Липень 2020

Четвер, 30 Липень 2020

Утримання колишньої дружини. Що потрібно знати?

Розриваючи шлюб, більшість жінок не знають про своє право вимагати у колишнього чоловіка аліменти на своє утримання. Тож сьогодні мова піде про те, які аліменти та за яких обставин колишня дружина має право отримати.

 

По-перше, право на аліменти має колишня дружина яка є непрацездатною.

Що це означає? Відповідно до статті 76 Сімейного кодексу України, якщо жінка стала непрацездатною ще під час спільного проживання в шлюбі, або такий стан настав не пізніше ніж через рік після розірвання шлюбу (у тому числі й тоді коли її інвалідність була результатом протиправної поведінки чоловіка під час шлюбу), і при цьому не може самостійно себе забезпечити і потребує матеріальної допомоги, то вона має право на утримання з боку колишнього чоловіка. Це можливо за умови, якщо колишній чоловік має таку матеріальну можливість.

Якщо чоловік і жінка прожили у шлюбі не менше 10 років, і після розлучення жінці залишається не більш п'яти років до пенсії, то після виходу на пенсію вона також має право на утримання від чоловіка.

Якщо колишня дружина (чоловік) є працездатною, але при цьому у зв’язку з вихованням дитини, хворобою (своєї або своїх близьких членів сім'ї) не може або не має достатньо часу для свого навчання чи роботи, то другий з колишнього подружжя в міру своїх можливостей зобов'язаний таку допомогу надавати. При цьому право на утримання від другого з подружжя триває не більше трьох років після розлучення.

 

По-друге, можна стягнути аліменти на колишню дружину при наявності дітей до трьох років. Крім того, жінка ще під час вагітності може подати до суду позовну заяву на сплату аліментів; тоді після народження дитини вони продовжують виплачуватись без повторного звернення до суду.

 

В яких випадках право на утримання колишньої дружини припиняється?

Таке право припиняється у разі:

 • відновлення працездатності дружини;
 • повторної реєстрації шлюбу;
 • відновлення належного матеріального добробуту, відсутність якого стало приводом для аліментів;
 • втрати у платника здатності надавати матеріальну допомогу;
 • припинення вагітності дружини;
 • досягнення дитиною трирічного віку.

Суд може позбавити дружину утримання, або зменшити термін виплати аліментів, якщо:

-  подружжя перебували в шлюбі нетривалий час;

-  недієздатність дружини - наслідок навмисного злочину;

-  недієздатність була навмисне прихована під час укладення шлюбу;

-  дружина свідомо зробила все, щоб стати особою, що вимагає матеріальної допомоги.

 

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103. Знайти відповідь на юридичне запитання можна також у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/.

 

 

 

Оксана Яременко

Головний спеціаліст

відділу «Іванівське бюро

правової допомоги»

Read more

Понеділок, 27 Липень 2020

Телефонному консультуванню БПД – три роки!

kontakt center

0 800 213 103 – саме за цим єдиним безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги люди з будь-якого куточка України можуть в телефонному режимі отримати юридичні консультації. Офіс єдиного контактного центру системи БПД у Сумах розпочав свою роботу три роки тому, 17 липня 2017 року. За цей час до операторів у Сумах надійшло понад 232,7 тис. дзвінків.

Телефонуй 0 800 213 103

Контактний центр системи БПД має два стаціонарні офіси у Чернівцях та Сумах. Зателефонувавши за безкоштовним номером 0 800 213 103, клієнти спочатку потрапляють до операторів офісу у Чернівцях. Якщо людина потребує юридичних консультацій чи роз’яснень, її з’єднують з фахівцями сумського відділення.

Наші клієнти їх не бачать, лише чують. Але від їхніх консультацій та роз’яснень може залежати вирішення роками наболілого правового питання, вчасне звернення до потрібних установ чи організацій або знання алгоритму дій, що допоможуть у тій чи іншій життєвій ситуації.

