископів, при монастирях і різноманітних школах.

До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків під назвою «Просвіта». До 1914-го року Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го року цей показник виріс до 85%.

За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук України імені Володимира Івоновича Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі, становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми так само приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників бібіліотек, висловлюємо найкращі побажання на адресу всіх хранителів цього безцінного, віками накопиченого осередка людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Сил, достатку в родинах, миру та бажання працювати для розвитку нашого краю.

 

Вітаємо зі святом всіх працівників бібіліотек!

 

Read more

Календар новин

<< < Жовтень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31