Семінар 11.01.2018

На запрошення керівництва Захарівської районної ради 11 січня фахівці Одеського відокремленого підрозділу Центр розвитку місцевого самоврядування провели виїзний семінар «Процедури проведення добровільного об’єднання з урахуванням фінансової та іншої спроможності громад». Змістовні та цікаві лекції з презентаціями та аналізом правових документів, існуючої практики проведення добровільного об’єднання на Одещині та в Україні загалом викликали неабияку зацікавленість аудиторії, а це селищні, сільські голови, секретарі та представники депутатського корпусу місцевих рад, керівники ключових структурних підрозділів районної державної адміністрації. До того ж перед виступами експертів результати діяльності першої в районі Затишанської об’єднаної громади за підсумками минулого року презентував її лідер Топольницький Г.І. До слова, в Україні вже створено 698 ОТГ, із них 25 – в нашій області, і Затишанська в рейтингу економічної спроможності ОТГ посідає 139 місце по Україні та 5 – на обласному рівні. Критеріями спроможності громад є їхні власні доходи, рівень дотаційності, показник капітальних видатків на одного мешканця і питома вага власних витрат на утримання виконавчого апарату ОТГ.

Дуже детально буквально покроково, з використанням інфографіки висвітлила нормативні вимоги, порядок та процедури створення спроможних ОТГ, процедури приєднання громад до ОТГ  радник з питань децентралізації ВП ЦРМС Гуненкова Оксана Вікторівна. Вона звернула увагу присутніх на проблемні питання, що гальмують процеси створення чи заважають розвитку ОТГ. Це в першу чергу відсутність злагодженості в роботі ініціативних груп, політичні розбіжності і протистояння, які нерідко виникають в громадах.

Про важливі новації бюджетного процесу, перспективи формування бюджетів ОТГ, ресурсне забезпечення власних та делегованих бюджетних повноважень розповіла радник з питань місцевих фінансів ВП ЦРМС Голинська Олеся Володимирівна. Присутні ставили питання і особливо цікавилися тим, яку державну підтримку отримують новостворені громади. Радник  наголосила на тому, що коли ОТГ сформується до кінця першого півріччя, їй набагато легше буде процедурно затвердити свій бюджет у єдиному форматі, тобто перейти на прямі міжбюджетні трансферти, плавно ввійти у медичну реформу, адже медична субвенція залишається у районах лише до 01.07.2018, та претендувати на трансферти Державного  дорожнього фонду. До того ж змінилася формула розподілу освітньої субвенції, в результаті ОТГ від цього виграють, а маленькі громади з низьким коефіцієнтом так званої щільності учнів недоотримають значний фінансовий ресурс. Отож цільові кошти, які надходять на рахунки об’єднаних територіальних громад: медична, освітня та інфраструктурна субвенції, кошти Державного дорожнього фонду, кошти базової дотації, кошти на Програму «Сільська медицина» (на комп’ютеризацію первинної ланки).

Радник з питань комунікацій Гуненкова Євгенія Дмитравна навела приклади успішного розвитку об’єднаних громад Одещини.

Загалом робота на семінарі була цікавою та продуктивною, учасники отримали необхідні друковані матеріали. І, дякуючи експертам за це та звертаючись до присутніх, голова районної ради В.А.Думитрашко особливо наголосив на тому, що наше надважливе завдання в умовах формування нових ОТГ - зберегти вже існуючу спільну власність територіальних громад району, дбати про її покращення. Сподіваємося, що для всіх буде корисним той висновок, який народився на цій зустрічі: бажання позитивних змін і спільна та відповідальна співпраця – запорука успіху в створенні спроможних об’єднаних територіальних громад та зростанні добробуту їх мешканців.

 

2018 01_11_news_1_img_1

2018 01_11_news_1_img_2

2018 01_11_news_1_img_3

2018 01_11_news_1_img_4

2018 01_11_news_1_img_5

2018 01_11_news_1_img_6

Різдво 2018

Шановні жителі Захарівщини! Дорогі земляки!

 

Щиро вітаю вас із прекрасним святом Різдва Христового!

 

Саме у різдвяні дні ми усвідомлюємо надзвичайну важливість для кожного з нас сім’ї, рідної домівки. Ми збираємося тісним дружним колом з близькими та друзями, вітаємо один одного і бажаємо всього найдобрішого, що може статися з людиною. 

 Я також вітаю вас і хочу побажати щасливих, довгих років в оточенні любові й удачі, турботи рідних, підтримки друзів і колег. Даруймо один одному радість, це додасть нам впевненості і наш світ стане добрішим! 

