08 серпня п.р. відбувся навчально-методичний семінар, організований Захарівською районною радою

08 серпня п.р. відбувся навчально-методичний семінар, організований Захарівською районною радою, на який було запрошено селищних, сільських голів, секретарів рад, керівників комунальних підприємств, установ та закладів району.

Перша частина семінару «Підвищення обізнаності щодо енергоефективності на місцевому рівні» для представників громад Захарівського району підготовлена і презентована представником Одеського підрозділу Проекту ПРОООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» Олегом Рогозіним.

Проект впроваджується вже не один рік, з 2017 р. громадські організації району співпрацюють з Програмою розвитку ООН. Так, ГО «Відродження села Перехрестове» із залученням коштів проекту змогла здійснити капітальний ремонт дитячого садка, а ГО «За добробут Затишанської громади» - капремонт покрівлі опорного Затишанського НВК. Важливо, що співфінансування (громадські кошти, кошти сільського, селищного бюджету, кошти ПРОООН) та активна громадянська позиція жителів дозволили суттєво покращити стан будівель освітніх закладів.

Тема для розгляду надзвичайно актуальна сьогодні в світлі змін законодавства і в умовах дефіциту бюджетних коштів і необхідності вживати заходів енергоощадливості і підвищення енергоефективності. Поточні показники рівня споживання різних типів енергетичних ресурсів на національному, місцевих рівнях; необхідність проведення енергетичного аудиту, основні місця втрат тепла в будівлях; поняття комплексної термомодернізації; системи утеплення будівель – такий неповний перелік тем, висвітлено на семінарі. Також прозвучали практичні поради щодо зменшення споживання енергії, формування особистих навичок заощадливої поведінки.      

У другій частині навчання, яка була адресована безпосередньо секретарям селищних, сільських рад та очільникам громад, розглянуто питання документування управлінської діяльності сільських, селищних рад району. Зокрема, щодо підготовки організаційно-розпорядчих документів, кадрового діловодства: ведення особових справ, трудових книжок тощо.

Одним з першочергових завдань для секретарів є розроблення та проведення процедур погодження з Держархівом інструкцій з діловодства місцевих рад, номенклатур справ. У поточному році також необхідно забезпечити підготовку та передачу архівному відділу райдержадміністрації документів постійного зберігання. Питання, винесені на семінар, сформовані за результатами ознайомлення із документами сільських рад в ході виїздів працівників виконавчого апарату районної ради в липні п.р. і мали на меті оновлення знань, необхідних для ефективної управлінської діяльності та її документування.

DSCN1222

DSCN1227

DSCN1228

DSCN1230

DSCN1232

DSCN1241

DSCN1242

DSCN1245

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28