26 листопада 2016 року - День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

Дорогі земляки!

 

         26 листопада 2016 року - День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

 

Чорною стрічкою вписано Голодомор в українське минуле. Ми схиляємо голови перед пам’яттю про мільйони жертв найбільшої в історії людства гуманітарної катастрофи, яка мала страшні для України наслідки. Розкуркулення, а насправді знищення ефективного селянства, введення грабіжницьких планових завдань із хлібозаготівлі перетворило Україну на територію масової гибелі людей, забрало життя близько десяти мільйонів чоловік, позбавило нашу Батьківщину селянського працьовитого цвіту.

 

Зазнала важких втрат і Одещина. Цифри жертв сягають 15 – 20 відсотків населення краю. Зі слів старожилів, на Фрунзівщині голод скосив більше чотирьохсот життів. У ті страшні дні смерть стала звичною і сприймалася як позбавлення від нелюдських мук.

 

Сьогодні  продовжується процес визнання трагедії Голодомору  світовою спільнотою.  Дуже важливим є встановлення історичної правди про трагічні події. Багато свідчень про ті лиховісні часи спливає лише тепер і забутися вони не повинні. Нинішнє покоління має глибоко усвідомити масштаби пережитого Україною і зробити все для збереження пам’яті про загиблих.

 

Просвітницькі заходи, активна робота дослідницьких груп для виявлення прізвищ жертв Голодомору, місць їх поховань, облаштування і догляд за пам’ятними знаками - це тільки невелика частина того, що робиться для виконання нашого людського обов’язку перед тими, кого винищив голод.  Пам’ятні хрести та знаки встановлено на території всіх селищних, сільських рад району. Визначено місця поховання жертв голодоморів у Дружелюбівці, Росіянівці, Йосипівці, Василівці, Захарівці. Створено Книгу пам’яті жертв Голодомору 1932 -1933 років у Фрунзівщині. Наш святий обов’язок пам’ятати своїх загиблих земляків, мільйони українських мучеників і цим самим застерегти свою і всі інші нації від можливості повторення подібних злочинів насилля в інші часи та в інших куточках земної кулі.

 

Низький уклін і вічна пам’ять всім, хто дочасно пішов з життя у голодні роки. Ми разом, всім  народом тужимо за невинними жертвами і щиро бажаємо, щоб страхіття Голодомору ніколи не повторилися. Та водночас ми горді за наш народ, який, незважаючи на всі лихоліття, зумів зберегти ідентичність, здобути незалежність та впевнено йде власним шляхом у майбутнє.


В.А.Думитрашко, голова Захарівської районної ради

День памяті жертв Голодомору 1932-1933 років

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30