Я бажаю вам щастя і миру! НехайРіздвоподарує вам його, а ви

тримайте щастяміцно і насолоджуйтеся ним все життя!

Хай збудуться мрії, а найскладніші завдання втілюються  завдяки вашій працьовитості та завзяттю.

        

Зі святом!

 20180105 1044021

В’ячеслав Думитрашко, голова Захарівської

районної ради

 

20 сесія Захарівської районної ради

Двадцята сесія Захарівської районної ради відбулася 22 грудняп.р. Звичайно ж найважливішим на нійбуло затвердження районного бюджету Захарівського району на 2018 рік. І хоча депутати висловили багато зауважень до проекту, більшість з яких стосувалися того, що бюджет не забезпечує всіх потреб на утримання закладів (дефіцит складає близько 3,9 млн. грн., область зменшила державну дотацію для району на 5,1 млн. грн.), покриває тільки захищені статті видатків, послуги зв’язку, інтернету та касове обслуговування, переважна більшість програм не забезпечена фінансовим ресурсом, депутати все ж одноголосно затвердили бюджет. Перед цим наполягали у своїх виступах на терміновій необхідності розробки конкретного плану заходів для виходу з кризової ситуації, подолання дефіциту бюджету і пошуку шляхів його поповнення. Районна державна адміністрація має представити ці заходи на наступній сесії.

Депутати опрацювали і затвердили рішення щодо ряду районних програм, зокрема:

Програми відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на міських та приміських маршрутах загального користування автомобільним (залізничним) транспортом у Захарівському районі на 2018 рік.

Програми розвитку культури  у Захарівському районі на 2018-2020 роки.

Програми інформатизації Захарівського району Одеської області на 2018-2020 роки

Програми «Соціальний захист ветеранів антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки».

Програми зайнятості населення Захарівського району на 2018-2020 роки.

Програми оздоровлення та відпочинку дітей у Захарівському районі Одеської області на період 2018-2020 років.

Програми «Освіта Захарівщини» на 2018-2019 роки.

При цьому лише за двома програмами у районному бюджеті передбачене фінансування: з підтримки малозабезпечених верств населення та місцевих стимулів для медичних працівників.

Було розглянуто також питання про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року№115-VІІ «Про районний бюджет Захарівського району на 2017 рік»;про  витрати на утримання районної ради та її виконавчого апарату, умови оплати праці працівників районної ради на 2018 рік; затвердження передавального акта передачі майна комунального підприємства «Редакція газети «Новини Фрунзівщини», плану роботи Захарівської районної ради на 2018 рік; надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлі комунального закладу «Захарівський районний центр культури  і дозвілля»  (з централізованою бібліотечною системою) та укладання договору оренди з Одеськоюгідрогеолого-меліоративною експедицією.

Директором комунальної установи «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти, культури та молодіжної політики» призначено Мичку Г.В.

В рамках медичної реформи постала необхідність прийняття рішення про припинення КЗ «Захарівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом його перетворення в КП «Захарівський районний центр первинної  медико-санітарної допомоги».

Як і щороку, прийнято рішення про встановлення вартості харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Захарівського  району на 2018 рік.

20170823 110547

25498127 176361679772555_7457946628424951250_n

25507664 176360449772678_7147874406432918346_n

Відкриття дитячого садка у смт. Затишшя

Радісною подією у житті району і не так давно створеної Затишанської територіальної громади стало урочисте відкриття дошкільного підрозділу опорного закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад» смт. Затишшя Захарівського району Одеської області» після капітального ремонту, яке відбулося 8 грудня 2017 року.

           Ремонт проведено за кошти бюджету об’єднаної територіальної громади в сумі 541 344 гривни, розраховане приміщення дошкільного підрозділу на дві групи або 40 місць.         

           На урочистості завітали і привітали затишан з такою важливою подією почесні гості: голова Захарівської районної ради В. Думитрашко та його заступник В. Іванов, депутат Одеської обласної ради М. Кузькевич, помічник народного депутата Верховної Ради України О. Пресмана, лікар загальної гігієни відділу по дотриманню вимог санітарного законодавства управління    Держпродслужби у Фрунзівському районі Т. Лисакова, редактор районної газети «Новини Фрунзівщини» В. Майнич, представник підрядника С. Джафаров, настоятель Свято-Архангело - Михайлівського  храму отець Сергій, який провів освячення дитячого садочка.

            Все в оновленому садку зроблено по-сучасному і головне з любов’ю та турботою про вихованців. Ця подія стала ще одним свідченням спроможності об’єднаної громади та одним з численних заходів, які тут планують виконати для поліпшення якості життя жителів селища.

