Вересень 2016

П'ятниця, 30 Вересень 2016

День працівників освіти в Захарівці

29 вересня у районному Будинку культури відбулися урочистості, присвячені Дню працівників освіти України. Педагогів вітали керівники органів влади району. До професійного свята було підписане спільне розпорядження голів районної ради і райдержадміністрації про нагородження грамотами кращих представників цієї гуманної і надзвичайно важливої для держави професії. Профспілкова організація педагогічних працівників вручила всім навчальним закладам подарунки.

З вітальним словом звернувся до вчителів голова Захарівської районної ради В’ячеслав Думитрашко:

«Шановні освітяни Захарівщини!

Щиро вітаю Вас з професійним святом – Днем працівників освіти! Це без перебільшення всенародне свято, бо кожен з нас має кого привітати: вчителі, наставники, вихователі – для більшості з нас незабутні й дорогі люди. А для мене це свято особливе: я з сім’ї вчителів, мої батьки по 50 років відпрацювали в школах нашого району, дали путівку в життя не одному десятку своїх вихованців. Моя дочка також педагог, правда, ще з невеликим педстажем.

Освітян  вважаємо тими, хто своєю наполегливою працею формує наше завтра, передаючи молодому поколінню кращі традиції народу, його ідеали. Прийміть найщирішу вдячність, шановні педагоги, за Ваш подвижницький труд, за відданість справі і сердечне тепло, яке віддаєте своїм вихованцям. Переконаний, що благородна вчительська праця через роки повернеться сторицею людям України, дозволить їй зайняти гідне місце серед міцних держав світу.

Держава довірила вам навчати, виховувати, готувати до  життя своїх громадян, формувати в них активну життєву позицію та високі моральні якості, бо вчительство – це авангард суспільства, який здійснює зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях. На жаль, сьогодні вже дещо втрачено у виховному процесі, зокрема в вихованні патріотизму та поваги до свого українського, в прищепленні дітям, молоді любові до праці, усвідомлення ними її необхідності для побудови успішної кар’єри, досягнення добробуту. Все це потребує подвійної уваги, спільних зусиль школи, сім’ї, держави.

Разом з цією високою місією не можу не відзначити вашу значну роль також у створенні умов для успішного функціонування навчальних закладів району, їх облаштування,  для навчання дітей у ошатних, гарно оформлених та доглянутих класах. Кожна школа напередодні нового навчального року добре потрудилась, багато було вкладено і праці вчителів та обслуговуючого персоналу, і допомоги місцевих органів влади, спонсорів та батьків.

Бажаємо Вам, дорогі вчителі, благополуччя,  професійних досягнень і творчої енергії. Хай завжди ваші учні приносять Вам радість, ясні усмішки і вдячність за свої перемоги, успіхи і досягнення. Бо це й Ваші перемоги й успіхи.

Хай злагода й добробут Ваших родин будуть Вам підтримкою і надійною опорою, дружні вчительські колективи допомагають долати всі професійні труднощі. І щоб відчували наші навчальні заклади постійну підтримку з боку органів місцевого самоврядування. Адже налагодження постійної практичної взаємодії, якомога тіснішої співпраці селищних, сільських рад із навчальними закладами, розташованими на їх території, є сьогодні надзвичайно важливими і практично перспективними, оскільки вони диктуються насамперед складною економічною ситуацією в країні, системними змінами в законодавстві, спрямованими на децентралізацію, передачу частини функцій держави на місця, зрештою підготовкою до створення об’єднаних територіальних громад.

Протягом вересня опрацьовано дані щодо виділення коштів з місцевих бюджетів на потреби шкіл і дитячих садочків, проаналізовано фінансування в розрахунку на учня. Визначено найвищі результати. У зв’язку з цим мною було підписане відповідне розпорядження від 26 вересня 2016 року № 38/2016. За активну співпрацю та підтримку закладів освіти району, внесок у покращення їх матеріально-технічної бази винесено Подяку: Онилівському сільському голові Барабашу С.О., Перехрестівському сільському голові Грекуляку В.І., Василівському сільському голові Каланчі І.В., Мар’янівському сільському голові Кукулєвському І.В., Торосівському сільському голові Кущенко М.П., Новозаріцькому сільському голові Науменко Г.М.

