26 квітня виповнюється 33 роки з дня аварії на Чорнобильській АЕС

Копия-67-1680рx1ааа050

Сумну річницю згадуємо ми сьогодні.   Рівно 33 роки минає з того насправді страшного дня, коли в ніч на 26 квітня 1986 року вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції почалась ще одна трагічна сторінка у нашій вітчизняній історії. Глибинний трагізм ситуації полягав у тому, що в одну мить змінилося життя десятків, навіть сотень тисяч людей, що опинилися в зоні лиха, змінилося життя всієї планети.

Чорнобиль пройшовся по долях людей і не відпускає й досі. Він закликає людство бути обачнішим і продумано використовувати свої наукові досягнення, вести виробничу діяльність. Чорнобиль дав нам зразки справжньої мужності, самопожертви і високого громадянського обов’язку. Ліквідатори наслідків катастрофи - люди-герої, перед якими ми в боргу.

Наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не самовідданість людей, що першими прибули до місця вибуху, і тих які продовжували ліквідовувати пожежу. Вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби відвернути трагедію, вони рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.

Чорнобиль і досі дає про себе знати. Радіоактивне забруднення величезних територій, рік і озер, міст та сіл — це лише частина трагедії. Головним на Землі лишається людське життя, і саме воно опинилося під загрозою. Ні для кого не є секретом, що після Чорнобильської трагедії померло багато людей, ще більше захворіло, і страшні показники продовжують неухильно зростати. У дорослих частота ракових захворювань підвищилась у два-три рази, у дітей — в десятки разів. Відбувається послаблення імунної системи, змінюється склад крові, генетичний код. Особливо страшно це відбилося на дітях — скільки мутацій, неймовірних захворювань, численних порушень функцій організму... 

Зараз багато говорять про причини аварії, про те, хто винен. Це важливо, щоб не повторилося знову. Але важливо також вшанувати пам’ять полеглих, подякувати всім учасникам ліквідації, створити їм належні умови для життя.

Звичайно, держава вже виробила цілий ряд нормативних документів, за якими чорнобильці отримують пільги і виплати, соціальний супровід. Але вочевидь тут ще є багато роботи і думаю вона буде продовжуватися.

Висловлюємо глибоку повагу за мужність, за все, що довелося пережити з гідністю і витримкою громадянам, причетним до ліквідації насідків Чорнобильської катастрофи. Здоров’я Вам, вдячності й підтримки від суспільства.

tchornobyl

Календар новин

<< < Грудень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31