25139296 1483060275140902_267172649_o

25189936 1483042408476022_1137201822_o

Бюджетна комісія 19.12.2017

 

Постійна комісія  Захарівської районної ради з бюджету, фінансово-економічних питань, регуляторної діяльності та питань спільної власності територіальних громад  провела своє засідання 19 грудня 2017 року.   


Під головуванням Топольницької Н.Д. було розглянуто питання:

   -  про внесення змін і доповнень  до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року  №115-VІІ «Про районний бюджет Захарівського району на 2017 рік»;

-  про районний бюджет Захарівського району на 2018 рік;

-  про затвердження структури, чисельності,  витрат на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2018 рік;

-  про затвердження Програми інформатизації Захарівського району Одеської області на 2018-2020 роки;

-   про встановлення вартості харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Захарівського  району на 2018 рік;

-   про затвердження передавального акта передачі майна комунального підприємства «Редакція газети «Новини Фрунзівщини».

 

  Відповідно до клопотань КЗ «Захарівський районний центр культури і дозвілля» від 11 грудня 2017 року №37 про продовження оренди приміщення загальною площею 564 м2 для подальшої роботи КЗ «Захарівська центральна бібліотечна система» та  на оренду  нежитлового приміщення   Одеською гідрогеолого-меліоративною експедицією  площею 17 мпідготовлено проекти рішень про надання дозволу на оренду.

  

         Розглянуто ряд листів про виділення коштів, зокрема КУ «Захарівська центральна районна лікарня»  щодо неспроможності забезпечити стоматологічну службу необхідними розхідними матеріалами та  на придбання центрифуги рефрижераторної РС-6 з охолодженням;   Карабанівської сільської ради  на придбання двох твердопаливних котлів для Карабанівського Будинку культури. Комісія прийняла рішення поки що відхилити ці прохання у зв’язку з вкрай обмеженим фінансовим ресурсом районного бюджету.

  

 Було затверджено план роботи постійної комісії на 2018  рік.

 

Про проект районного бюджету на 2018 рік доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації В.В.Трач. Загалом бюджет дуже проблемний. У зв’язку з тим, що цього року значно зменшено додаткову дотацію ( на 5,1 млн. грн.), яку виділила область, зростають потреби для забезпечення оплати праці в державі тощо. Дефіцит бюджету  складає близько 4 мільйонів, а це значить що освітянська галузь, а саме оплата праці техперсоналу, працівників дитсадків та витрати на комунальні послуги, буде забезпечена коштами лише на 7,5 місяців. Члени комісії визначалися з позицією в цьому питанні і прийняли рішення рекомендувати райдержадміністрації розробити проект бюджету на 2018 рік, в якому дефіцит буде пропорційно розподілений на всі установи району, тобто не лише освітянські, а й заклади культури, соціального захисту.

Особливо наголошувалося на необхідності розробки механізму подолання дефіциту бюджету, а значить пошуку додаткових джерел поповнення бюджетів, оптимізації витрат в бюджетних установах району.  Депутати говорили про потреби в продовженні інвентаризації земель району, ця робота минулого року додала до бюджету 1,6 мільйона гривень, а у 2017, на жаль, жодних надходжень до бюджету не було; економії енергоресурсів, яку могла б дати нова котельня районній лікарні, але й досі тривають погоджувальні процедури.

Зрештою комісія прийняла рішення рекомендувати районній державній адміністрації надати на розгляд Президії районної ради 21 грудня два варіанти проектів бюджету і вже з головами всіх комісій і фракцій районної ради обговорити їх.

2017 12_20_news_1_img_1


2017 12_20_news_1_img_2


2017 12_20_news_1_img_3


2017 12_20_news_1_img_4

7 грудня – День місцевого самоврядування

Дорогі земляки! 

Прийміть найсердечніші вітання з нагоди свята демократії і народовладдя – Дня місцевого самоврядування! Зі святом притаманного українцям стилю життя, в основі якого – самоврядне суспільство.Це справді прояв влади народу в інтересах України. 

На сьогоднішній день ми вже з впевненістю можемо заявити, що місцеве самоврядування відбулося і стало надійною підвалиною Української державності. Процеси децентралізації, спрямовані на формування спроможних, міцних громад, засвідчують високий потенціал українських територіальних утворень.

Хочу висловити всім, хто працює в сільських, селищних,  районній

радах, депутатському корпусу району щиру подяку за вашу плідну роботу в такі нелегкідля всієї Україничаси, небайдужість, наполегливість та завзятість. І переконаний, тільки в співпраці, з залученням широких верств населення можливо подолати кризу, впоратися з реформами  та викликами, які вони ставлять перед громадами, побудувати дійсно  незалежну  країну,  гідну свого історичного минулого.   

