Форум аграріїв

У суботу, 03 грудня п.р., вперше у Затишанській територіальній громаді відбувся Форум аграріїв, який зібрав у приміщенні селищного Будинку культури сільгоспвиробників району, представників органів місцевого самоврядування і депутського корпусу.

Головував на зібранні очільник Затишанської ради Г.М.Топольницький. Представляючи почесних учасників Форуму, а саме: В.Є Івченка, Народного депутата України, О.В.Радковського, першого заступника голови Одеської обласної ради, С.О.Петровського, заступника голови фракції «Батьківщина» в Одеській облраді, Геннадій Миколайович означив основну мету заходу – можливість поспілкуватись з людьми, які беруть безпосередню участь у формуванні аграрної політики в державі, обговорити основні існуючі проблеми в агросекторі та заручитися підтримкою в їх вирішенні.

У своєму вступному слові Олег Володимирович Радковський наголосив на тому, в чому бачиться пріоритетне і першочергове завдання – це захист і створення законодавчої бази для підтримки дрібного фермера на противагу глобалізації і передачі землі  холдингам-гігантам. Озвучив  питання, запропоновані для розгляду на Форумі:

1.Критична ситуація в аграрному секторі.

2.Мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Розвиток земельних орендних відносин, проблеми та законодавче забезпечення.

3.Пільгова система оподаткування фермерів. Особливості оподаткування  сільгосптоваровиробників та запровадження єдиного земельного податку.

4.Доступ фермерів та селян до земельних ресурсів. Кваліфікаційні вимоги до учасників земельних аукціонів.

5.Трансформація аграрного устрою. Розвиток сімейного фермерства та їх доступ до земельних ресурсів.

6.Схеми в обхід мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

7.Запровадження обмежень щодо граничної максимальної площі орендованих сільськогосподарських земель в руках однієї юридичної особи.

8.Передача повноважень з розпорядження державними землями за межами населених пунктів до органів місцевого самоврядування.

О.В.Радковський також поінформував присутніх про те, що в рамках протидії рейдерству в Одесі створено антирейдерський штаб, який надає інформаційну, юридичну підтримку тим, хто постраждав від цього ганебного явища, в тому числі при проходженні справ у судах.

У ході роботи Форуму  учасники обрали найбільш прийнятну і зручну форму діалогу, коли кожен з присутніх міг поставити наболіле питання  і почути на нього відповідь. Фермерів району хвилює і обурює критичний стан доріг у державі, те, що часто дуже ускладнюються процедури оформлення земельної документації. Нарікали на недосконалість діючої  нормативно-грошової оцінки земель, яка не завжди відповідає її реальній вартості. Переповісти хід обговоренні в усіх деталях в рамках невеликої статті не вдасться, тому зупинимося на найважливішій, з нашої точки зору, інформації.

Червоною ниткою через хід обговорення пройшло твердження про те, що сьогодні врятувати українське село можна шляхом надання фермерам доступу до дешевих кредитів, введенням єдиного податку з одного га та ухваленням закону про сімейні ферми. Ці кроки дадуть поштовх для відродження  аграрного сектору  і життя сільських громад, дозволять сформулювати новий устрій аграрного сектору держави, забезпечити планомірний розвиток сімейного фермерства.

Народний депутат В.Є.Івченко, зокрема, говорив про підготовку і необхідність прийняття законопроектів, що забезпечать підтримку малого і середнього фермера, нададуть одноосібникам статус сільгоспвиробників, що закріплять зміни до законів про земельні  аукціони, про передачу земель територіальним громадам. Адже новостворені об’єднані територіальні громади вже відчули на собі потребу отримати землю в комунальну власність, створити і оформити всю необхідну документацію щодо схем планування територій. Доцільним було б, щоб земельні аукціони могли проводити самі ОТГ і не в один, а в кілька етапів: місцевий, округ, регіон. Це дасть можливість по-максимуму використати своє право на оренду землі місцевим виробникам і зведе до мінімуму  ризики передачі більшості площ агрогігантам. Злочинним і неправильним вважають учасники Форуму зосередження в одних руках по кілька сотень тисяч гектар землі.

Схвально поставилися присутні до продовження мораторію на продаж землі. А продовжувати його слід до тих пір, доки фермерські господарства не почнуть заробляти та переробляти свою продукцію, і в них  буде достатньо грошей, аби придбати землю, на якій вони працюють, доти, поки кожен фенрмер не матиме змоги взяти кредит в банку під нормальні, а не грабіжницькі відсотки. Держава має бути реальним гравцем на ринку землі, який викуповуватиме паї за ринковою ціною. Збереження монополії держави на земельні ресурси - це в тому числі і питання державної безпеки.

Якщо дороги погані – значить хтось не допрацьовує. Якщо закони не виконуються, це питання до кваліфікації працівників правоохоронної системи. Якби було наведено порядок на митниці, не вимивалися державні кошти через НДС, то і траншів у МВФ просити не доводилось би. Стратегічним і найважливішим завданням для кожного свідомого сільгоспвиробника і державного чиновника має стати подолання глобальної для України загрози – перетворення на сировинний придаток для інших держав. Ці часом жорсткі, але, на жаль, реальні істини звучали з вуст і високопосадовців, і рядових фермерів – учасників Форуму аграріїв. Селяни вболівають за долю своєї землі-годувальниці, разом обдумують, як вихопитися з кризи, як  напрацювати механізми, за якими  держава підтримає дрібних і середніх аграріїв – сіль землі, її багатство і порятунок. Це вселяє надію на світло в кінці тунелю, на перемогу здорового глузду над корупційними схемами і оборудками. 

15385269 1185938651488651_1746968417197217785_o

20161203 120425

20161203 120555

20161203 121429

20161203 121505

20161203 122617

20161203 123039

 Інформація виконавчого апарату районної ради

Календар новин

<< < Травень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31