За ці роки контактний центр як один із сервісів системи безоплатної правової допомоги повністю виправдав свою необхідність. Немає змоги прийти до центру чи бюро правової допомоги й отримати консультацію? Телефонуй! Затримали працівники поліції й потрібен адвокат? Телефонуй! Потрібно дізнатися контакти центрів та бюро правової допомоги? Телефонуй!

Якість, оперативність, комунікабельність – три основні принципи, якими послуговуються юристи контактного центру у своїй роботі.

Як все починалося...

Почути кожного клієнта...

Чим я можу вам допомогти?...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ про проведення онлайн-фотоконкурсу «Правова допомога поруч»

zastavka-sayt-1515x733

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч» (далі – Фотоконкурс).

 Тема конкурсних робіт (фотографій): захист прав людини, рівний доступ до правосуддя та правової інформації, посилення правових можливостей і правової спроможності населення, право на  безоплатну правову допомогу.

Учасником Фотоконкурсу може бути фізична особа або дитина за згодою одного із батьків чи іншого законного представника.

Номінації Фотоконкурсу:

 1. 1.Подія у системі надання безоплатної правової допомоги
 2. 2.Портрет клієнта чи працівника
 3. 3.Правова допомога очима дітей
 4. 4.Робота дистанційних та мобільних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги .
 5. 5.Місце правових можливостей.

 Детальніше про умови конкурсу

Для участі у Фотоконкурсі необхідно з 13.07.2020 року по 30.10.2020 року зареєструватися на вебсайті Фотоконкурсу за посиланням: http://photo-konkurs.legalaid.gov.ua, обрати одну з номінацій Фотоконкурсу та завантажити на сайт не більше 1 (однієї) фотографії у форматі JPG або PNG, колірний простір sRGB, розмір – до 4 мегабайт.

Read more

Четвер, 23 Липень 2020

Вітаємо з професійним святом працівників торгівлі Захарівщини!

torgivlya

Послугами працівників торгівлі користується кожна людина. Від професіоналізму, тактовності та чуйності продавців, організованої, ефективної роботи закладів торгівлі залежить розвиток споживчого ринку та економіка України.

З року в рік ви, працівники сфери торгівлі, невпинно нарощуєте обсяги товарообігу, урізноманітнюєте асортимент, покращуєте якість торгівельного обслуговування споживачів, облаштовуєте приміщення у відповідності до сучасних вимог, наближаючи показники галузі до високих стандартів. Завдяки цьому збільшується економічний потенціал району, держави та стає комфортнішим життя громадян-наших земляків.

Шановні працівники торгівлі нашого району! Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів, стабільності, привітних покупців, достатку та благополуччя, впевненості у завтрашньому дні.

З повагою

 

Виконуючий обов’язки голови Захарівської районної ради           В.М. Іванов   

Read more

П'ятниця, 17 Липень 2020

16 липня 2020 року відбулися урочистості та святкові заходи з нагоди Дня бухгалтера.

16 липня відбулися урочистості та святкові заходи з нагоди Дня бухгалтера. Вручено нагороди кращим представникам цієї важливої професії, справжнім професіоналам, ветеранам праці. З вітальними словами виступили голова Захарівської районної ради В. Думитрашко, голова Захарівської районної державної адміністрації А. Муравенко. Нагороди Одеської обласної ради вручив депутат обласної ради М. Біб.

Нагороджено:

Почесною відзнакою Одеської обласної ради:

БОЙЧУК Ольгу Миколаївну, головного бухгалтера Захарівської районної ради Одеської області.

Почесною грамотою Одеської обласної ради:

ДРАГОМЕРЕЦЬКУ Ольгу Анатоліївну, головного бухгалтера Захарівської селищної ради Захарівського району Одеської області;

КОТОВСЬКУ Тетяну Олександрівну, головного бухгалтера Павлівської сільської ради Захарівського району Одеської області;

КУЧЕРЕНКО Олену Анатоліївну, начальника Управління Державної казначейської служби України у Захарівському районі Одеської області;

ПІДГУРСЬКУ Наталію Юріївну, начальника відділу_фінансово-господарського забезпечення апарату Захарівської районної державної адміністрації Одеської області;

РОМАНИК Оксану Іванівну, начальника фінансово-економічного відділу, головного бухгалтера Затишанської селищної ради Захарівського району Одеської області.