Тож хочу побажати, нехай високий професіоналізм і компетентність, самовіддана праця й активна громадянська позиція сприяють розбудові нашої держави, розвитку Захарівщини, допомагають депутатському корпусу району, посадовим особам місцевого самоврядування долати труднощі, знаходити взаєморозуміння і об’єднуватися для вирішення важливих для громад питань. 

Міцного Вам здоров'я, успіхів у праці, досягнення мети і щедрої ниви на мирному полі життя! Зі святом!

 eredetilead10560

З повагою 

Голова Захарівської районної ради                                         В.А.Думитрашко

2017 12_11_news_1_img_1

2017 12_11_news_1_img_2

2017 12_11_news_1_img_3

2017 12_11_news_1_img_4

2017 12_11_news_1_img_5

2017 12_11_news_1_img_6

2017 12_11_news_1_img_7

2017 12_11_news_1_img_8

2017 12_11_news_1_img_9

6 грудня - День Збройних сил України

Дорогі захисники Української держави! Наші земляки-солдати,  офіцери!


Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних сил України та бажаємо  енергії, завзяття, здорового бойового духу та міцності!

Офіційна історія відзначення Дня українського війська не така вже й довга, проте справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі, національно-визвольних війн українського народу,  Великої Вітчизняної війни і до нинішнього випробування на міцність та проявів незрівнянного героїзму в ході антитерористичної операції на Сході України.

Солдати і офіцери Збройних сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків, розуміють високу місію національної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави. Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни, - говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань, аби проблеми оснащення і забезпечення армії не ставили під загрозу обороноздатність України.

Хай прийде мир на українську землю!

Бажаємо всім військовослужбовцям та членам їхніх родин незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення  мрій і побажань.

zz

З повагою

Голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко

Зустріч з Пресманом О.С.

Протягом останніх тижнів Народний депутат України Олександр Семенович Пресман провів ряд зустрічей з виборцями Захарівщини. Минулого тижня був у Перехрестівській, Затишанській громадах. 30 листопада – Павлівській та Йосипівській. Цього ж дня відбулася його зустріч із керівництвом, депутатами Захарівської районної ради та сільськими головами району. Був присутній також депутат обласної ради М.Д.Кузькевич.

 Як член бюджетного комітету Верховної Ради України О.С.Пресман переймається питаннями обговорення та розробки місцевих бюджетів на території 139-го виборчого округу. Як зазначив депутат, зараз  дуже важливий період, треба обдумати і проаналізувати всі пропозиції місцевих громад, визначити пріоритетні, для яких потрібне залучення фінансування держави і області. Олександр Семенович наголосив  очільникам громад на тому, що всі об’єкти, які подаватимуться на розгляд і включення до бюджету  як пріоритетні, повинні мати готову проектно-кошторисну документацію і висновки її експертизи, а також у місцевих бюджетах треба закласти ресурс для співфінансування.

Із проханням до селищних, сільських голів звернувся і голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко. У радах мають сформувати свої пропозиції щодо пріоритетних об’єктів. А ще пам’ятати, що для загального добра доведеться вирішувати і питання співфінансування, щоб, об’єднавши кошти всіх або кількох місцевих рад, спромогтися профінансувати якийсь із важливих об’єктів, бо цінова ситуація і масштаби робіт, а особливо це стосується ремонту і відновлення доріг, такі, що одній невеликій громаді не впоратися.

Загалом про проблемність здійснення ремонту доріг говорили багато і емоційно, згадували й славнозвісний Облавтодор та ризики співпраці з ним, відзначали позитивний досвід сусідніх районів щодо залучення до відновлення доріг сільгоспвиробників. Як от у Великомихайлівському, Кодимському та Балтському районах, де фермери, крім встановлених податків, ще відраховують певні суми з гектара, щоб прокласти дороги.

У результаті ділової розмови відразу було названо кілька важливих питань, над якими треба працювати всім разом, і Народному депутату, і депутатам обласної ради та місцевих рад. Це ремонт аварійного Захарівського НВК, будівництво очисних споруд у райлікарні. Районна рада передала Олександру Семеновичу також клопотання про сприяння у виділенні державного фінансування на придбання для хірургічного відділення Захарівської ЦРЛ медобладнання: лапароскопічної стойки  та ендоскопічної відеосистеми. Присутній на зустрічі хірург Чернєв  А.М. підтвердив, що це дозволить забезпечити роботу закладу на більш високому рівні та надавати людям якісні медпослуги.

