Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради

07 листопада 2017 року відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради.

До порядку денного було включено такі питання:

-          Про внесення змін до Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради VІІ скликання.

-          Про створення робочих груп.

-          Про фінансування об’єктів комунальної власності.

-          Про перспективу розвитку дорожнього господарства Одеської області та встановлення вагових комплексів для збереження атодорожнього покриття в населених пунктах районів та за їх межами.

-          Про інвентаризацію земель та проведення земельних аукціонів з метою наповнення місцевих бюджетів Одеської області.

При розгляді першого питання члени Координаційної ради внесли пропозицію про введення до складу Координаційної ради також голів об’єднаних територіальних громад області.

Для ефективної взаємодії та опрацювання актуальних питань кожного району було створено три робочих групи: північну, центральну та південну. До північної робочої групи, крім голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашка, ввійшли голови Балтської, Подільської, Ананьївської, Березівської, Великомихайлівської, Кодимської, Любашівської, Окнянської, Савранської, Ширяївської районних рад та Балтський і Подільський міські голови.

З інформацією про фінансування об’єктів комунальної власності територіальних громад області виступила О.Г.Грищенко, заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації-начальник управління доходів та бюджету. У доповіді було наголошено, що місцеві бюджети мають сьогодні всі повноваження щодо фінансування, утримання і модернізації об’єктів комунальної власності відповідних громад. У процесі децентралізації місцеві бюджети отримали значний фінансовий ресурс, у 2016 рокі він склав 2 751,7 млн. грн.

При формуванні обласного бюджету на 2018 рік обов’язково будуть враховані такі вимоги до об’єктів:

-наявність розробленої та затвердженої проектно-кошторисної документації;

-наявність позитивного висновку експертизи;

-точна назва об’єкта та обсягу фінансування;

-наявність проведених тендерних процедур.

Дуже важливими також є своєчасне узгодження з народними депутатами пріоритетних об’єктів, які потребують залучення державних коштів, та обов’язкове передбачення співфінансування в місцевому бюджеті.

У проекті рішення Координаційної ради також зазначено доручення для сільських, селищних, міських та районних рад провести інвентаризацію діючих об’єктів комунальної власності у всіх галузях на забезпеченість протипожежними заходами,  об’єктів незавершеного будівництва.

Розгляд четвертого питання розпочався з інформації начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області О.М.Вариводи про перспективи розвитку дорожнього господарства області та встановлення вагових комплексів для збереження  автодорожнього покриття в населених пунктах районів та за їх межами. Було ознайомлено присутніх із переліком об’єктів, дорожнього господарства, по яких розробляється проектно-кошторисна документація для будівництва та реконструкції, капітального ремонту, поточного середнього ремонту. Функції з організації та проведення габаритно-вагового контролю на автодорогах загального користування покладено на управління Укртранспебпеки в Одеській області. Проведено протягом року Службою автомобільних доріг роботи з будівництва, відновлення та ремонту  майданчиків для габаритно-вагового контролю на різних ділянках доріг області. Прозвучала пропозиція до членів Координаційної ради розглянути можливість проведення в 2018 році ремонту зазначених майданчиків за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Про інвентаризацію земель доповіла начальник відділу ринку та оцінки землі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Г.С.Ташева. У проекті рішення Координаційної ради з цього питання  зазначена рекомендація районним радам забезпечити на сесійних засіданнях затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди яких підлягають продажу на земельних торгах окремими лотами.


Календар новин

<< < Серпень 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31