Нарада сільгосп. 06.05.2020 року

06 травня на нараді, організованій головою Захарівської районної ради В.А. Думитрашком, було розглянуто питання, пов’язані з критичною ситуацією з посівами озимих та ярих сільгоспкультур в зв’язку зі складними погодними умовами, а саме довготривалою відсутністю опадів. Приводом послужив лист голови СФГ «Роксолана» М.П. Чеховського від 28 квітня 2020 р. до районної ради. В роботі наради також взяли участь депутати районної ради, члени постійної комісії з питань агропромислового виробництва, земельних відносин, раціонального природокористування С.І. Бабенко, І.Б. Котовський, Ю.Г. Цуніцький.

Микола Петрович та його колеги-сільгоспвиробники Чабан Є.С., Мельниченко М.В., Сороченко О.Л. і в листі, і у виступах та обговоренні на нараді висловили своє занепокоєння, свої пропозиції до органів влади щодо того, як діяти в цих умовах, як власне виживати невеликим агропідприємствам, фермерам району, у яких посуха фактично знищила значну частину урожаю. Збитки суттєво вплинуть на урожай, на платоспроможність підприємств, на їх здатність сплатити всі податки, належним чином розрахуватися із селянами, чиї паї вони обробляють.

Свої пояснення надав голова Захарівської райдержадміністрації А.О.Муравенко. Зокрема наголосив, що у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам або призвела до їх загибелі, виробникам сільськогосподарської продукції необхідно звернутись до районної державної адміністрації з повідомленням про факт стихійного лиха та з проханням про направленням представника для участі в комісії, яка визначить рівень пошкодження або загибель сільськогосподарських культур. Комісію, яка складатиме акт списання посівів, має створити саме сільгосппідприємтсво, Голова РДА назвав посадовця, який координуватиме розгляд цих питань, це завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної роботи та   взаємодії з правоохоронними органами РДА І.В. Григор’єв, він же прийматиме акти на розгляд районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Наступний етап - складання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації.

Розрахунок збитків, нанесених посухою сільськогосподарському підприємству, у розрізі сільгоспкультур здійснюється згідно з Постановою КМУ від 15.02.2002 № 175 та затверджується комісією з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації.

Відповідно до пункту 13 Постанови КМУ від 29.03.2002 № 415  голова райдержадміністрації подає звернення про виділення коштів з резервного фонду бюджету на ім’я голови облдержадміністрації.
 
До звернення обов’язково додаються по кожному сільськогосподарському підприємству:

       -довідка Гідрометеоцентру Чорного та Азовського морів;
               - довідка страхової компанії про суму страхового відшкодування (у разі відсутності – пояснення заявника про причини не проведення страхування);
            - документи з Одеської регіонально-промислової палати (м. Одеса, вул. Базарна, 47);
            - акт обстеження посівів сільськогосподарського підприємства;
       - розрахунок збитків нанесених посухою сільськогосподарському підприємству;
        - рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрацій.

Зауважимо, що відповідно до пункту 11 Постанови КМУ від 29.03.2002 № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» кошти із резервного фонду бюджету суб’єктам господарської діяльності недержавної форми власності або суб’єктам господарської діяльності, у статутному фонді яких корпоративні права держави становлять менше ніж 51 відсоток, виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення.

Зрештою, кожне агропідприємство самостійно має вирішити, чи скористатися такою можливістю, чи самотужки справлятися з негараздами. Проте всі запрошені учасники наради неодноразово наголошували на тому, щоб органи влади району підготували і направили відповідні звернення до вищих органів держави, Президента, Кабінету Міністрів України, із закликом врегулювати ситуацію, прийняти рішення на підтримку аграріїв, зокрема щодо реструктуризації податків, соціальної підтримки громадян, які можуть недоотримати кошти від оренди земельних ділянок, встановлення фік­сованої суми фінансової допомоги на 1 га загиблих посівів і т.ін.

Не всі підняті учасниками наради питання у цьому матеріалі передано, розмова була тривалою і емоційною, але звернемо увагу ще на пропозицію голови районної ради В.А.Думитрашко щодо створення районної асоціації фермерів. Адже ніхто зовні не прийде і не вирішить наші проблеми. Тож сільгоспвиробники Захарівщини, хоча б з огляду на досвід сусідніх районів, можуть предметніше обміркувати всі вигоди, які дасть створення такого об’єднання, що допомагатиме спільно вирішувати проблемні питання і захищати інтереси сільгоспвиробників.

DSCN3639

DSCN3644

DSCN3645

DSCN3646

DSCN3647

DSCN3650

 

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28