 

         Бажаємо всім очільникам громад  подальших успіхів у справі підтримки освітньої галузі Захарівщини.

 

         Ще раз з професійним святом, шановні педагоги! Хай Вам всім щастить!»

день освіти_2016_1

день освіти_2016_2

день освіти_2016_3

день освіти_2016_4

Read more

Четвер, 29 Вересень 2016

Перехрестове відзначило День села

24 вересня  Перехрестове відзначало День села. Урочистості, святкова концертна програма, вечір відпочинку – всі заходи активісти підготували і провели на високому рівні, з душею, ентузіазмом, любов’ю до рідного села та від щирого серця. Завітав на свято заступник Захарівської районної ради В.М.Іванов. Дні села виявляють всю любов до малої батьківщини.

Фото 136

Фото 138

Read more

Понеділок, 26 Вересень 2016

Вiзит В.Саутьонкова до Захарiвки

23 вересня 2016 року до Захарівського району з робочим візитом завітав депутат Одеської обласної ради Саутьонков Віталій Миколайович. Депутат зустрівся з головою Захарівської районної ради В.А.Думитрашком та відвідав заклади соціальної сфери районного центру.

У ході приїздки відбулася зустріч з батьками та працівниками дитячого садочка «Веселка». Віталій Миколайович щиро поспілкувався з присутніми, обговорив потреби  та, виконуючи попередні  прохання батьків і працівників закладу, подарував дошкільному підрозділу Захарівського НВК сучасну пральну машину і водонагрівач (бойлер). Найближчим часом пообіцяв придбати запчастини для електричної виробничої кухонної плити, аби умови перебування дошкільнят в садочку ставали все більш комфортними.

Наступним об’єктом, де вже очікували на депутата, стало дитяче відділення Захарівської центральної районної лікарні. В.Саутьонком обговорив з персоналом лікарні її нагальні потреби,  подарував  дитячому відділенню ЦРЛ телевізор, матраци та постільну білизну, стільці та столик, дитячі іграшки для облаштування «Дитячого куточка», обдарував маленьких пацієнтів відділення вітамінними солодкими наборами.

У ході зустрічі було розглянуто питання щодо встановлення антени чи приставки для перегляду дитячих передач в приміщенні лікарні, а також стосовно надання матеріальної допомоги окремим лікарям.

Завершальним етапом візиту стала зустріч В.Саутьонкова з населенням та активістами селища Захарівки,  обговорення питань розчистки глибинних колодязів по вул. Щасливій та провулку Щасливому.   

DSCN1982

DSCN1985

DSCN1988

DSCN2028

DSCN2030

DSCN2038

DSCN2046

Read more

Середа, 07 Вересень 2016

Нарада з селищними, сільськими головами району

Разом обдумати, обговорити  питання практичного вирішення важливих проблем, виробити спільні рішення і спланувати спільну роботу – це було метою наради з селищними, сільськими головами району, яку провів голова Захарівської районної ради В.Думитрашко 6 вересня п.р. Запросили також голову районної державної адміністрації Д.Франчука та керівників деяких підрозділів.

Керівник Захарівського бюро правової допомоги М. Кулік поінформувала про функції та перелік адміністративних послуг, які надає бюро, запропонувала очільникам рад рекомендувати громадянам звертатися для отримання вторинної правової допомоги. До кінця поточного місяця заплановано провести семінар, на якому надати інформацію і роз’яснення працівникам місцевих рад щодо застосування норм законодавства для запобігання конфлікту інтересів при вирішенні питань оренди, встановлення податків і зборів тощо.

З пропозицією про співпрацю з районним осередком Червоного Хреста до присутніх звернулася В.Гуд.