Депутат районної ради Мартинюк І.І. звернувся до О.С.Пресмана щодо сприяння в залученні інвесторів для організації у районі якогось виробництва, відкриття мінізаводу тощо. Адже є земельні ділянки і пристосовані території, наприклад, колишнього заводу «Нептун», харчокомбінату.

Не раз повертався Олександр Семенович до думки про те, що найголовніше, що потрібно зараз для району і країни, - це відійти від сварок, сісти за «круглий стіл» і вирішувати робочі питання разом, тільки тоді депутати і керівники району матимуть електоральну підтримку, вдасться досягти позитивних результатів у роботі.

На завершення зустрічі Пресман О.С. анонсував справи, які будуть проведені за підтримки його фонду найближчим часом. Це і ярмарок до Дня Святого Миколая у райцентрі, і придбання солодких подарунків для дітей, організація традиційних новорічних ялинок на Морвокзалі, поїздки на виставу української драми «Город нашего детства».

 Щоб всі були об’єднані спільною справою - такою має бути, за  словами депутата, наша налаштованість на результативну роботу. 

DSCF1029

DSCF1033

DSCF1020 1

Засідання дев’ятнадцятої сесії Захарівської районної ради

22 листопада 2017 року відбулося чергове засідання дев’ятнадцятої сесії Захарівської районної ради, у роботі якого взяли участь 23 депутати.

До порядку денного було внесено 26 питань. До того ж на Президії районної ради було розглянуто всі пропозиції, що надійшли від районної державної адміністрації та інших закладів і установ. Зокрема ті, щодо яких постійні комісії районної ради не змогли виробити рекомендації, а саме:

- погодження терміну дії договору оренди  частини нежитлового приміщення  в будівлі КЗ «Захарівська дитяча музична школа» (не було надано повного пакета документів);

- про зміну назви та затвердження в новій редакції Статуту комунальної установи «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти та молодіжної політики» (члени комісії  запропонували перенести на одну з наступних сесій);

- щодо проектів ще двох рішень  «Про втрату чинності рішення районної ради від 24.03.2016 року №57-УІІ «Про розірвання контракту з головним лікарем комунальної установи «Фрунзівська центральна районна лікарня Фрунзівського району Одеської області» та рішення районної ради від 24.03.2016 року №58-УІІ «Про призначення на посаду головного лікаря КУ «Фрунзівська центральна районна лікарня» і «Про погодження продовження терміну дії контракту від 05.03.2013 року, укладеного між Фрунзівською (Захарівською) районною державною адміністрацією Одеської області та головним лікарем КУ «Захарівська  центральна районна лікарня»  Левченком А.О.».

Більшість членів Президії висловилися проти внесення вище зазначених питань до порядку денного сесії. Проте на початку сесійного засідання депутат Осійчук О.К. вніс пропозицію про включення до порядку денного всіх проектів рішень, відхилених Президією.

Бурхливо обговорювали всі спірні питання. Звіт голови районної ради не взяли до відома: ні проект рішення, підготовлений виконавчим апаратом районної ради, ні пропозиції про визнання роботи голови районної ради незадовільною не набрали більшості голосів. Натомість звіт головного лікаря Левченка А.О. взяли до відома і прийняли рішення про продовження дії контракту з ним ще на рік.

Тож після більш як чотиригодинної роботи і дебатів депутати прийняли 29 рішень, у тому числі внесли зміни до ряду програм та районного бюджету  (порядок денний засідання розміщено на Веб-сайті районної ради  в розділі «Документи районної ради»).

20171122 100606

20171122 100639

20171122 100807

20171122 102109

20171122 122551

День Гідності

21 листопада біля пам’ятника Героям Небесної Сотні у Захарівці відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь жителі  районного центру, що прийшли вшанувати пам’ять про справжніх патріотів України, героїв Помаранчева революція і Революція Гідності.

 З вітальними словами виступили керівники району, працівники районного центру культури і дозвілля підготували  сценарій та виступи аматорів.

 

Голова Захарівської районної ради В.А.Думитрашко звернувся до присутніх зі словами:

 

Шановні учасники мітингу!

 

Вітаю вас із Днем Гідності та Свободи!

 

Двадцять перше століття розпочалося для України кількома революціями. Помаранчева революція і Революція Гідності яскраво засвідчили, що в українському суспільстві живе дух волелюбності, несприйняття примусу та зазіхання на права і свободи громадян. Саме палке прагнення відстояти національні інтереси нашої держави та її європейський вибір покликали на Майдан тисячі патріотично налаштованих українців. Не поступилися власною гідністю і свободою  і герої Небесної сотні.

