“Вишивана моя Україна”

19 січня у світле свято Хрещення Господнього до Захарівської районної ради завітали працівники органів казначейства із прекрасним витвором – вишитою картою України. Творчо-патріотична естафета під назвою “Вишивана моя Україна”, яка, об’їхавши майже всю Україну, потрапила й до нашого району, започаткована Казначейською службою держави.

Вважається, що вишивка – джерело української гармонії, оберіг, символ здоров’я, краси, любові та захисту. Ось вже близько двох місяців на карті-полотні “Вишивана моя Україна” хрестик за хрестиком з’являються візерунки, притаманні різним регіонам нашої держави – це символи, в яких закодовано мир та добробут, здоров’я та щаслива доля і все те, що ми бажаємо своїм родинам та нашій Україні.

Акція під назвою “Вишивана моя Україна”, яка стартувала зі східних областей нашої держави, де сьогодні точаться військові дії, та протягом кількох місяців, об’їхавши майже всю Україну, а це близько 5 100 кілометрів, духовно об’єднала казначеїв сходу та заходу, півдня та півночі й стала справжнім казначейським оберегом. Сподіваємося, що карта-оберіг, вишита з думками про мир та спокій, ніколи не змінить своїх кордонів і стане символом єднання та злагоди.

Одеська область - найбільша в Україні. Вона прекрасна в усі пори року: одні фарби змінюють інші, багатство відтінків і півтонів заворожує. Багатонаціональність становить унікальну особливість мистецтва нашого регіону, а розмаїття етнокультур вражає присутністю різноманітних технік українського вишивання, оптимізмом і сонячністю в відтворенні навколишнього світу, що й передали на полотні (вишиваній карті) майстрині казначейства (начальник відділу розрахунків за міжбюджетними трансфертами та кліринговими розрахунками ГУДКСУ в Одеській області Вадатурська А.І.,  начальник відділу звітності УДКСУ в м. Одесі       Їжак Т.О. та головний спеціаліст відділу звітності УДКСУ в м. Одесі Солоднюк С.М.).

Північ області вишита орнаментами з рушників, які притаманні північним районам. Ромби з крапками, виконані швом «занизування», найчастіше трактують як символ родючості, а ромб, на кінцях якого присутні хрести – це знак розповсюдження блага на чотири сторони світу.

В центрі - фігура Берегині, одного з найдавніших образів в українській культурі, символу життя і родючості, Матері всього сущого, яка дає життя і оберігає.

Південь Одещини здавна славиться своїми виноградними лозами, тому не дивно, що одним з найулюбленіших символів є виноград, який   уособлює злагоду, добробут і гармонію сімейного життя (орнамент виконаний швом «качалочкова лиштва»).

20170119 170043

20170119 170037

20170119 170048

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31