Голова громадської організації ветеранів війгни і праці В.Марковкін повідомив про численні звернення та скарги громадян з приводу отримання безкоштовних ліків. За районною Програмою виділено 47,5 тис. грн., забезпечення допомогою на придбання медикаментів у поточному році потребують 310 ветеранів, в середньому кошти розподіляються в розмірі близько 150 гривень на особу. Управління соціального захисту населення райдержадміністрації перераховує кошти Центру первинної медико-санітарної допомоги, лікарі якого приймають веретанів і виписують рецепти на необхідні ліки. Головному лікарю ЦПМСД  В.Ганзію рекомендовано ретельніше опрацювати з персоналом Центру  процедуру і вимоги до виконання Програми, аби не допускати нарікань ветеранів, успішно провести диспансеризацію у вересні, щоб у повному обсязі використати програмні кошти.

Голова районної ради В.Думитрашко наголосив на необхідності вкотре повернутися до питань, які вже виносились на розгляд раніше, але відповідні рішення селищні, сільські ради так і не прийняли. Це, зокрема, стосується  забезпечення відшкодування перевізникам за пільгові перевезення пасажирів певних категорій. Тому управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено проект районної програми про відшкодування пільгового перевезення окремих категорій громадян на міських та міжміських маршрутах. Його представила начальник управління О.Кожухар. Проект буде подано для розгляду на черговій сесії районної ради. Кошти селищних, сільських рад будуть спрямовуватися в районний бюджет як субвенції і суми залежатимуть від фактично використаних пільговиками проїзних  іменних талонів. Селищні, сільські голови найперше мають зробити розрахунки щодо кількості пільговиків, винести на розгляд депутатського корпусу ради  питання визначення категорій громадян, які отримуватимуть талони. Кошти перераховуватимуть лише після звірки з автоперевізниками. Як практично буде реалізовано цей механізм, покаже час, але, оскільки сьогодні держава не фінансує своїх зобов’язань перед пільговиками, вирішення цих питань можуть і, мабуть, за нинішніх непростих часів повинні  взяти на себе органи місцевого самоврядування.

Як підготуватися до зимового періоду і спільними зусиллями придбати снігоприбиральну техніку, теж не раз обговорювалося, а практичних кроків досі нема. Ініціатива в цьому питання має виходити від Захарівської селищної ради. 8 рад готові взяти участь у співфінансуванні і рішення про це найближчим часом мають прийняти на сесіях. А часу до осінньої і зимової негоди залишається вже не так і багато, до того ж система електронних закупівель Прозоро передбачає неухильне дотримання процедурних питань.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації В.Трач поінформувала про початок процесу формування місцевих бюджетів. Відповідно до Бюджетного кодексу України він здійснюється за програмно-цільовим методом. 

Read more

Вівторок, 06 Вересень 2016

04 вересня у Білгород-Дністровському, в древній і сонячній Аккерманській фортеці, пройшов VІІ Всеукраїнський болгарський Собор.

04  вересня у Білгород-Дністровському, в древній і сонячній Аккерманській фортеці, пройшов VІІ Всеукраїнський болгарський Собор. З усіх куточків України, з Болгарії і Молдови з’їхалися  кілька тисяч болгар заради високої мети – об’єднання болгарської громади, збереження її історичної та духовної спадщини.

Гостями Собору стали і учасники делегації Захарівського району, до якої ввійшли сільські голови, депутати та  працівники районної ради. Поїздку організовано районною профспілковою організацією працівників органів місцевого самоврядування, очолив делегацію голова районної ради В.Думитрашко.

Захарівчани були вражені різноманіттям болгарської культури, фольклору, мистецьких виробів, представлених у численних павільонах. Та найбільше тим, як вміють болгари єднатися, шануючи і зберігаючи свою культуру-спадщину, прилучати до цього дітей і молодь, проявляти патріотизм та послідовну державницьку політику стосовно України – своєї теперішньої батьківщини.

Дуже часто лунали зі сцени слова вдячності українській землі, побажання їй миру і єдності, якомога швидше стати по-справжньому європейською країною.

 

1 new

2 new

3 new

Read more

П'ятниця, 02 Вересень 2016

Бюро правової допомоги

Першого вересня відбулася неординарна подія: в Україна розпочали роботу бюро правової допомоги. Емоційно і позитивно, з піднесеним настроєм, перерізанням червоної стрічки і теплими словами побажань продуктивної праці відбулося відкриття Відділу «Захарівське бюро правової допомоги» Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот – це та мета, яку ставлять перед собою працівники центру і місцевих бюро.

