Небесна сотня

222

05 травня п.р. у центрі Захарівки відбулося урочисте відкриття пам’ятника Героям Небесної сотні. Мітинг з нагоди цієї важливої події відкрила Захарівський селищний голова Тетяна Анатоліївна Пустова. Пам’ятник замовлено і встановлено коштом селищної ради, розміщено поряд з погруддям Кобзаря. Це місце має стати у райцентрі місцем поклоніння, пам’яті й вдячності захарівчан Героям, які свої життя і горіння сердець присвятили українському народу і нашій державі.

З вітальним словом до земляків звернувся голова Захарівської районної ради В’ячеслав Анатолійович Думитрашко:

«Шановні земляки, учасники мітингу!

Україна заплатила високу ціну за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Ця ціна впродовж трьох років – уже не сотні, а тисячі переважно молодих життів, зруйновані долі, міста і села, під загрозою мир і стабільність в нашій державі. Але живе віра й надія на те, що загальнолюдські цінності переможуть і ми повернемо собі мирне життя без війни і передчасних смертей.

Ми разом вшановуємо сьогодні пам’ять про Героїв України.

Їх назвали Небесною сотнею – українців, білорусів, грузин, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за Україну, за наше майбутнє.            Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли, як зорі.

Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю тих буремних днів і ночей Революції Гідності. Хай наша пам’ять буде даниною тим, хто навічно пішов   від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

Бо недаремно ж до сердець тисяч матерів промовляють діти, що відлетіли в вічність:

«Не плачте, мамо, я іще живий,
Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим
,
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму
,
Та я живу у всенароднім серці…
»

Загиблі Герої Небесної Сотні  віддали свої  життя за достойне майбутнє України. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

Герої не вмирають!»

            Виступили також Морозюк О.І, заступник військового комісара з територіальної оборони Фрунзівського райвійськкомату, та Денисов Д.В., голова громадської спілки учасників антитерористичної операції та патріотів України, які підкреслили важливість появи в районі пам’ятника Героям Небесної Сотні і для патріотичного виховання громадян, і як нагадування про подвиг та жертовність українців.

У літературно-музичній композиції, підготовленій працівниками культури району, звучали вірші, мелодії, факти про історію трирічної давності...

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще 18.

Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Ця ціна впродовж трьох років – уже не сотні, а тисячі переважно молодих життів, зруйновані долі, міста і села, під загрозою мир і стабільність. Але живе віра й надія на те, що загальнолюдські цінності переможуть і ми повернемо собі мирне життя без війни і передчасних смертей. 

20170505 090603

20170505 091327

20170505 092201

Календар новин

<< < Грудень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31