Відзнакою Захарівської районної ради Одеської області - нагрудним знаком «Подяка»:

ТРАЧ Валентину Володимирівну, начальника фінансового управління Захарівської районної державної адміністрації Одеської області.

Грамотами районної ради і районної державної адміністрації:

БЕЗПЕЧНУ Наталю Володимирівну, головного бухгалтера ВТФ «ОЛТІС»;

БОЙЧУК Ольгу Миколаївну, головного бухгалтера Захарівської районної ради Одеської області;

ВАКАРЕНКО Олену Григорівну, бухгалтера Комунальної установи «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти, культури та молодіжної політики»;

КАЛАНЧУ Ольгу Володимирівну, головного бухгалтера Войничівської сільської ради Захарівського району Одеської області;

КОРОЛЬ Інну Іванівну, головного бухгалтера Комунального некомерційного підприємства «Захарівська центральна районна лікарня» Захарівської районної ради Одеської області;

СУКОВАТУ Ольгу Григорівну, головного бухгалтера Захарівського районного споживчого товариства;

ЦУНІЦЬКУ Тетяну Федорівну, бухгалтера територіального центру (НСП) Захарівської районної державної адміністрації Одеської області;

ЧАБАН Лідію Василівну, головного бухгалтера КП «Захарівське ВУЖКГ»;

ЧАЙКОВСЬКУ Валентину Борисівну, бухгалтера громадської організації «Захарівська районна організація ветеранів України»;

ЧАЙКОВСЬКУ Валентину Борисівну, бухгалтера громадської організації «Захарівська районна організація ветеранів України»;

ЯВІЦУ Галину Степанівну, ветерана праці, головного бухгалтера Захарівської районної державної адміністрації Одеської області 1992-2015 років.

ФОТОЗВІТ НАГОРОДЖЕННЯ

Read more

Четвер, 16 Липень 2020

Шановні жителі Захарівщини! З 30-ю річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

1 copy_copy_copy_copy_copy

 

Щиро вітаю вас з 30-ю річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

Цей документ - перший крок у нашій новітній історії до утвердження незалежності Української держави. Базові принципи Декларації стали правовим фундаментом для наступних основних законодавчих актів, серед яких  – Акт проголошення незалежності України та Конституція.

Декларація увінчала тисячолітні традиції українського державотворення. Цей  документ об’єднав українців на шляху до остаточного утвердження України як суверенної держави.

Нині, коли незалежність і державний суверенітет рідної Вітчизни українці  знову захищають на полі бою, єдність нашого народу є надважливою. Впевнений, що тільки спільними зусиллями ми здобудемо перемогу та утвердимо суверенітет України.

 

В. Думитрашко, голова Захарівської районної ради.

Read more

Вівторок, 14 Липень 2020

Привітання до Дня бухгалтера

333


16 липня відзначається професійне свято - День бухгалтера, що є свідченням значного внеску працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, стабільну роботу бюджетних організацій, зростання національної економіки.
        
Від людей цієї відповідальної професії залежить злагоджена робота усіх сфер господарства. Адже саме вони забезпечують чіткий контроль фінансових потоків, своєчасність податкових платежів, дбають простабільний фінансовий пульс нашого краю. Без належної роботибухгалтерських служб неможливо забезпечити подальший соціально-економічний розвиток України.

Шановні бухгалтери Захарівщини! Від імені депутатського корпусу району прийміть поздоровлення та щиру вдячність за щоденну сумлінну працю і вірність професійному обов’язку. Бажаємо вам, вашим родинам мирного життя, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпних сил.
З повагою

Голова Захарівської районної ради В.А. Думитрашко       

Read more

Вівторок, 07 Липень 2020

Способи визначення місця проживання дитини?

