Аграрна комісія 17.06.2020

Готуючись до наступного пленарного сесійного засідання, депутати Захарівської районної ради 17 червня п.р. розглянули на постійній комісії з питань агропромислового виробництва, земельних відносин, раціонального природокористування (голова комісії – С.І.Бабенко) питання про необхідність направити до вищих органів влади держави - до Президента України, Прем’єр-міністра України і Голови Верховної Ради України, голів Одеської обласної ради та Одеської обласної державної адміністрації - звернення в зв’язку з кризовою ситуацією, що склалася в аграрному секторі економіки, пов’язаною з негативним впливом посухи на врожай 2019-2020 років в Захарівському районі Одеської області.

        

Агропромисловий комплекс району зазнав багатомільйонних збитків через не­гативний вплив посухи та неврожаю 2019- 2020 років. Зміна кліматичних умов, що спостерігалась останніми роками, постави­ла аграріїв перед великими труднощами, боргами та збитками. Оскільки наш район є аграрним, основна частка надходжень до районного бюджету залежить від спромож­ності сільгоспвиробників та сплати ними податків. Це впливає на поповнення бюд­жетів усіх рівнів. Затримка виплати подат­кових платежів - це недофінансуван­ня заходів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та соціально­го забезпечення.

        

Аграрії району стурбовані перспективами майбутнього врожаю. У 2019 році зима була м’якою та малосніжною, що істот­но вплинуло на втрату врожаю зернових. Зима 2020 року виявилась практично без­сніжною та рекордно теплою. За даними Гідрометцентру, в регіоні зафіксовано найменшу кількість опадів за останні 20 років. Тож поповнення запасів вологи у грунті були недостатніми, що призвело до низьких відсотків сходів озимих посівів, які формують валове ви­робництво зернових культур в районі. До того ж у 2020 році ситуація ускладнилася заморозками, що спостерігалися протя­гом другої половини березня та у квітні.

Внаслідок обставин, викладених вище, господарства району несуть втрати посівів озимих культур та у 2020 році очікують сут­тєвого зменшення прогнозованого врожаю на площах, що вдасться врятувати, або вза­галі повну втрату врожаю.

        

Зокрема, в проекті звернення зазначено: «Ми, депутати Захарівської районної ради Одеської області VII скликання, підтриму­ючи ініціативу сільгоспвиробників Захарів­ського району, просимо вжити відповідних заходів щодо підтримки аграрного сектору в період посухи та неврожаю шляхом:

- часткової або повної компенсації витрат на виробництво по загиблих посівах вро­жаю 2019-2020 років або встановлення фік­сованої суми фінансової допомоги на 1 га загиблих посівів;

- звільнення від коригування податкового кредиту з ПДВ на матеріальні витрати під врожай загиблих посівів врожаю 2019-2020 років;

- компенсування відсотків за кредитами, надання відстрочки по їх сплаті та видачі нових на пільгових умовах;

- створення резервного регіонального фонду продовольчого зерна для забезпе­чення населення соціальними сортами хлі­бо-булочних виробів;

- створення резервного регіонального фонду насіннєвого матеріалу з метою про­ведення посівної кампанії 2020-2021 років або часткова компенсація витрат на прид­бання насіннєвого матеріалу для посівної кампанії 2020-2021 років;

- звільнення від нарахування та сплати єдиного податку 4-ої групи сільськогоспо­дарських товаровиробників;

- заборони фіскальним службам на про­ведення перевірок сільськогосподарських підприємств впродовж одного року.

Віримо, що разом ми зможемо здолати труднощі та вистояти у складний для всіх час. Наперед вдячні за розуміння і підтримку».

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28