Липень 2016

Понеділок, 25 Липень 2016

Сходка громадян в Марянівці

Минулого вівторка в Мар’янівці на сходці громадян обговорювались різні варіанти обєднання громад. Розповісти мешканцям селища про всі нюанси об’єднання та вимоги Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад” приїхали голова Захарівської районної ради В’ячеслав Думитрашко, Захарівський селищний голова Тетяна Пустова, Перехрестівський сільський голова Василь Грекуляк, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Трач,депутати районної ради: Георгій Кукулевський, Ігор Стебловський та Тетяна Нежинська.

Відкриваючи зібрання, Мар’янівський сільський голова Ігор Кукулєвський нагадав присутнім, що минулого року на подібних зборах сільчани вже висловилися за об’єднання з Фрунзівською (Захарівською) громадою. Але довести до кінця процес об’єднання не вийшло. Тож нині Ігор Валентинович вирішив ще раз порадитися зі своїми земляками і визначитися, що вони вважають за краще.

Про переваги своєї громади розповів Перехрестівський сільський голова Василь Грекуляк. І хоч їх порівняно з Захарівськими (Фрунзівськими) небагато, але Василь Іванович намагався переконати присутніх, що мар’янівцям буде краще об’єднатися саме із Перехрестівською громадою. Своїм баченням подальшого спільного співіснування поділилася і Захарівський селищний голова Тетяна Пустова. Зокрема вона наголосила на налагодженому автосполученні між населеними пунктами, більш розвинутій інфраструктурі, кадровій забезпеченості та інших важливих для життєдіяльності громади моментах. Своїми думками під час обговорення ділилися Тамара Фащевська,Георгій Кукулєвський, Ігор Стебловський, Микола Чорноморець. Всі вони зійшлися на думці, що Захарівка все ж таки ближча, і якщо необхідно об’єднуватися, то вже з нею. Хоча,якби була можливість, то вони б воліли залишити все, як є.
Дуже докладно, спираючись на досвід вже об’єднаних громад
у Польщі, про переваги об’єднання та преференції, які передбачені Законом для об’єднаних громад, розповів голова райради В’ячеслав Думитрашко.

Він зокрема повідомив, що ті,хто ризикнув і пішов у перших рядах вже отримали додаткові фінансові ресурси на реалізацію соціально значимих проектів:ремонти доріг, шкіл, дитсадків, впровадження новітніх енергозберігаючих технологій, водозабезпечення населених пунктів тощо. Якщо сьогодні сільські ради можуть вирішувати тільки земельні питання, то після об’єднання, голови цих рад отримають значно більше повноважень з вирішення ширшого кола питань.
           Об’єднані спроможні громади подібно містам обласного значення матимуть свої бюджети, отримають можливість напряму працювати з держбюджетом, утворювати виконкоми, де вирішуватимуть всі питання розвитку. Сьогодні сільські та селищні ради не мають таких можливостей.
           З його слів, Закон „ Про добровільне об’єднання територіальних громад ” унікальний тим, що громади поки що самі обирають, як розвиватися далі: вони можуть залишити все як є або ж зробити зусилля на якісне об’єднання.

Якщо громади поки об’єднуватися не хочуть, то будуть залишатися в тому статусі, який мають. Згодом вони можуть приєднатися до обєднаних громад або ж створити свою громаду.
„Але боюся, що згодом люди запитають своїх голів: „А чому в об’єднаних громад є гроші, а у нас не вистачає?”. Потрібно розуміти, що наступним кроком співпраці буде прохання
про виділення субвенції в сільську раду. Виникне парадокс, коли сільські голови залишаться сам на сам зі своїми проблемами”, – зауважив він.