 

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але громадянська гідність покликала їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

 

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наш суверенітет і наше європейське майбутнє.

Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, на шляху боротьби з корупцією та іншими негативними проявами, які є справжньою ганьбою держави,об’єднаєта дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної і національної гідності. консолідує  в справі проведення непростих процесів реформування різних галузей суспільного, соціального, економічного спрямування, що відбуваються зараз в Україні.

 

         Слава Україні! Героям слава!


2017 11_21_news_1_img_1

2017 11_21_news_1_img_2

2017 11_21_news_1_img_3

2017 11_21_news_1_img_4

2017 11_21_news_1_img_5

19 листопада - День працівників сільського господарства України

Вітання голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашка

 

Третьої неділі листопада ми традиційно вшановуємо людей споконвічної, мирної і благородної професії - працівників сільського господарства України.

 

Наші далекі пращури, які зуміли відділити з різнотрав’я злаки і почали вирощувати хлібне зерно, культивувати на обробленій землі збіжжя для того, аби годувати і ростити нові покоління людей, вже були справжніми хліборобами. Українська земля завжди вважалася житницею Європи, українські хлібороби здавна накопичували традиції та вміння працювати на землі, любити і дбати про неї, ласкаво називали землю годувальницею. Зрештою, ми всі – селянські діти і змалку бачили і розуміли, який це тяжкий хліб – селянська праця. Тому живе у наших душах глибока повага до сільських трударів, до організаторів сільгоспвиробництва, бо розуміємо, що ваша, шановні, праця є дуже важливою для української нації.

 

Тож від щирого серця бажаю всім працівникам сільгосппідприємств Захарівщини,  керівникам агроформуваньбагатих урожаїв, високих заробітків і надійних партнерів, успішної й прибуткової реалізації вирощеної вами продукції.

 

Хай все складається так, щоб працювалося мирно і злагоджено. Процвітання  - кожному сільськогосподарському підприємству,

добробуту,  щастя  - кожній сільській родині! Хай від врожаю до врожаю зростає ваше благополуччя та впевненість у завтрашньому дні, у доброму майбутньому ваших дітей і онуків.

 

 Хай береже Господь нашу землю-годувальницю!


2017 11_17_news_1

Бюджетна комісія

16 листопада відбулося засідання постійної комісії районної ради з бюджету, фінансово-економічних питань, регуляторної діяльності та питань спільної власності територіальних громад (голова – Топольницька  Н.Д.).

Розглянуто ряд листів структурних підрозділів Захарівської райдержадміністрації, бюджетних установ та закладів про  додаткове виділення коштів на відповідні потреби. Загалом обговорили перерозподіл близько 800 тис.грн.  Зокрема, комісія погодила виділення додаткового фінансування для КУ «Захарівська ЦРЛ», яке буде спрямоване на придбання медикаментів для невідкладної допомоги, дезинфікуючих розчинів, деякого обладнання. Відділу освіти, культури та молодіжної політики – на придбання новорічних подарунків, паливно-мастильних матеріалів, запчастин, вугілля, оформлення земельних ділянок під закладами освіти та ін.

Також свої висновки і рекомендації комісія винесла щодо запропонованих для опрацювання проектів рішень, серед них погодження продовження терміну дії договорів оренди приміщень у комунальних закладах, внесення змін до рішень районної ради про районний бюджет, до Програми інформатизації Захарівського району на 2015-2017 роки тощо.

Депутати розглянули та підтримали  такі проекти рішень:

1.Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року №115-VІІ «Про районний бюджет Захарівського району на 2017 рік».

Доповідач: Трач В.В.,  начальник фінансового управління Захарівської районної державної адміністрації.

2.Про внесення змін до рішення районної ради  від 16 грудня 2016 року № 109-VІІ «Про вихід із засновників комунального підприємства «Редакція газети «Новини Фрунзівщини».

3.Про затвердження акта приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Захарівського району Одеської області.

4.Про надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлі комунальної установи «Захарівська центральна  районна лікарня»  (РЦПМСД).

5.Про надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлях комунального  закладу «Захарівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (стоматологічні кабінети).

6. Про надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлі комунальної установи «Захарівська центральна  районна лікарня» (МПП «Олександр С).

7. Про надання погодження на продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення в будівлі комунальної  установи «Захарівська центральна районна лікарня»  (ТОВ Теплопостачальне підпр.).

8. Про погодження продовження терміну дії договору оренди від 30 грудня 2016 року частини  нежитлового приміщення в будівлі КЗ «Захарівська дитячо-юнацька спортивна школа».

