Вітання голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашка з Днем захисника України

2019 10_09_news_1_img_1

Дорогі земляки!

Прийміть щирі вітання із Днем захисника України, Днем українського козацтва!

Поздоровляємо всіх, хто несе крізь життя багаті і славні ратні традиції українців,  проявляє мужність і героїзм, шанує пам’ять про оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії, далекої і нинішньої, - славетні історичні подвиги українського козацтва минулих століть і звитяжні події сучасного періоду українського державотворення та відродження українського війська, його боєздатності і сили.

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, зовсім молоде – День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

День Покрови Пресвятої Богородиці - одне із найбільш шанованих в Україні. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Унікальність історії українського народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії. І головне – у багатьох наших чоловіків є міцний козацький дух, що покликав їх відстоювати рідну землю на східних рубежах.

Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Якби наші предки не вигадали якогось дієвого способу оборони, цілком ймовірно. що український народ стерли б з лиця землі. Тож такою силою й стали козаки, які захищали не лише Україну, а фактично всю Європу. Козацтво ширилося й розросталося, а постійна небезпека раптових військових дій дуже загартувала й без того міцних воїнів.

Перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня, це відсіч російському збройному вторгненню, внаслідок чого підсилилися європейські та антирадянські тенденції.

Захисник Вітчизни – це завжди взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Нехай овіяне славою свято додасть вам енергії та оптимізму, прагнення примножувати свій внесок у будівничий потенціал та оборонну міць держави!

З нагоди свята мужній і сильній частині українства бажаю міцного здоров’я, добра і  щастя, віри в перемоги і духовних сил, злагоди.

Нехай мир, спокій і добробут, за які віддавали і віддають життя справжні захисники України, повернуться на панівне місце у ваших родинах, на нашій землі!

Слава захисникам України! Слава Україні!

Календар новин

<< < Листопад 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30