Проект, спрямований на розвиток громадських ініціатив

У першій декаді червня відбувся кластерний тренінг проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Проходив він у Новій Каховці Херсонської області й залучив до роботи представників Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей.  У ході семінару  учасники знайомилися з результатами впровадження Проекту місцевого розвитку громад, залучення громадських організацій, широкого кола громадян до вирішення різних питань функціонування та розвитку, розбудови інфраструктурних об’єктів. Мали змогу на місцях, у сільських, селищних громадах Чаплинського району Херсонщини вивчити кращий досвід застосування співпраці з міжнародними організаціями-донорами, роботи ресурсних центрів громад. Зокрема, ми побували в ресурсних центрах селища Чаплинки і Григорівської сільської ради, відвідали модернізовані в рамках проекту об’єкти і поспілкувалися з лідерами громадської організації «Майбутнє Григорівки», сільськогосподарського кооперативу «Перлина Григорівки».

Вразило і викликало непідробну повагу те, з якою любов’ю до рідних селищ і сіл члени ініціативних груп ставляться до вирішення проблем, які є у всіх населених пунктах, підштовхують органи влади  до їх розв’язання, збирають кошти, контролюють виконання робіт. За останні роки громаді вдалося, почавши з малого - відновлення прилеглої території до пам’ятника  воїнам-односельцям, і продовживши реалізацією проектів технічного переоснащення артезіанської свердловини, заміни віконних блоків у  загальноосвітніх школах, термомодернізації будівлі  та капітального ремонту системи опалення з встановлення котлів на біомасі у ФАПі, лікарській амбулаторії, кількох школах тощо, значно покращити умови життя у віддалених селах. Сільгоспкооперативом придбано трактор та навісне обладнання до нього, односільчанам надають послуги з обробітку присадибних ділянок, особистих паїв.

Це далеко не повний перелік добрих і корисних справ, зроблених у партнерстві з міжнародними організаціями-донорами. Важливіше, що залучаючи, хоч і невеликі на перший погляд, грантові кошти, громади підкріплюють це власними, зібраними  жителями, спонукають до виділення бюджетних коштів сільських, районного а подекуди і обласного бюджетів. У результаті накопичуєть досить значний фінансовий ресурс, використання якого здійснюється за планом, під контролем і з безпосередньою участю громад. Таким чином ми побачили практичне втілення девізу григорівчан «Крок за кроком – до добробуту громади!».

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орінтований на громаду – ІІІ» активно працює в Україні. Наш район представляють у ньому дві громади, які пройшли конкурсний відбір проектів, що фінансуватимуться Австрійською Агенцією Розвитку. Як ми вже писали раніше, громадські організації Перехрестівської сільської та Затишанської селищної рад отримають відповідні гранти для облаштування закладів освіти. У Перехрестові - це утеплення стін та ремонт фасаду дитячого садка, у Затишші – ремонт приміщення навчально-виховного комплексу: дах, відливи, вимощення.  Громадська організація перехрестівчан «Відродження» працює над утепленням дитячого садка, загальна сума проекту 600 тис. грн. За правилами ЄС/ПР ООН, 5 відсотків суми мають надійти від громадян, 6 тис. євро - від міжнародних партнерів, решта – із сільського бюджету. Проектно-кошторисна документація виготовлена і зараз важливий етап збору коштів. Громадські активісти мають мотивувати своїх земляків включитися в усім необхідну справу модернізації дитячого садка, створення для  його вихованців   кращих умов. У Затишші громадська організація ще продовжує формуватися. Хочеться побажати, щоб цей    процес пришвидшився, бо час спливає.

Треба сказати, що Австрійська Агенція Розвитку запровадила додатковий бонус для громад –учасників проекту, а саме програму підтримки малого бізнесу. Вона передбачає, що на рівні Перехрестівської і Затишанської громад будуть підтримані бізнес-ініціативи, спрямовані на покращення обслуговування населення громад, надання різноманітних послуг. По три претенденти, заявки і бізнес-ідеї яких підтримає громада, пройдуть навчання в обласному центрі коштом Агенції, створять свої бізнес-проекти, які пройдуть конкурсний відбір. Близько трьох тисяч євро фінансової підтримки отримають кращі проекти цих громад. 22 червня планується проведення в Захарівці семінару, на якому буде представлено цю програму в усіх деталях. На сьогодні Одеський обласний підрозділ впровадження Проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» активно допомагає громадам в освоєнні методології організації громадських і малих екнономічних ініціатив, надає можливість навчання громадян роботи над бізнес-проектами, роботи з  кошторисними, проектними документами, допомогу в створенні громадської організації, яка має право отримати грант для реалізації власного проекту. А от без лідера, без ініціативної групи активних небайдужих громадян навіть найкращі проекти приречені на невдачу. І знайомство з  громадами, у яких все рухається і розвивається, відкриваються молодіжні і ресурсні центри, реалізуються ідеї, бо поряд з владою – сільською радою енергійні люди не дають опустисти руки і все спустити на гальмах, продукують ідеї і досягають їх втілення, яскраво і переконливо це підтвердили. 

20170608 092434

20170608 160318

20170608 160914

20170608 170751


 

 

 

 

 

 

Календар новин

<< < Грудень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31