9. Про внесення змін до рішення районної ради від 05 червня 2015 року №392-УІ  «Про затвердження Програми інформатизації Захарівського району на 2015-2017 роки» (зі змінами)

10.  Про зняття з балансу комунальної установи «Захарівська центральна районна лікарня» квартири.

Стосовно питання «Про погодження терміну дії договору оренди від  27 вересня 2014 року частини нежитлового приміщення  в будівлі КЗ «Захарівська дитяча музична школа» Захарівського району Одеської області» члени бюджетної комісії через відсутність на засіданні  з поважних причин директора  КЗ «Захарівська дитяча музична школа» Кусьє О.П. вирішили повторно   розглянути  питання  на  Президії районної ради. Також  внесли пропозицію  звернутися з  листом до директора  закладу щодо надання довідки про заборгованість з орендної плати  ФОП Резніченка О.О.

 

Питання  щодо надання згоди на оренду відкритого майданчика, на якому облаштовано тимчасовий намет площею 217,72 м2 для зберігання палива,  комісія також запропонувала розглянути  на Президії районної ради, перед цим звернутися до головного лікаря КУ «Захарівська центральна районна лікарня» з листом щодо надання копій технічної документації та документів про виділення земельної ділянки.

Підготовка до пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії

З метою підготовки до пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії 15 листопада п.р. відбулося засідання постійної комісії Захарівської районної ради з питань освіти, культури, охорони здоровя, молоді, спорту, соціальної політики та у справах пенсіонерів, інвалідів, ветеранів, очолює комісію Вітюк О.В.

На розгляд комісії надійшли листи Захарівської районної державної

адміністрації. Один з них стосовно припинення дії трудового  (контракту) з керівником КУ  «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти, культури та молодіжної політики» Сікорським С.М., який подав відповідну заяву. Після обговорення першого питання більшістю голосів членів комісії було рекомендовано перед прийняттям рішення про звільнення керівника за його заявою на пленарному засіданні 19-ї сесії заслухати звіт директора КУ Сікорського С.М. про діяльність установи.

 

Проект рішення районної ради «Про зміну назви та затвердження в новій редакції Статуту комунальної установи «Захарівський районний центр обслуговування закладів освіти та молодіжної політики», підготовлений районною державною адміністрацією, члени комісії також  запропонували перенести на одну з наступних сесій, оскільки перед вирішенням цього важливого питання спочатку слід заслухати доповідь начальника відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики райдержадміністрації О.В.Воєділова про аналіз діяльності КУ та обгрунтування потреби у внесенні змін до її Статуту, з’ясувати, продумати, як при цих змінах буде проводитись обслуговування закладів культури тощо. Адже при нинішньому дефіциті бюджетних коштів повертатися знову до збільшення кількості штатних одиниць, а значить фінансування по закладах культури є нераціональним і не відповідає попереднім рішенням про необхідність оптимізації витрат на утримання бюджетних установ.

 

Розглянувши проекти ще двох рішень  «Про втрату чинності рішення районної ради від 24.03.2016 року №57-УІІ «Про розірвання контракту з головним лікарем комунальної установи «Фрунзівська центральна районна лікарня Фрунзівського району Одеської області» та рішення районної ради від 24.03.2016 року №58-УІІ «Про призначення на посаду головного лікаря КУ «Фрунзівська центральна районна лікарня» і «Про погодження продовження терміну дії контракту від 05.03.2013 року, укладеного між Фрунзівською (Захарівською) районною державною адміністрацією Одеської області та головним лікарем КУ «Захарівська  центральна районна лікарня» Левченком А.О.», комісія прийняла рішення не рекомендувати їх для розгляду на сесії, натомість заслухати звіт головного лікаря про його роботу.

 

Засідання комісії з питань законності, захисту прав громадян,

депутатської діяльності, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою (голова комісії Твердохліб В.Ю.), заплановане цього ж дня на 14.00, на  жаль, не відбулось через відсутність кворуму: з п’яти депутатів були присутні лише двоє.

 2017 11_15_news_img_1

2017 11_15_news_img_2

Тендер на реалізацію мікропроекту «Інноваційні енергозберігаючі заходи в дитсадку с. Перехрестове.

6 листопада відбувся конкурс з відбору підрядної організації, яка здійснюватиме ремонтні роботи з реалізації мікропроекту «Інноваційні енергозберігаючі заходи в дитсадку с. Перехрестове. Термомодернізація будівлі» (утеплення стін з водовідведенням, відмоткою і пристроєм цоколя). Громадська організація «Відродження села Перехрестове» та Програма розвитку ООН (Проект «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей») запрошували до участі в конкурсі ліцензованих підрядників, надійшло три пакети документів. Тендерна процедура та відбір підрядника відбувся за правилами закупівель ПРООН без порушень. Найнижчу цінову пропозицію надало ТОВ «Лайт-груп», а саме 594 322,92 грн.

