Завдяки тісній співпраці Роздільнянського МЦ та Захарівської районної ради учасники АТО нарешті змогли отримати присуджені їм кошти

Коли ми стикаємося з несправедливістю та порушенням прав зазвичай ми звертаємося до суду. І дуже радіємо, коли отримуємо рішення на нашу користь. Але, як показує практика, не менше складнощів та несправедливості виникає під час виконання рішень, які вже набрали законної сили.

В 2016 році до Захарівського бюро правової допомоги звернулися троє військовослужбовців учасників АТО з проханням захистити їхнє порушене право на виплату одноразової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому законодавством. Начальник бюро Марина Кулік, вивчивши матеріали склала позовні заяви та подала їх до Фрунзівського районного суду Одеської області. Суд підтримав вимоги військовослужбовців та задовольнив їхні позовні вимоги в повному обсязі, зобов’язавши Управління соціального захисту населення Захарівської РДА виплатити по 4730,00 грн. кожному з них. Ці рішення суду не були оскаржені і в грудні 2016 року набрали законної сили.

І ось тут починається довгий і тернистий шлях власне виконання цих рішень. Виконавчі провадження були відкриті, всі необхідні формальності дотримані, але наші троє військовослужбовців раз за разом отримували відмови в отриманні коштів, присуджених судом. Причиною відмов була відсутність цих коштів в Управлінні соцзахисту. Державний виконавець навіть звертався до суду, аби змінити спосіб стягнення, однак його заява була відхилена.

Фактично склалася патова ситуація: В учасників АТО є рішення суду, вони набрали законної сили, є відкриті виконавчі провадження, але присуджені судом кошти виконавець стягнути не може. У відчаї восени 2018 чоловіки знову звернулися до Захарівського бюро. Цього разу для захисту їхніх прав було призначено адвоката Вадима Твердохліба.

«Після розмови з чоловіками я вирішив, що єдиним виходом із ситуації, що склалася, буде ініціювання відкриття кримінального провадження щодо невиконання рішення суду. Однак, то виявилося не так просто. Спочатку наші заяви не приймалися та не вносилися в ЄРДР, ми писали скарги на бездіяльність службових осіб відділу поліції. Нарешті, провадження відкрили, проте майже відразу повторно закрили за відсутністю складу злочину. Ми знову писали скарги проте в січні 2020 року справу остаточно закрили», - розповідає Вадим Твердохліб.

Отже, ситуація склалася не втішна. З одного боку – є рішення, а з іншого – виконати його не можливо.

Коментує адвокат системи БПД Вадим Твердохліб.

В даній справі ми використали всі можливі варіанти вирішення. Військовослужбовці зневірилися, втомилися і мені дуже тяжко було пояснити їм, чому кошти, які були присуджені рішенням Фрунзівського районного суду ще наприкінці 2016 року ще й досі не виплачені. Про ці справи стало відомо голові Захарівської райради В’ячеславу Думитрашку, який виявив бажання підтримати наших воїнів та повернути їм віру в справедливість. Взагалі, історія співпраці Роздільнянського МЦ і Захарівської районної ради Одеської області почалася з моменту відкриття центру в 2015 році. Була затверджена Програма надання безоплатної правової допомоги населенню Захарівського району, виділено фінансування, потім ця програма була продовжена ще на 2 роки. І на черговій сесії Захарівської райради в січні 2020 року пролунала пропозиція підтримати наших воїнів, що боронили територіальну цілісність нашої країни на Сході і виплатити їм кошти, присуджені ще в 2016 році за рахунок коштів районного бюджету.

Тут треба наголосити, що Захарівська райрада зовсім не зобов’язана була цього робити! То ж дякую В’ячеславу Думитрашку та всім депутатам, які підтримали цю ініціативу і нарешті, в березні 2020 року троє чоловіків отримали належні їм кошти. Дуже тішить, що співпраця з органами місцевого самоврядування набуває таких форм та змісту.


Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31