Одним із гострих питань при розлученні та припиненні спільного проживання подружжя, є питання з ким з батьків буде проживати спільна дитина. Часто в таких обставинах діти стають заручниками конфліктних ситуацій між батьками. Тож як визначається місце проживання дитини та куди звернутись батькам для вирішення спору?

Хто визначає місце проживання дитини?

Як правило місце проживання дитини визначається за згодою батьків. Однак:

-  Після досягнення дитиною 10 років, крім згоди батьків враховується також думка самої дитини, щодо місця її проживання;

-     Місце проживання дитини яка досягла 14 років, визначається нею самою.

При наявності спільної згоди батьків щодо місця проживання їх спільної дитини, вони мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Такий договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Як визначається місце проживання, якщо у батьків є спір про те, з ким буде проживати дитина?

У випадку, якщо спільної згоди щодо місця проживання дитини батькам досягти не вдалось, спір між ними може вирішуватись органом опіки та піклування або судом.

Вирішення спору між батьками органом опіки та піклування. Куди звернутись?

Для вирішення спору органом опіки та піклування один з батьків повинен звернутись з заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Який пакет документів необхідно додати до заяви?

До заяви необхідно додати наступні документи:

 1. 1.  копію паспорта;
 2. 2.  довідку з місця реєстрації (проживання);
 3. 3. копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності);
 4. 4.  копію свідоцтва про народження дитини;
 5. 5.  довідку з місця навчання, виховання дитини;
 6. 6.  довідку про сплату аліментів (у разі наявності).

Підстави за яких не може бути визначено місце проживання дитини з одним із батьків.

Місце проживання дитини не може бути визначене:

 • з тим із батьків, який не має самостійного доходу;
 • зловживає спиртними напоями або вживає наркотичні засоби;
 • своєю поведінкою може зашкодити здоров'ю та розвитку дитини.

Порядок розгляду заяви.

Після подання заяви з всіма необхідним документами працівник служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини проводить бесіду з батьками та відвідує дитину за місцем проживання, про що складає акт обстеження умов проживання та висновок про визначення місця проживання дитини і подає його органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення.

Під час розгляду питання про визначення місця проживання дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров’я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.

Визначення місця проживання дитини в судовому порядку.

Для розгляду справи у судовому порядку, тому з батьків, який хоче визначити місце проживання разом з ним, необхідно подати до районного, районного суду за зареєстрованим місцем проживання чи місцем перебування другого з батьків, відповідну.

При вирішенні спору судом до уваги береться: ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я, матеріальне становище батьків, можливість забезпечення належних житлових умов, сімейний стан батьків та інші обставини що мають істотне значення (шкідливі звички, графіки роботи, професія і т.д.)

Судовий збір.

За подання позовної заяви про визначення місця проживання дитини справляється судовий збір. У сумі 0,4 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (станом на червень 2020 року - 840.80 грн.).

 

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до:

-  Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна,   вул. Незалежності 2 . Тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443;

-  Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 94 430;

-    Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300;

-  Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55

 

Олена Король, заступник начальника відділу «Захарівське бюро правової допомоги»

Read more

Понеділок, 06 Липень 2020

Завдяки тісній співпраці Роздільнянського МЦ та Захарівської районної ради учасники АТО нарешті змогли отримати присуджені їм кошти

Коли ми стикаємося з несправедливістю та порушенням прав зазвичай ми звертаємося до суду. І дуже радіємо, коли отримуємо рішення на нашу користь. Але, як показує практика, не менше складнощів та несправедливості виникає під час виконання рішень, які вже набрали законної сили.

