Семінар 11.01.2018

На запрошення керівництва Захарівської районної ради 11 січня фахівці Одеського відокремленого підрозділу Центр розвитку місцевого самоврядування провели виїзний семінар «Процедури проведення добровільного об’єднання з урахуванням фінансової та іншої спроможності громад». Змістовні та цікаві лекції з презентаціями та аналізом правових документів, існуючої практики проведення добровільного об’єднання на Одещині та в Україні загалом викликали неабияку зацікавленість аудиторії, а це селищні, сільські голови, секретарі та представники депутатського корпусу місцевих рад, керівники ключових структурних підрозділів районної державної адміністрації. До того ж перед виступами експертів результати діяльності першої в районі Затишанської об’єднаної громади за підсумками минулого року презентував її лідер Топольницький Г.І. До слова, в Україні вже створено 698 ОТГ, із них 25 – в нашій області, і Затишанська в рейтингу економічної спроможності ОТГ посідає 139 місце по Україні та 5 – на обласному рівні. Критеріями спроможності громад є їхні власні доходи, рівень дотаційності, показник капітальних видатків на одного мешканця і питома вага власних витрат на утримання виконавчого апарату ОТГ.

Дуже детально буквально покроково, з використанням інфографіки висвітлила нормативні вимоги, порядок та процедури створення спроможних ОТГ, процедури приєднання громад до ОТГ  радник з питань децентралізації ВП ЦРМС Гуненкова Оксана Вікторівна. Вона звернула увагу присутніх на проблемні питання, що гальмують процеси створення чи заважають розвитку ОТГ. Це в першу чергу відсутність злагодженості в роботі ініціативних груп, політичні розбіжності і протистояння, які нерідко виникають в громадах.

Про важливі новації бюджетного процесу, перспективи формування бюджетів ОТГ, ресурсне забезпечення власних та делегованих бюджетних повноважень розповіла радник з питань місцевих фінансів ВП ЦРМС Голинська Олеся Володимирівна. Присутні ставили питання і особливо цікавилися тим, яку державну підтримку отримують новостворені громади. Радник  наголосила на тому, що коли ОТГ сформується до кінця першого півріччя, їй набагато легше буде процедурно затвердити свій бюджет у єдиному форматі, тобто перейти на прямі міжбюджетні трансферти, плавно ввійти у медичну реформу, адже медична субвенція залишається у районах лише до 01.07.2018, та претендувати на трансферти Державного  дорожнього фонду. До того ж змінилася формула розподілу освітньої субвенції, в результаті ОТГ від цього виграють, а маленькі громади з низьким коефіцієнтом так званої щільності учнів недоотримають значний фінансовий ресурс. Отож цільові кошти, які надходять на рахунки об’єднаних територіальних громад: медична, освітня та інфраструктурна субвенції, кошти Державного дорожнього фонду, кошти базової дотації, кошти на Програму «Сільська медицина» (на комп’ютеризацію первинної ланки).

Радник з питань комунікацій Гуненкова Євгенія Дмитравна навела приклади успішного розвитку об’єднаних громад Одещини.

Загалом робота на семінарі була цікавою та продуктивною, учасники отримали необхідні друковані матеріали. І, дякуючи експертам за це та звертаючись до присутніх, голова районної ради В.А.Думитрашко особливо наголосив на тому, що наше надважливе завдання в умовах формування нових ОТГ - зберегти вже існуючу спільну власність територіальних громад району, дбати про її покращення. Сподіваємося, що для всіх буде корисним той висновок, який народився на цій зустрічі: бажання позитивних змін і спільна та відповідальна співпраця – запорука успіху в створенні спроможних об’єднаних територіальних громад та зростанні добробуту їх мешканців.

 

2018 01_11_news_1_img_1

2018 01_11_news_1_img_2

2018 01_11_news_1_img_3

2018 01_11_news_1_img_4

2018 01_11_news_1_img_5

2018 01_11_news_1_img_6

Календар новин

<< < Листопад 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30