Семінар «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей»

15 лютого у приміщенні не так давно відкритого СОУП (самоорганізаційний учбовий простір) відбувся семінар «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Участь у ньому взяли переважна більшість селищних, сільських голів, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, керівники закладів, організацій району.

Семінар відбувся за ініціативи Одеського обласного підрозділу  спільного Проекту Європейського  Союзу  та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ», з метою поширення досвіду його реалізації та ознайомлення з новими можливостями для громад нашого району.

Тетяна Маяк  – координатор Одеського обласного підрозділу впровадження Проекту презентувала основні напрямки, за якими буде організовано роботу та конкурсний відбір проектів, що фінансуватимуться Австрійською Агенцією Розвитку. Ця Агенція відібрала для участі 11 районів Одещини, серед яких і Захарівський. За результатами конкурсу визначать 9 селищних, сільських рад, громадські організації яких отримають гранти.

До 50% витрат будуть профінансовані Проектом (але не більше 6 400 євро на одну ініціативу), до 45% - місцевими бюджетами та щонайменше 5% - організаціями - бенефіціарами. У нашому випадку – це коштом громадян, зібраних на підтримку конкретного проекту громадською організацією.

 

У межах Проекту можливо відремонтувати окремі об’єкти освітньої галузі (НВК, школи, дитячі садочки тощо) в сільських/селищних населених пунктах вказаних областей. Основним пріоритетом на цих об’єктах є підвищення енергоенергоефективності будівель, що включає в себе встановлення відновлюваних джерел енергії, використання інноваційних технологій, проведення робіт з комплексної термомодернізації. Отже відібрана громада має взяти до уваги названі пріоритетні напрямки (та об’єкти), які можуть бути профінансовані Проектом:

  • Встановлення відновлювальних джерел енергії. Прикладами цього є освітлення приміщень, або прибудинкової території, з використанням енергії сонця на основі фотоелектричних модулів та світлодіодних ламп, заміщення частини теплової потужності систем опалення та гарячого водопостачання в будівлях, модулями на основі сонячних колекторів, тепловими насосами, вітро- чи гідротурбінами;
  • Використання інноваційних технологій. Прикладом цього є встановлення для систем опалення сучасних джерел енергопостачання з інноваційними технологіями економії палива (піролізних, пелетних та універсальних), які працюють в основному на біомасі, та мають місцеву ресурсну базу;
  • Комплексна термомодернізація. Прикладами цього є  ремонтно-будівельні роботи, які включають кілька рішень з тепло- та енергозбереження. До них відносяться заміна вікон і дверей, утеплення горищних покриттів, фасадів, підлог, ремонт покрівель з елементами утеплення, ремонт мереж опалення та гарячого водопостачання з використанням сучасних високотехнологічних матеріалів та обладнання, ремонт вентиляційних систем з встановленням рекуператорів, а також інші роботи, які можуть бути ідентифіковані, як енергоощадливі.

         При проведенні робіт по тепло та енергозбереженню будівлі варто дотримуватися таких пріоритетів, при яких заходи дають найбільший ефект для збереження ресурсів або/та мають найменший термін окупності. У будь-якому разі Проект не буде підтримувати часткове виконання  якихось з обраних заходів (наприклад, утеплити лише частину фасаду або горища, замінити лише частину необхідних вікон).

      Голова районної ради В.А.Думитрашко звернувся до очільників селищних, сільських рад району із закликом скористатися новими можливостями та подати відповідну заявку на участь в Проекті. Завдяки цьому місцеві ініціативні громадяни матимуть додатковий шанс для втілення своїх ідей, що підуть на благо громади, для підвищення рівня розвитку місцевої інфраструктури. Дуже важливо також те, що співпраця з міжнародною організацією –це новий досвід, нові методології організації громадських і малих екнономічних ініціатив. Це можливість навчання громадян роботи над бізнес-проектами, роботи з  кошторисними, проектними документами, допомога в створенні громадської організації, яка має право отримати грант для реалізації власного проекту.

 

         Отже перший крок на цьому шляху – за селищними, сільськими головами Захарівщини.

 

20170215 101306

20170215 101331

20170215 101118

20170215 101040

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31