В 2016 році до Захарівського бюро правової допомоги звернулися троє військовослужбовців учасників АТО з проханням захистити їхнє порушене право на виплату одноразової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому законодавством. Начальник бюро Марина Кулік, вивчивши матеріали склала позовні заяви та подала їх до Фрунзівського районного суду Одеської області. Суд підтримав вимоги військовослужбовців та задовольнив їхні позовні вимоги в повному обсязі, зобов’язавши Управління соціального захисту населення Захарівської РДА виплатити по 4730,00 грн. кожному з них. Ці рішення суду не були оскаржені і в грудні 2016 року набрали законної сили.

І ось тут починається довгий і тернистий шлях власне виконання цих рішень. Виконавчі провадження були відкриті, всі необхідні формальності дотримані, але наші троє військовослужбовців раз за разом отримували відмови в отриманні коштів, присуджених судом. Причиною відмов була відсутність цих коштів в Управлінні соцзахисту. Державний виконавець навіть звертався до суду, аби змінити спосіб стягнення, однак його заява була відхилена.

Фактично склалася патова ситуація: В учасників АТО є рішення суду, вони набрали законної сили, є відкриті виконавчі провадження, але присуджені судом кошти виконавець стягнути не може. У відчаї восени 2018 чоловіки знову звернулися до Захарівського бюро. Цього разу для захисту їхніх прав було призначено адвоката Вадима Твердохліба.

«Після розмови з чоловіками я вирішив, що єдиним виходом із ситуації, що склалася, буде ініціювання відкриття кримінального провадження щодо невиконання рішення суду. Однак, то виявилося не так просто. Спочатку наші заяви не приймалися та не вносилися в ЄРДР, ми писали скарги на бездіяльність службових осіб відділу поліції. Нарешті, провадження відкрили, проте майже відразу повторно закрили за відсутністю складу злочину. Ми знову писали скарги проте в січні 2020 року справу остаточно закрили», - розповідає Вадим Твердохліб.

Отже, ситуація склалася не втішна. З одного боку – є рішення, а з іншого – виконати його не можливо.

Коментує адвокат системи БПД Вадим Твердохліб.

В даній справі ми використали всі можливі варіанти вирішення. Військовослужбовці зневірилися, втомилися і мені дуже тяжко було пояснити їм, чому кошти, які були присуджені рішенням Фрунзівського районного суду ще наприкінці 2016 року ще й досі не виплачені. Про ці справи стало відомо голові Захарівської райради В’ячеславу Думитрашку, який виявив бажання підтримати наших воїнів та повернути їм віру в справедливість. Взагалі, історія співпраці Роздільнянського МЦ і Захарівської районної ради Одеської області почалася з моменту відкриття центру в 2015 році. Була затверджена Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Захарівського району, виділено фінансування, потім ця програма була продовжена ще на 2 роки. І на черговій сесії Захарівської райради в січні 2020 року пролунала пропозиція підтримати наших воїнів, що боронили територіальну цілісність нашої країни на Сході і виплатити їм кошти, присуджені ще в 2016 році за рахунок коштів районного бюджету.

Тут треба наголосити, що Захарівська райрада зовсім не зобов’язана була цього робити! То ж дякую В’ячеславу Думитрашку та всім депутатам, які підтримали цю ініціативу і нарешті, в березні 2020 року троє чоловіків отримали належні їм кошти. Дуже тішить, що співпраця з органами місцевого самоврядування набуває таких форм та змісту.


Read more

П'ятниця, 03 Липень 2020

4 липня 2020 року - День Національної поліції України

unnamed copy_copy

Захарівська районна рада приєднується до привітань на адресу всіх, хто бере участь в якісній роботі Національної поліції України!

Україна - держава, в якій повага до думки та запитів суспільства є одним з фундаментальних пріоритетів. На Національну поліцію в значній мірі покладені наші надії, що у виконанні своїх обов’язків вона буде стійка в нетерпимості до процесів корупції, прозоріша, справедлива, ефективна і відкрита для українського суспільства.

Бажаємо високих професійних досягнень, широкої громадської поваги та успіхів у виконанні службових обов'язків!

 

З повагою

Голова районної ради                     В.А Думитрашко

Read more

Календар новин

<< < Липень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31