Нарада 28.10.16

У Захарівському районі триває підготовча робота, пов’язана із формуванням проектів бюджетів на наступний фінансовий рік. 28 жовтня голови районної ради В.Думитрашко та районної державної адміністрації Д.Франчук провели спільну нараду з цих питань, у якій взяли участь селищні, сільські голови, директори навчальних закладів та керівники бюджетних установ району.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації В.Трач проаналізувала основні вимоги Бюджетного кодексу України, які передбачають ще більший обсяг видатків, що мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів селищ, сіл району. Формування бюджетів відбувається за програмно-цільовим методом, проекти бюджетів мають бути затверджені до 25 грудня п.р. Очільники громад мають ретельно зважити і проаналізувати всі джерела надходжень до бюджетів, врахувати ті видатки, які потребуватимуть немалих коштів, зокрема витрати на виконання соціальних  програм, надання пільг ветеранам, компенсацій виплат на пільгове перевезення пасажирів на автомобільному транспорті, програм розвитку освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, транспортної інфраструктури, мобілізаційної підготовки, підтримки органів пожежної охорони, правопорядку та ін.  Звертаючись до всіх присутніх і, зокрема, до директорів навчальних закладів, голова районної ради В.Думитрашко наголосив на необхідності оптимізації власних витрат на утримання закладів, на енергоресурси тощо. Непроста ситуація у зв’язку зі змінами в бюджетному законодавстві складеться в освітній галузі району, оскільки освітня субвенція спрямовуватиметься у 2017 році лише на фінансування оплати праці педагогічних працівників. Для прикладу, утримання обслуговуючого технічного пресоналу шкіл лягає на селищні, сільські бюджети. Те ж стосується фінансування енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Тому продовжуватиметься співфінансування районного і сільських, селищних бюджетів.

Вже зараз посадовці проводять відповідні розрахунки майбутніх бюджетів, при цьому мають звернути увагу на задеклароване вищими посадовими особами держави підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн. з січня 2017 р. Протягом поточного тижня розпочнуться співбесіди і консультації з керівниками бюджетних організацій з  практичних аспектів формування проектів бюджетів, які проводитимуть спеціалісти фінансового управління

Більш конкретно розглядалося на нараді питання збереження чи реорганізації районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на утримання якого при існуючій заробітній платі необхідно близько 270 тис. грн. У присутніх було немало нарікань на ефективність роботи центру, проте соціальна робота з сім’ями груп ризику і тими, які потрапили у складні життяєві обставини, в нинішніх умовах є дуже важливою. Саме тому селищні, сільські голови висловлювали кожен свою позицію стосовно доцільності збереження цієї установи  в районі. Зрештою рекомендували директору центру О.Присяжнюку так організувати роботу РЦСССДМ, щоб результатами роботи довести  свою необхідність.

14906963 157303161400153_8735551966177573770_n

DSCN2650

DSCN2669

Календар новин

<< < Червень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30