Директор Роздільнянського місцевого центру, депутат Захарівської районної ради В.Твердохліб наголосив на тому, що правовою допомогою бюро може скористатися будь-яка людина, зокрема для отримання правових консультацій. Допомогу в оформленні позовних документів, супроводу в судах  передбачено для малозабезпечених громадян. Будуть працювати онлайн-сервіси і з допомогою працівників бюро, чи самостійно, скориставшись комп’ютерною технікою, відвідувачі зможуть працювати з реєстрами.

Голова районної ради В.Думитрашко та голова районної державної адміністрації Д.Франчук побажали бюро активності, висловили сподівання на взаємодію з органами влади в справі дієвої правової освіти населення, роз’яснення важливих законодавчих вимог, різних юридичних аспектів діяльності громад, консультування органів місцевого самоврядування, громадян. Роботи попереду багато.

Успіхів і розвитку Захарівському бюро правової допомоги!

 

Бюро правової допомоги 1

Бюро правової допомоги 2

Бюро правової допомоги 3

Бюро правової допомоги 4

Бюро правової допомоги 5

Read more

Четвер, 01 Вересень 2016

День знань

      Захарівщина разом з усією Україною відзначає День знань. У 15 загальноосвітніх закладах району відбулися урочисті заходи, перші в новому 2016-2017 навчальному році дзвоник і урок.

     На святі в Фрунзівському навчально-виховному комплексі учнів, педагогів та батьків привітав голова Захарівської районної ради В’ячеслав Думитрашко, наголосивши на тому, що День Знань - святом нашого підростаючого покоління.

З вітальної промови:

   «1 вересня – початок нового навчального року, чергова сходинка для зростання, удосконалення, творчого розвитку. Я сьогодні по-доброму заздрю школярам, які ступають захоплюючою дорогою знань, вперше знайомляться з основами наук, п’ють із джерела людської мудрості і творчості минулих поколінь та водночас долучаються до цих цінностей і готуються завтра, у майбутньому, бути гідними продовжувачами національних традицій, справжніми громадянами Землі. Це дуже важливо для нашої молодої держави.

За роки незалежності України вже немало вдалося зробити, проте процес реформування освіти триває і дуже хочеться і мені, як керівнику району, і всім громадянам, щоб зміни були оптимальними, не призводили до безладу, щоб чітко і струнко, а головне поступально і з користю для суспільства здійснювалися усі нововведення. Ми чекаємо від Уряду і сподіваємося на виважені рішення.

   Сьогодні, звичайно ж, особливі поздоровлення першокласникам, найменшим школярам, для яких усе вперше. Хай же вдало складається ваша доля, малеча. Хай вистачає завзяття і на навчання, і на забави. Будьте активними учнями, добре вчіться і радуйте своїх вчителів і батьків. А батькам звісно бажаю побільше терпіння. Допомагайте дітям і школі. Тільки спільними зусиллями ми виростимо для держави гідних громадян і помічників батькам.

   Мої вітання адресую випускникам цього навчального року, одинадцятикласникам. Хай останній шкільний етап буде для вас результативним і вдалим, та для цього доведеться прикласти максимум зусиль і праці. Але ви молоді й сильні, усе у вас збудеться!

   Прийміть мої щирі поздоровлення, шановні педагоги. Я розумію , що на Вас тримається духовна та економічна міць незалежної України, від Вас великою мірою залежить моральне та інтелектуальне здоров’я суспільства. Тому від усієї душі зичу Вам творчої наснаги, енергії та міцного здоров’я, щоб іскра вогню пізнання, яка постійно живе у Ваших серцях, роздмухувала і спрямовувалала потяг дитячих душ до знань і освіти. Вдячних Вам учнів, високих результатів роботи.

      Ще раз зі святом вас, шановні. Хай стелиться ваша доля  в мирі, в добрі, в злагоді й любові».


день знань_2016_1

день знань_2016_2

день знань_2016_3

день знань_2016_4

Read more

Календар новин

<< < Вересень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30