Сходка в селі Новозаріцьке 08.02.2017

У приміщенні навчально-виховного комплексу с.Новозаріцького  8 лютого пообіді відбувся сход громадян сільської ради. Було немало запрошених із районних установ: голова районної ради В.Думитрашко, керівники  закладів освіти, охорони здоров’я, представники райдержадміністрації, війсккомату, земельного відділу, керівники сільгосппідприємств, підприємці.

 Зі звітом про роботу виконавчого комітету ради протягом 2016 року виступила перед сільчанами Новозаріцький сільський голова Науменко Г.М. У її доповіді було детально висвітлено заходи, проведені минулого року, використання бюджетних коштів, аналіз виконання бюджету сільради. Зокрема серед реальних справ, які вдалося зробити, ремонтні роботи на деяких сільських вулицях, ремонт ФАПу. Протягом року придбано нові насоси, кабель для водонапірних башт, люки, надавалась допомога школі. Галина Миколаївна подякувала за роботу і підтримку всім активним громадянам,  сільсгоспвиробникам, які обробляють землі ради.  Депутатський корпус ради визначив пріоритети для роботи в поточному році: ремонт дороги до Бірносового та криниці у цьому селі, ремонт клубу   і заміна Башти Рожновського в Новозаріцькому.

Місцеві жителі нарікали на те, що село вже тривалий час без фельдшера. Присутній на сході головний лікар РЦПМСД  Ганзій В.М. пояснив це відсутністю відповідних працівників, у районі є досить значна кількість вакантних посад медспеціалістів. Тричі направлялися фельдшери в село, але, попрацювавши нетривалий час, звільнялися, а примусити когось із спеціалістів переїхати в віддалене село для роботи на ФАПі практично неможливо. Віталій Миколайович порадив продумати місцеву програму підтримки студентів медзакладів для того, щоби виростити свого місцевого спеціаліста-медика, який, скориставшись можливістю навчатися за кошти сільської громадя, повернеться і відпрацює мінімум п’ять років у селі. Так само можна готувати і кваліфікованих працівників інших професій. З цього питання слово брав також В.А.Думитрашко і більш детально поінформував про те, що запрацювала районна програма місцевих стимулів для медпрацівників, у ході конкурсного відбору визначилися з першою кандидатурою для здобуття медосвіти за районний кошт, оголошено новий конкурс для ще одного студента, наразі приймаються документи, цим шансом можуть скористатися  і місцеві жителі.

Дуже бурхливо обговорювали на сході також питання про об’єднання територіальних громад району. Перспективним планом в області визначено, крім Затишанської,  створення Захарівської (Фрунзівської) та Перехрестівської ОТГ. Ще в 2015 Новозаріцька сільська рада прийняла пропозицію про приєднання до Перехрестівської ради. Проте вже в грудні 2016-го депутати скасували своє ж рішення чере потребу більш грунтовно опрацювати це питання і якнайповніше врахувати думки жителів сільради. І на цьому  сході, і, очевидно, ще не на одному люди мають визначатися зі своїм остаточним рішенням. А цього разу від людей переважно лунали застереження не поспішати з рішенням, не приєднуватися, поки не буде якоїсь ясності з ситуацією в інших громадах, побоювання, що в разі приєднання все краще буде спрямовуватися в центральну садибу громади, а їхні села і заклади занепадатимуть.

 Голова райради В.А.Думитрашко пояснив основні положення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», про вимоги до процедури підготовки і прийняття рішень. Поінформував про те, що відповідні структурні підрозділи райдержадміністрації зробили аналіз фінансової спроможності майбутніх об’єднаних громад, який свідчить: об’єднаний фінансовий ресурс дає більше можливостей, ніж розпорошений на невеликі громади.

Делегація Перехрестівської сільської ради на чолі з сільським головою В.І.Грекуляком дуже активно висловлювала свою позицію, наводячи аргументи на користь створення Перехрестівської ОТГ, закликала присутніх не відтягувати рішення про приєднання. Василь Іванович зауважив, що людські побоювання пояснюються і тим, що об’єднання тягне за собою персональну відповідальність і влади, і кожної  людини.

Висловити свою думку з цього непростого питання запросили голову першої новоствореної об’єднаної Затишанської громади Г.М.Топольницького. Геннадій Миколайович поділився першими враженнями про процес становлення ОТГ, потребу виваженого формування управлінських структур і служб, підбору персоналу. Це процеси не одного дня. Важливо, що громада свідомо обрала цей шлях і буде вибудовувати все необхідне для того, щоб не лише виживати, а й розвиватися за рахунок раціонального використання власного бюджету, оновлення інфраструктури і створення нових виробничих об’єктів.

Непростим було також обговорення земельних питань. З самого початку сходу почали лунати нарікання на те, що в сертифікатах про розпаювання земель були зазначені значно більші земельні площі, ніж у державних актах. М.Ф.Заболотний, в.о. начальника Відділу Держгеокадастру у Захарівському районі, пояснював особливості формування рішень при визначенні розмірів земельних площ при розпаюванні. Так, у сертифікатах були зазначені кадастрові одиниці, а при виготовленні технічної документації на земельні ділянки вказуються гектари і площа залежить від якості грунтового покриття ріллі, грошової оцінки землі. Державні акти оформлені лише на ріллю, неугіддя та пасовища не надаються для приватизації.

Звучали слова обурення тим, що не створюються належні умови для вигону і випасу худоби, позаяк фермери позаорювали всі ділянки. Очевидно, що над цим треба буде всім попрацювати, обговорити і досягти домовленостей, при потребі створити відповідну комісію. Сільгоспвиробники використовують надану в оренду землю економно, бо це коштує їм значних коштів: і орендної плати, і податків. Та й проведена нещодавно аерофотозйомка земельних масивів району, інвентаризація земель показала, що ніяких заїздів на іншу ділянку нема. Тому власникам худоби треба включитися у справу облаштування прогонів для худоби вздовж полів, попередньо погодивши це з орендарями.  Адже в минулому, коли за часів колгоспів випасалося по 1,5 тис. гол. тільки колгоспного стада і всі землі оброблялися, якось знаходили оптимальні варіанти прогонів.

З усього почутого того дня на сході дуже чітко формуються незаперечні висновки: самі люди мають активніше братися за вирішення конкретних питань життя громад, не лише критикувати ними ж обраних депутатів, а й пропонувати кращі й вигідніші рішення, вимагати від депутатського корпусу  обговорення проблем. Виконкому Новозаріцької сільської ради треба проводити більше роз’яснювальної роботи, частіше сходи громадян проводити. Адже під час виборів жителі обирають депутатів, яким делегують повноваження управління громадою, розподілу її бюджету, прийняття рішень про те, що і як слід придбати, відремонтувати, створити тощо. І мають право у них же вимагати звіту про депутатську діяльність. А найголовніше – думати за кого голосувати на наступних виборах і у місцеву раду, й у районну, обласну та Верховну Раду. Тоді і закони, і управлінські рішення будуть якісніші та не викликатимуть стільки недовіри, нерозуміння і спротиву.

Сходка у Новозарицькому 010 2

Сходка у_Новозариц_кому_008

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31