Обов’язковою умовою співпраці з ПРООН є активна участь громади у вирішенні всіх питань організації робіт на об’єкті. Тож 08 листопада у приміщенні Перехрестівського НВК відбулися збори громадян села, на яких було затверджено звіт тендерного комітету про відбір переможця конкурсу. Днями заплановано підписання договору між ГО «Відродження села Перехрестове» та керівництвом ТОВ «Лайт-груп» на виконання робіт.

Хочеться побажати Перехрестівській громаді, щоб роботи було проведено і завершено у найкоротші терміни, без затримок і головне якісно. Адже  проект фінансується не лише за кошти міжнародної організації, сільської ради, але й за гривні простих мешканців Перехрестового, які дуже хочуть, щоб дітки росли в теплі і затишку.

 

 

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради

07 листопада 2017 року відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради.

До порядку денного було включено такі питання:

-          Про внесення змін до Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові Одеської обласної ради VІІ скликання.

-          Про створення робочих груп.

-          Про фінансування об’єктів комунальної власності.

-          Про перспективу розвитку дорожнього господарства Одеської області та встановлення вагових комплексів для збереження атодорожнього покриття в населених пунктах районів та за їх межами.

-          Про інвентаризацію земель та проведення земельних аукціонів з метою наповнення місцевих бюджетів Одеської області.

При розгляді першого питання члени Координаційної ради внесли пропозицію про введення до складу Координаційної ради також голів об’єднаних територіальних громад області.

Для ефективної взаємодії та опрацювання актуальних питань кожного району було створено три робочих групи: північну, центральну та південну. До північної робочої групи, крім голови Захарівської районної ради В.А.Думитрашка, ввійшли голови Балтської, Подільської, Ананьївської, Березівської, Великомихайлівської, Кодимської, Любашівської, Окнянської, Савранської, Ширяївської районних рад та Балтський і Подільський міські голови.

З інформацією про фінансування об’єктів комунальної власності територіальних громад області виступила О.Г.Грищенко, заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації-начальник управління доходів та бюджету. У доповіді було наголошено, що місцеві бюджети мають сьогодні всі повноваження щодо фінансування, утримання і модернізації об’єктів комунальної власності відповідних громад. У процесі децентралізації місцеві бюджети отримали значний фінансовий ресурс, у 2016 рокі він склав 2 751,7 млн. грн.

При формуванні обласного бюджету на 2018 рік обов’язково будуть враховані такі вимоги до об’єктів:

-наявність розробленої та затвердженої проектно-кошторисної документації;

-наявність позитивного висновку експертизи;

-точна назва об’єкта та обсягу фінансування;

-наявність проведених тендерних процедур.

Дуже важливими також є своєчасне узгодження з народними депутатами пріоритетних об’єктів, які потребують залучення державних коштів, та обов’язкове передбачення співфінансування в місцевому бюджеті.

У проекті рішення Координаційної ради також зазначено доручення для сільських, селищних, міських та районних рад провести інвентаризацію діючих об’єктів комунальної власності у всіх галузях на забезпеченість протипожежними заходами,  об’єктів незавершеного будівництва.

Розгляд четвертого питання розпочався з інформації начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області О.М.Вариводи про перспективи розвитку дорожнього господарства області та встановлення вагових комплексів для збереження  автодорожнього покриття в населених пунктах районів та за їх межами. Було ознайомлено присутніх із переліком об’єктів, дорожнього господарства, по яких розробляється проектно-кошторисна документація для будівництва та реконструкції, капітального ремонту, поточного середнього ремонту. Функції з організації та проведення габаритно-вагового контролю на автодорогах загального користування покладено на управління Укртранспебпеки в Одеській області. Проведено протягом року Службою автомобільних доріг роботи з будівництва, відновлення та ремонту  майданчиків для габаритно-вагового контролю на різних ділянках доріг області. Прозвучала пропозиція до членів Координаційної ради розглянути можливість проведення в 2018 році ремонту зазначених майданчиків за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Про інвентаризацію земель доповіла начальник відділу ринку та оцінки землі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Г.С.Ташева. У проекті рішення Координаційної ради з цього питання  зазначена рекомендація районним радам забезпечити на сесійних засіданнях затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди яких підлягають продажу на земельних торгах окремими лотами.


Дочірні категорії

Календар новин

<< < Січень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31