Дуже детально проаналізувала фінансовий стан Мар’янівської сільської ради, її надходження, видатки та перспективи начальник фінансового управління Валентина Трач.
Загалом розмова вийшла цікава, насичена інформацією. Але засмучував той факт, що на сходку прийшло лише трохи більше двох десятків жителів Мар’янівки. Навіть всі депутати сільради чомусь не з’явилися. Склалося враження, що люди просто зневірилися і переконані, що все одно все вирішать і без них… Хочеться вірити, що на наступну сходку
марянівців зявиться набагато більше і вони активніше висловлюватимуть свої думки.

2016 07_25_shodka_1


2016 07_25_shodka_2


2016 07_25_shodka_3

Read more

Понеділок, 18 Липень 2016

Привітання до дня бухгалтера

   Давно пішов у минуле пам'ятний всім стереотип бухгалтера як людини в круглих окулярах і нарукавниках, бадьоро тріскаючого на рахунках.

  Бухгалтер сьогодні це економічно грамотна людина з вищою освітою, що знає комп'ютер, сучасне законодавство, що володіє дипломатичністю і скурпулезностью, мобільністю та пунктуальністю. Саме на бухгалтера покладено відповідальність за прийняття економічних рішень, що дозволяють досягати максимальної ефективності від витрачання ресурсів підприємства.

  Сучасні реалії дають зрозуміти, що бухоблік це не лише звітність, а й база для прийняття управлінських рішень.

    Як визнання важливості цієї професії, з 2004 року за Указом Президента України 16 липня вважається офіційним Днем бухгалтера України.

 Вибір дати був не випадковий, саме 16 липня був прийнятий закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

  Сьогодні, 15 липня 2016 року на передодні свята у нас в районі вперше відбувся захід присвячений Дню бухгалтера України, у якому прийняли участь: голова Захарівської районної ради Думитрашко В.А., заступник голови Захарівської районної ради Іванов В.М., перший заступник голови Захарівської районної державної адміністрації Гареник В.С., головні бухгалтера бюджетних установ та організацій Захарівського району, та бухгалтера підприємств.

   Керівництво району за сумлінну працю, високий професіоналізм і відповідальне ставлення до виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня бухгалтера нагородили грамотами:
- Бойчук Ольгу Миколаївну, головного бухгалтера Захарівської (Фрунзівської) районної ради;
- Кодимську Марину Сергіївну, головного бухгалтера селянського фермерського господарства «Журавушка»;
- Романик Оксану Іванівну, головного бухгалтера Затишанської селищної ради;
- Сотнікову Валентину Іванівну, тимчасово виконуючу обов’язки головного бухгалтера відділу освіти Захарівської районної державної адміністрації.

   А також було нагороджено ініціаторів свята, які сумлінно виконують службові обов’язки, плідно співпрацюють з органами місцевого самоврядування:

- Кучеренко Олену Анатоліївну, начальник Управління державної казначейської служби України у Фрунзівському (Захарівському) районі;
- Трач Валентину Володимирівну, начальник фінансового управління Захарівської районної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

Read more

П'ятниця, 08 Липень 2016

На передодні сесії, 07 липня 2016 року засідала Президія районної ради, де було розглянуто питання про внесення змін до рішення районної ради

        На передодні сесії, 07 липня 2016 року засідала Президія районної ради, де було розглянуто питання про внесення змін до рішення районної ради від 05 червня 2015 року № 392-VІ «Про затвердження Програми інформатизації Фрунзівського району на 2015 - 2017 роки».

      Сьогодні відбулась сьома сесія Фрунзівської районної ради VII скликання під головуванням голови ради - Думитрашка В’ячеслава Анатолійовича. В якій взяли участь 19 депутатів районної ради та запрошенні: перший заступник голови районної державної адміністрації Гареник В.С., начальник фінансового управління районної державної адміністрації Трач В.В.

        Доповідав на сесії перший заступник голови районної державної адміністрації Гареник Володимир Сергійович та з даного питання виступила начальник фінансового управління районної державної адміністрації Трач Валентина Володимирівна.


 

 

Read more

Календар новин

<< < Липень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31